Zabawki dla kota – najlepsze w 2024 roku – Ranking TOP 5

Wiele osób, które są właścicielami kota nie zdają sobie sprawy z tego, jak istotne jest dla kota zabawa. Często dosyć mylnie koty postrzegane są jako zwierzęta, które same zorganizują sobie zabawę, oraz za zwierzęta, które prowadzą raczej tryb życia samotnika. Kot potrzebuje codziennej porcji zabawy i kontaktu z właścicielem. Jakie zabawki dla kota kupić? W poniższym materiale pokrótce przedstawimy wam z czym wiąże się zabawa, jakie korzyści niesie, oraz jakie rodzaje zabawek dla kota możemy spotkać. Dowiecie się też, czym charakteryzują się najlepsze zabawki dla kota.

Ranking najlepszych zabawek dla kotów – Maj 2024

Najlepsze zabawki dla kota wg eksperta z RankingowyNinja.pl

★ ★ ★
1
miejsce

Zabawka dla kota PURLOV Wieża

PURLOV Wieża to wielopoziomowa zabawka dla kota, która zachęca do aktywności fizycznej i umysłowej. Wieża jest wyposażona w różne elementy, takie jak piłeczki i ruchome części, które kuszą kota do gry. Jest to świetny sposób na zapewnienie rozrywki kotu, zwłaszcza gdy musi spędzać czas sam w domu.

Specyfikacja
Producent: PURLOV
Model: Wieża
Rodzaj: Zabawka interaktywna dla kota
Wymiary: 24 x 24 x 19 cm
Materiał wykonania: Tworzywo sztuczne
Zalety
zabawka interaktywna
zapewnia aktywność na długie godziny
konkurencyjna cena
koty bardzo interesują się zabawką
jest prosta, ale doskonale zachęca kota do zabawy
Wady
brak
★ ★
2
miejsce

Zabawka dla kota WESOLYPUPIL Laser

WESOLYPUPIL Laser to zabawka, która dostarcza rozrywki zarówno kotom, jak i ich właścicielom. Laserowy wskaźnik generuje mały punkt światła, który można poruszać po podłogach i ścianach, zachęca

Specyfikacja
Producent: WESOLYPUPIL
Model: Laser
Rodzaj: Zabawka interaktywna dla kota
Wymiary: 12,5 x 3,4 cm
Materiał wykonania: Tworzywo sztuczne
Zalety
dobrej jakości wykonanie
poręczna zabawka
wiele pozytywnych opinii wśród użytkowników
zapewnia zabawę dla kota i właściciela
ma spory zasięg
różne wzory do wyboru
Wady
wymaga obecności osoby do zabawy
3
miejsce

Zabawka dla kota PUPILNAZAKUPACH

Zabawka dla kota PUPILNAZAKUPACH – Wędka dla kota to niezastąpiona forma zabawy, która stymuluje naturalne instynkty łowieckie Twojego kota. Dzięki elastycznej linkie i atrakcyjnym elementom z piór i dzwoneczkiem, Twój pupil może polować i biegać, co nie tylko zapewnia mu rozrywkę, ale także aktywność fizyczną. Zabawka ta nie tylko dostarcza radości, ale również pozwala na budowanie więzi między Tobą a Twoim kotem poprzez wspólną zabawę.

Specyfikacja
Producent: PUPILNAZAKUPACH
Model: Wędka dla kota
Rodzaj: Zabawka klasyczna
Wymiary: 180 cm (długość)
Materiał wykonania: Tworzywo sztuczne, sznurek, piórka
Zalety
wędka teleskopowa
większość kotów jest bardzo zainteresowana zabawką
umożliwia rozwijanie instynktu łowieckiego
lekka
długa
Wady
brak
4
miejsce

Zabawka dla kota TRIXIE Wędka z myszką

TRIXIE Wędka z myszką to zabawka, która stymuluje instynkty łowieckie kota. Długa wędka pozwala na aktywne zabawy, które angażują kota w skakanie i bieganie, co jest doskonałym ćwiczeniem. Myszka na końcu wędki dodatkowo przyciąga uwagę kota, zapewniając mu godziny zabawy.

Specyfikacja
Producent: TRIXIE
Model: 05391
Rodzaj: Wędka z myszką
Wymiary: 50 cm
Materiał wykonania: plastik, sznurek, tkanina
Zalety
niska cena
kwota adekwatna do jakości
zabawka bardzo zachęca kota do aktywności
dobra jakość wykonania
Wady
nieco krótka gumka
sznurek elastyczny
5
miejsce

Zabawka dla kota VERK GROUP 15584

Zabawka dla kota VERK GROUP 15584 – Zabawka interaktywna to kompleksowy zestaw, który pobudza zainteresowanie i inteligencję Twojego kota. Dzięki różnorodnym elementom, takim jak kuleczki do gryzienia, ruchome piłeczki i ukryte przestrzenie, Twój kot może rozwijać swoje zdolności poznawcze i zdobywać nowe umiejętności. Zabawka ta nie tylko dostarcza rozrywki, ale również pozwala na aktywne spędzanie czasu, co jest istotne dla zdrowia i samopoczucia Twojego pupila.

Specyfikacja
Producent: VERK GROUP
Model: 15584
Rodzaj: Zabawka dla kota interaktywna
Wymiary: 6,5 x 25 cm
Materiał wykonania: Tworzywo sztuczne
Zalety
zachęca kota do aktywności
zapewnia frajdę dla kota na długi czas
model interaktywny
Wady
dostępność
mysz jest za wysoko przyklejona

Zabawa jest kotu potrzebna

Niektórzy zadadzą pytanie: dlaczego? Otóż kocia zabawa to nie tylko szaleństwo, chociaż w wielu przypadkach tak to właśnie wygląda, a bardzo ważna część dnia. Podczas takiej aktywności koty rozluźniają się i najzwyczajniej w świecie relaksują. Gdy uczestniczymy w tej zabawie, kot z pewnością bardziej się do nas przywiązuje i adaptuje do nowego środowiska, jakim jest nasze mieszkanie.

Zabawki, nawet te najdrobniejsze są bardzo ważnym punktem w kociej wyprawce, niemal tak jak drapak dla kota. Podczas zabawy także będzie mógł dbać o swoje pazury, rozciągać się, a jeżeli jest kotem niewychodzącym to trochę się poruszać.

Jakie zabawki dla kota wybrać?

Na rynku jest tak wiele zabawek dla kotów, że nie sposób by wszystkie wymienić. Wspomnieć natomiast warto o tym, by zabawki były dla naszego kota bezpieczne i odpowiednio dobrane. Co przez to rozumieć? Jeżeli kot jest mały, to oczywistą sprawą jest, że nie kupimy mu dużych zabawek, bo po prostu sobie z nimi nie poradzi. Kocia wyprawka bez wątpienia powinna zawierać na zabawki.

Drugą istotną kwestią jest to, by zabawki były dobrze wykonane i bezpieczne. Powinny pochodzić od producenta, który testuje takie zabawki i sprawdza, czy nie ma w nich żadnych ostrych krawędzi, ani elementów, które mogłyby naszemu pupilowi zaszkodzić. Jednym słowem muszą one mieć atest.

Bardzo popularne są zabawki edukacyjne dla kotów. Kształtują one u kota pewne zachowania i skłaniają go do kreatywnego myślenia, przez co nie będzie to tylko ganianie w kółko za piłką, czy wędką. Do zabawek warto dodać kocimiętkę, która naszego mruczka jeszcze bardziej pobudzi i zachęci do zabawy. Często znajdziemy zabawki, do których wkłada się przysmaki, by zachęcić pupila do zabawy.

Koty są wybredne

Każdy właściciel kota wie, że przy wybieraniu wszelkich akcesoriów dla niego trzeba się liczyć z tym, że kotu się to po prostu nie będzie podobać, chociażby jak w przypadku gdy wybierana jest obroża dla kota. Tutaj jedyną radą jest metoda prób i błędów. Nie zrażajmy się, jeżeli kot nie będzie chciał się bawić konkretną zabawką. Zostawmy ją w domu, a z czasem może się do niej przekona. Wynagradzajmy go za zabawę, to będzie dodatkową motywacją dla naszego pupila.

Zabawka w kształcie myszy

To chyba najbardziej klasyczna i popularna zabawka. Kształtem imituje mysz, czyli jak wiemy idealną rzecz, by kotu urządzić polowanie. Zabawki te są przeróżne. Jedne mają charakter pacynki, do której często producent dodaje jakiś dzwoneczek, bądź element elektroniki, który imituje piszczenie – co kota zachęca do zabawy.
Znajdziemy jeszcze bardziej zaawansowane wersje tej zabawki, które są w pełni elektroniczne. Będą one się poruszać, oraz wydawać dźwięki po włączeniu. Jak wiemy, koty mogą gonić za wszystkim co się rusza, a taka idealna imitacja myszy jeszcze bardziej mruczka do tego zachęci.

Piłka dla kota

Podobna do tego czym jest mysz, a więc coś co będzie znów przypominać polowanie. Piłki wykonane są z miękkiego materiału, bądź też włóczki – co będzie sprawiało, że pazurki kota będą się zaczepiać i ułatwi mu to zabawę. Zabawka prosta i tania, która sprawdza się u większości kotów.
Bardzo popularna stała się też piłka wykonana z tworzywa sztucznego, do której możemy wsypać kocią karmę. Podczas zabawy kot będzie musiał się namęczyć, by chrupka wypadła na ziemie. Jest to pewien rodzaj zachęty do zabawy, która jest na bieżąco wynagradzana.

Wędka dla kota

To zabawka, która jest dobra dla osób, które lubią poświęcać kotu dużo czasu. Zabawa taką wędką wymaga zaangażowania właściciela – co jest dobrze odbierane przez kota. To nic innego jak patyk, na końcu którego przymocowana jest kolorowa zabawka w postaci myszy, piłeczki, bądź piórek, które podczas ruchu zachęcają kota do zabawy.

Tunel dla kota

Coraz bardziej popularne są tunele. Są one wykonane z cienkiego tworzywa, lub tkaniny, które podczas ruchu imitować może dźwięk poruszającej się myszy. Dodatkowo w środku często przymocowane są inne zabawki takie jak piłeczki. Mogą być długie, lub krótkie; często posiadają okienka. Jest to również idealne miejsce do schowania się, a jak wiemy koty lubią wchodzić dosłownie wszędzie, więc będzie to zachęcająca zabawka.

Oceń tę treść
Patryk Poniedzielski

Ekspert w dziedzinie sprzętu AGD i RTV, z kilkunastoletnim doświadczeniem w branży. Dzięki pasji do najnowszych technologii oraz praktycznej wiedzy o elektronice użytkowej jest doradcą zakupowym, pomagając klientom wybierać idealne urządzenia do ich potrzeb. Jego liczne artykuły i recenzje sprzętu są rozpoznawalne w sieci i doceniane za szczegółowość oraz obiektywizm.

Dodaj komentarz