Ranking najlepszych preparatów Anti-Fog – 2024

Ile razy, będąc na basenie, spotkałeś się ze zjawiskiem parowania okularów pływackich? Każdy, kto ma styczność z pływaniem, wie, jak uciążliwe i denerwujące mogą być parujące okulary pływackie. Wiąże się to ze słabą widocznością i ciągłą koniecznością przepłukiwania ich podczas pływania. Najnowsze modele okularów pływackich, od wewnątrz pokryte są warstwą Anti – Fog. Dlaczego okularki na basen parują? Wiąże się to głównie z naszą niewiedzą, bo każdy kontakt palca z warstwą wewnętrzną, powoduje zmywanie się struktury odpowiedzialnej za to, by okulary nie parowały. W poniższym materiale przedstawimy Wam pokrótce, to jak można zapobiec parowaniu okularów zarówno domowymi sposobami, jak i specjalnym preparatem do tego przeznaczonym.

Ranking najlepszych preparatów Ant-Fog na Czerwiec 2024

Miejsce Zdjęcie Nazwa produktu Ocena Najniższa cena
1 miejsce Preparat Antifog MONTANA 10/10 Najniższa cena
2 miejsce Preparat Antifog CHEMAX 9.9/10 Najniższa cena
3 miejsce Preparat Antifog AQUA-SPEED 9.7/10 Najniższa cena
4 miejsce Preparat Antifog ARENA 9.1/10 Najniższa cena
5 miejsce Preparat Antifog AQUA-SPORT 9.0/10 Najniższa cena

Porównanie polecanych środków Anti-Fog przez RankingowyNinja.pl

★ ★ ★
1
miejsce

Preparat Antifog MONTANA

Preparat Antifog MONTANA to zaawansowany środek antyparujący, przeznaczony do stosowania na szkłach gogli narciarskich, snowboardowych oraz innych rodzajów okularów sportowych. Zapewnia wyraźną widoczność w różnych warunkach atmosferycznych, co jest kluczowe dla bezpieczeństwa i komfortu użytkownika.

Specyfikacja
Producent: MONTANA
Pojemność: 30 ml
Zalety
skutecznie eliminuje parowanie okularów
łatwa aplikacja
wydajny preparat
nie pozostawia smug i zacieków
wysoka ocena wśród użytkowników
Wady
brak
★ ★
2
miejsce

Preparat Antifog CHEMAX

Preparat Antifog MONTANA to zaawansowany środek antyparujący, przeznaczony do stosowania na szkłach gogli narciarskich, snowboardowych oraz innych rodzajów okularów sportowych. Zapewnia wyraźną widoczność w różnych warunkach atmosferycznych, co jest kluczowe dla bezpieczeństwa i komfortu użytkownika.

Specyfikacja
Producent: CHEMAX
Pojemność: 25 ml
Zalety
długi czas działania
dodatkowo czyści okulary
przystosowany do różnych okularów, gogle itp.
skutecznie zabezpiecza okulary przed parowaniem
Wady
w wysokiej wilgotności powietrza może nie być aż tak skuteczny
3
miejsce

Preparat Antifog AQUA-SPEED

Preparat Antifog AQUA-SPEED to skuteczny środek zapobiegający parowaniu szkieł w okularach pływackich. Jego specjalna formuła zapewnia długotrwałą ochronę i jest bezpieczna dla oczu, co czyni go idealnym rozwiązaniem dla pływaków na każdym poziomie zaawansowania.

Specyfikacja
Producent: AQUA-SPEED
Pojemność: 25 ml
Zalety
całkiem długi czas działania
wiele pozytywnych ocen wśród użytkowników
dobrze zabezpiecza okulary pływackie przed parowaniem
Wady
należy zabezpieczać okulary każdorazowo przed użytkowaniem
4
miejsce

Preparat Antifog ARENA

Preparat Antifog ARENA to profesjonalny środek zapobiegający zamgleniu szkieł w okularach pływackich. Zapewnia długotrwałą widoczność i jest łatwy w aplikacji, co sprawia, że jest to niezastąpiony produkt dla każdego pływaka szukającego niezawodnej ochrony przed parowaniem.

Specyfikacja
Producent: ARENA
Pojemność: 35 ml
Zalety
łatwa aplikacja
całkiem duża pojemność w porównaniu do konkurencyjnych produktów
Wady
słabe działanie
działa na 45 min. pływania
5
miejsce

Preparat Antifog AQUA-SPORT

Preparat Antifog AQUA-SPORT to skuteczna ochrona przed parowaniem szkieł, zaprojektowana specjalnie dla sportowców wodnych. Jego trwała formuła zapewnia jasne i czyste widzenie pod wodą, co jest niezbędne do osiągnięcia najlepszych wyników w pływaniu.

Specyfikacja
Producent: AQUA-SPORT
Pojemność: 25 ml
Zalety
łatwy w aplikacji
konkurencyjna cena
przystosowany do różnego rodzaju okularów
Wady
przeciętna skuteczność
okulary mogą parować po krótkim czasie od aplikacji

Jaki spray Anti-Fog kupić?

Na rynku znajduje się szereg produktów, które pomagają nam w utrzymaniu naszych okularów w dobrej kondycji jak i zapobiegających parowanie. Płyny Anti-Fog stosowane są przez profesjonalnych pływaków, przykładem może być arena antifog, który jest bardzo popularny, jak i przez osoby pływające rekreacyjnie i jest to bardzo powszechne. Znaleźć można jeszcze działające tak samo chusteczki, które nasączone są takim płynem, lecz wychodzą one znacznie drożej, niż płyn, który jest trwalszy. Preparaty te zapewniają lepszą widoczność i pomagają utrzymać okulary w czystości. Dobry płyn anti-fog sprawi, że nasze okulary pokryją się specjalną warstwą i będziemy mogli cieszyć się czystymi i niezaparowanymi szkiełkami w okularach pływackich.

Jak stosować płyn Anti-Fog?

Jest to bardzo proste. Swoje okulary jesteśmy w stanie zabezpieczyć w kilka minut, a efekty są bardzo zadowalające.

  1.  Okulary muszą być suche. Na wewnętrzną część szkiełek nanosimy warstwę specjalnego preparatu.
  2.  Pozostawiamy je na kilka minut, by wytworzyła się ochronna powłoka.
  3.  Płuczemy okulary pod bieżącą wodą, ważne jest, by nie dotykać palcami szkiełek. Po osuszeniu okularów są one gotowe do użycia.

Jak dbać o okulary do pływania?

Wszystko ma swoją żywotność, lecz możemy pomóc naszym okularom dłużej zachować efekt nieparowania. Co zrobić by okulary nie parowały? Nie wolno dotykać palcami szkiełek, bo zniszczymy wcześniej przygotowaną przez nas warstwę. Przechowujmy okulary w specjalnym etui, najlepiej by było ono twarde i nie pozwalało na kontakt innych materiałów z okularkami. Zapobiegniemy również przed ewentualnym ich zniszczeniem. Jeżeli wrzucasz okulary do torby sportowej zaraz po treningu, to upewnij się, że są one suche.

Domowe sposoby na parujące szkiełka

W domowym zaciszu również możemy pokusić się o to, by zadbać o nasze okulary na basen. Są one raczej krótkotrwałe i nie tak skuteczne jak płyn anti-fog.

  • Płyn do mycia naczyń – szkiełka należy przepłukać wodą, a następnie umyć płynem, odczekać chwilkę i spłukać. Jest to metoda, która w jakimś stopniu pomaga, lecz jest ona na tyle krótkotrwała, że trzeba powtarzać ją co trening.
  • Plucie – kontakt szkiełek z naszą śliną, może wywołać efekt zatrzymania parowania, lecz wiele osób wie, że taka czynność pomaga na najwyżej kilka długości basenu i trzeba ją powtarzać.

Podsumowanie

FAQ – Najczęściej zadawane pytania

Oceń tę treść
Patryk Poniedzielski

Ekspert w dziedzinie sprzętu AGD i RTV, z kilkunastoletnim doświadczeniem w branży. Dzięki pasji do najnowszych technologii oraz praktycznej wiedzy o elektronice użytkowej jest doradcą zakupowym, pomagając klientom wybierać idealne urządzenia do ich potrzeb. Jego liczne artykuły i recenzje sprzętu są rozpoznawalne w sieci i doceniane za szczegółowość oraz obiektywizm.

Dodaj komentarz