Wyprawka dla psa – co kupić psu?

Przygotowujesz się do przybycia do Twojego domu nowego członka rodziny, jakim będzie pies? Ekscytacja i radość, to na pewno emocje, które Ci towarzyszą, ale czy jesteś odpowiednio do tego przygotowany? Warto zapewnić psu komfort i przyjemność, by jeszcze milej przyjął nowy dom i zaadaptował się do nowego otoczenia. Co kupić dla psa? Stworzyliśmy listę najbardziej istotnych akcesoriów, które każdy pies powinien mieć w domu.

Wyprawka dla psa – co jest najważniejsze?

Jakby nie patrzeć, to głównie od nas zależy to, jak podejdziemy do tego tematu. Jako odpowiedzialni właściciele czworonogów, powinniśmy zrobić wszystko, by całe wyposażenie było jak najbardziej przystosowane dla naszego pupila. Warto zwrócić uwagę na to, czy to szczeniak, czy większy pies. Jest to ważne, by wtedy dobrać akcesoria odpowiednio do gabarytów naszego psa. Pamiętajmy, aby kupować sprzęt i akcesoria tylko od producentów, którzy specjalizują się w wyrobie tego typu rzeczy dla zwierząt. Posiadają one atest i przechodzą odpowiednie testy.

Legowisko dla psa

Pierwsze o co powinniśmy zadbać i co przychodzi na myśl, to nic innego jak miejsce do spania. Wymaga to uwagi, oraz cierpliwości. Musimy sprawdzić, czy nasz pies lubi spać w miejscach czymś wyłożonym, lub w obiektach przypominających budkę. Legowisko dla psa może przybierać różne formy, od zwykłego kawałka materiału, po wymyślne budki. Oczywiste tutaj jest, że nie kupimy małej budki dla dużego psa, więc należy wziąć pod uwagę wielkość naszego psa i to gdzie lubi sypiać. Miejsce do spania pozwoli psu się szybko zadomowić, oraz da poczucie bezpieczeństwa podczas snu.

Spacery z psem – w co się zaopatrzyć?

Spacery to nieodłączny element psiego życia. Jeżeli mieszkamy w bloku i nasz piesek zostaje sam na kilka godzin dziennie, naszym obowiązkiem jest przynajmniej jeden długi spacer podczas dnia. Specyfikacja akcesoriów jakie możemy kupić na spacery zależą od tego, czy nasz pies jest aktywny, oraz ponownie, jakich jest gabarytów.

Obroża

Obroża odgrywa bardzo istotną rolę, bo to głównie dzięki niej jesteśmy w stanie wyprowadzić naszego psa na spacer za pomocą smyczy, no chyba, że używamy specjalnych szelek. Rodzajów i typów obroży jest cała masa. Począwszy od zwykłych materiałowych półzaciskowych, po specjalistyczne, oraz obroże LED. Pamiętajmy, by najpierw naszego pupila nieco przyzwyczaić do obroży, zanim wyjdziemy na spacer.

Smycz

Druga bardzo potrzebna rzecz, czyli smycz dla psa. Bez niej nie bylibyśmy w stanie wyjść z naszym pieskiem na spacer. To przede wszystkim element bezpieczeństwa dla naszego czworonoga. Każdy wie, że pies czasami lubi się wyrwać do innego psa, bądź coś zauważy i będzie chciał za tym pobiec, a nie zawsze jest to bezpieczne.

Smycz jak wiele innych akcesoriów, powinna być wybierana do gabarytów i masy naszego psa. Znajdziemy na rynku smycze automatyczne, przeznaczone dla psów mniejszych; smycze regulowane dla psów średnich, oraz smycze skórzane, które z pewnością spiszą się u dużych psów. Smycz dla psa powinna zostać przetestowana przez nas w domu, lub bezpiecznym miejscu, zanim wyjdziemy z pupilem na spacer, bądź w zatłoczone miejsce.

Kaganiec

Kaganiec to istotna rzecz, którą wiele osób pomija. Każdy pies, powinien takowy posiadać, ze względu bezpieczeństwa innych ludzi, oraz zwierząt. Nigdy nie wiemy, jak nasz pies zareaguje w miejscu zatłoczony, czy też w komunikacji miejskiej. Kaganiec powinien być dobrany odpowiednio do kształtu pyska naszego czworonoga, przez co producenci oferują szeroką gamę różnych modeli i rozmiarów. Nie lekceważmy tego i zawsze zakładajmy naszemu pupilowi kaganiec, gdy wychodzimy nawet do sklepu i bierzemy go ze sobą.

Pielęgnacja psów

Nie można zapomnieć o tym, że nasze psy potrzebują pielęgnacji. Producenci oferują wiele różnego rodzaju akcesoriów, które pozwolą nam utrzymać psią sierść w dobrej kondycji i zapobiec ewentualnym chorobom skóry u naszego pupila.

Szampon dla psa

Szampon dla psa to pozycja bardzo potrzebna. Sami wiemy, jak czasami wygląda pies, gdy przyjdzie ze spaceru, a tym bardziej jeżeli aura na zewnątrz nie rozpieszcza. Kąpiel u psa jest istotną rzeczą i zapobiega powstawaniu w sierści skupisk bakterii, poza tym pozwoli utrzymać sierść lśniącą i pachnącą. Jeżeli mamy szczeniaka, to starajmy się unikać kąpieli do około dziewiątego miesiąca życia, jeżeli nie jest to potrzebne.

Szczotka do sierści

Zależnie od tego, jakiego charakteru sierść posiada nasz pupil, dobierzmy odpowiednią szczotkę, bądź też furminator. Producenci sprzętu dla zwierząt oferują co najmniej kilka różnych modeli, począwszy od tych delikatnych z włosia, aż po szczotki druciane. Wszystko zależy od tego, czy sierść naszego pupila ma tendencję do powstawania w niej kołtunów. Rozczesywanie ich poprawi kondycję sierści, a czesanie samo w sobie to także forma masażu dla psa.

Transporter – czy jest potrzebny?

To pytanie zadaje sobie wiele osób i odpowiedź jest jednoznaczna – tak. Niezależnie od tego, jak rzadko tego używamy, klatka czy transporter powinny znaleźć się w ekwipunku psa. Nie wiemy, kiedy się przyda i kiedy będzie konieczność przewiezienia psa, czy to do weterynarza, czy nawet podróż drogą lotniczą. Transporter dla psa może być plastikowy – głównie dla psów małych i średnich, albo w postaci klatki, gdzie głównie to spisze się u dużych psów, bądź jeżeli mamy więcej niż jednego czworonoga. Możemy znaleźć także specjalne koszyki na rower, które stały się w ostatnim czasie bardzo popularne.

Zabawki dla psa

Na sam koniec, zabawki dla psa. Nieodłącznym elementem psiego życia jest zabawa. Pamiętajmy, że zabawa to nie tylko pora by się wyszaleć, ale także okazja dla nas by polepszyć więź z naszym pupilem. Zabawek jest całe mnóstwo i to chyba najszersza kategoria, w której przyjdzie nam wybierać. Począwszy od zwykłych piłek, przez gryzaki, aż po frisbee dla psa. Zabawki na ogół nie są drogie, więc warto eksperymentować i zobaczyć, z którymi nasz pies będzie czuł się najlepiej.

Oceń tę treść
Patryk Poniedzielski

Ekspert w dziedzinie sprzętu AGD i RTV, z kilkunastoletnim doświadczeniem w branży. Dzięki pasji do najnowszych technologii oraz praktycznej wiedzy o elektronice użytkowej jest doradcą zakupowym, pomagając klientom wybierać idealne urządzenia do ich potrzeb. Jego liczne artykuły i recenzje sprzętu są rozpoznawalne w sieci i doceniane za szczegółowość oraz obiektywizm.

Dodaj komentarz