Ranking najlepszych krokomierzy – Czerwiec 2024

Brak aktywności fizycznej jest plagą naszych czasów, zapłatą za komfort. Nie każdy może znaleźć wolny czas na wizytę na siłowni lub basenie, nie każdy może sobie pozwolić na dodatkowe wydatki na odzież sportową i sprzęt, ale prawie każdy może chodzić. Krokomierz motywuje do wydajnego chodzenia, które zapewnia korzyści, urządzenie analizuje czynniki wpływające na ogólny stan organizmu. Chodzenie pozwala schudnąć, wzmocnić mięsień sercowy. Najlepsze krokomierze posiadają wiele przydatnych funkcji, które przydają się zarówno sportowcom jak i ludziom dbającym o aktywny styl życia.

Ranking krokomierzy na Czerwiec 2024 – sprawdź najlepsze!

Miejsce Zdjęcie Nazwa produktu Ocena Najniższa cena
1 miejsce Krokomierz ADIDAS micoach Speed Cell 10/10 Najniższa cena
2 miejsce Krokomierz OMRON Walking Style IV 9.9/10 Najniższa cena
3 miejsce Krokomierz APTEL AG75B 9.8/10
4 miejsce Krokomierz INSPORTLINE Punty 9.3/10 Najniższa cena
5 miejsce Krokomierz INSPORTLINE Pacero 9/10 Najniższa cena

Najlepsze krokomierze według eksperta – TOP 5

★ ★ ★
1
miejsce

Krokomierz ADIDAS micoach Speed Cell

Krokomierz ADIDAS micoach Speed Cell to zaawansowane urządzenie, które zapewnia dokładne śledzenie prędkości, dystansu oraz liczby kroków. Dzięki kompatybilności z aplikacją micoach, użytkownicy mogą analizować swoje wyniki i dostosowywać treningi do osobistych celów fitness.

Specyfikacja
Marka: Adidas
Model: miCoach Speed Cell
Waga: 15 g
Forma: przypinany klips
Zalety
jeden z najlepszych na rynku
dobry stosunek ceny do jakości
świetny do trenowania interwałów
dokonuje precyzyjnych wyników
współpracuje z zewnętrznymi urządzeniami mobilnymi, np. marki Garmin
Wady
konieczność wymiany baterii
★ ★
2
miejsce

Krokomierz OMRON Walking Style IV

Krokomierz OMRON Walking Style IV to wysokiej jakości urządzenie, które w precyzyjny sposób mierzy liczbę kroków, dystans oraz spalone kalorie. Wyposażony w zaawansowane funkcje, w tym analizę danych, jest to doskonały wybór dla osób poszukujących dokładnego i niezawodnego krokomierza.

Specyfikacja
Marka: Omron
Model: Walking Style IV
Waga: 23 g
Forma: klips do mocowania
Zalety
precyzyjny pomiar
dobra jakość wykonania
lekkość i wygoda użytkowania
trwałe wykonanie krokomierza
sprawdzi się również dla seniorów
Wady
nie ma możliwości przypięcia do paska
obsługa może być nieco skomplikowana
3
miejsce

Krokomierz APTEL AG75B

Krokomierz APTEL AG75B to kompaktowy i łatwy w użyciu sprzęt, idealny dla osób aktywnych, które chcą monitorować swoją aktywność fizyczną. Wyposażony w funkcje takie jak liczenie kroków, pomiar dystansu i kalorii, jest to doskonały wybór dla każdego, kto dba o zdrowie i formę.

Specyfikacja
Marka: Aptel
Model: AG75B
Waga: brak
Forma: klips do mocowania
Zalety
niska cena
bateria w zestawie
lekki i poręczny sprzęt
wykonany z trwałego tworzywa sztucznego
nieskomplikowana obsługa urządzenia
Wady
przycisk może być wadliwy
nieco sztywna opaska
4
miejsce

Krokomierz INSPORTLINE Punty

Krokomierz INSPORTLINE Punty to nowoczesny i funkcjonalny sprzęt dla osób pragnących efektywnie monitorować swoją aktywność. Oferuje on nie tylko liczenie kroków, ale również funkcje takie jak pomiar dystansu, spalonych kalorii, co czyni go wszechstronnym narzędziem do zarządzania treningiem.

Specyfikacja
Marka: InSportLine
Model: Punty
Waga: 21 g
Forma: klips do mocowania
Zalety
łatwy w obsłudze
lekki
prosta obsługa
Wady
niedokładny pomiar
może nieoczekiwanie resetować licznik w ciągu pracy
5
miejsce

Krokomierz INSPORTLINE Pacero

Krokomierz INSPORTLINE Pacero to praktyczne urządzenie, które pomaga w osiąganiu celów związanych z aktywnością fizyczną. Dzięki czytelnemu wyświetlaczowi i prostocie obsługi, jest to idealny towarzysz każdego treningu, zachęcający do zwiększenia liczby kroków każdego dnia.

Specyfikacja
Marka: InSportLine
Model: Pacero
Waga: 20 g
Forma: klips do mocowania
Zalety
lekki
niska cena
adekwatna kwota do jakości
Wady
niedokładny pomiar
klips nie jest stabilny
brak możliwości zrestartowania

Krokomierz – co to jest?

Pradziadek nowoczesnych krokomierzy był urządzeniem mechanicznym w formie zegarka kieszonkowego, przeznaczonym dla wojska. Do paska przymocowano urządzenie z karabińczykiem. Zasada działania opierała się na oscylacji obciążenia działającego na sprężynę i na każdym kroku przesuwając mechaniczną strzałkę tarczy o jeden podział.

Z placu musztry ćwiczeń wojskowych krokomierze przeniosły się na boiska sportowe i ewoluowały od urządzeń mechanicznych i elektromechanicznych do urządzeń elektronicznych działających na miniaturowych mikroprocesorach i skomplikowanych algorytmach programowych. Nowoczesny krokomierz to urządzenie, w którym zamiast mechanicznego wahadła wykorzystywane są dane uzyskane z wieloosiowego akcelerometru, który rejestruje przyspieszenie w kilku kierunkach jednocześnie.

Jak działa krokomierz?

Podobnie jak kilkadziesiąt lat temu głównym celem krokomierza jest zliczanie kroków. Można kontrolować liczbę kroków wykonanych za pomocą noszonych urządzeń śledzących lub aplikacji na smartfonie. Krokomierz nie jest czymś skomplikowanym i niezrozumiałym. Programy dobrych krokomierzy są przeznaczone dla jak najszerszego grona miłośników zdrowego stylu życia. Aplikacje są warunkowo podzielone według stopnia złożoności i funkcjonalności.

Najlepszy krokomierz określa krok na podstawie ujemnego przyspieszenia ciała ludzkiego w momencie kontaktu stopy z podłożem, co rejestruje czujnik przyspieszenia. Krokomierz mechaniczny to małe urządzenie wyposażone w obciążnik. Wiele osób zastanawia się, jaki krokomierz kupić? Dostępne w sklepach modele to urządzenia, które można mocować przy pasku, zakładać na rękę, bywają również krokomierze na nogę. Do oceny przebytej odległości uwzględniania jest liczba kroków wykonanych w określonym czasie, które są pomnożone przez długość kroku.

Najlepszy krokomierz na rękę

Poręczne krokomierze na rękę to miniaturowe urządzenia elektroniczne do monitorowania, analizy i regulacji aktywności fizycznej. Krokomierze różnią się kształtem, rozmiarem, funkcjonalnością, sposobem mocowania. Często kształtem przypominają smartbandy. Najlepsze krokomierze do noszenia na ręce nie liczą tylko kroków, kontrolują szeroki zakres aktywności, są w stanie analizować, jakość snu, odczytywać puls. Markowe sportowe krokomierze na rękę są kompatybilne ze smartfonami popularnych platform oprogramowania. Odczytują informacje z gadżetu, synchronizując przez Bluetooth. Aplikacje na smartfony w połączeniu z monitorami kondycji tworzą globalny system monitorowania i analizy aktywności fizycznej i jakości życia.

Dobry krokomierz na rękę to idealne urządzenie dla tych, którzy chcieliby mierzyć codzienną aktywność i rozumieć, jak bezpiecznie, wydajnie zwiększyć natężenie ruchu bez narażania budżetu rodzinnego. Jaki krokomierz kupić: na rękę z zegarkiem czy bez, w formie opaski, do paska? Elektroniczny krokomierz na rękę pomoże zoptymalizować aktywność fizyczną. Często spotkać go można jako funkcję zegarka sportowego. Regularne chodzenie pomaga poprawić ogólną kondycję fizyczną, jest wskazane w przypadku niektórych problemów z układem mięśniowo-szkieletowym, trenuje układ oddechowy i sercowo-naczyniowy.

Krokomierz na rękę stanowi doskonałą zachętę do treningu pracy zespołowej, dyscypliny osobistej, motywatora, który aktywnie promuje odchudzanie. Jest  często wykonany w formie zegarka sportowego. Ta forma jest wygodna, ponieważ pozwala nie używać wielu urządzeń, wszystkie ich funkcje są wykonywane przez kompaktowe urządzenie.

Krokomierz opaska – jaki krokomierz kupić?

Urządzenie noszone na nadgarstku to urządzenie elektroniczne wykonane w formie opaski krokomierz rejestruje liczbę kroków wykonanych w określonym przedziale czasu. Należy pamiętać, że, cena najlepszego krokomierza zależy bezpośrednio od popularności marki, materiału i zestawu dodatkowych funkcji. Dobrze byłoby wiedzieć, zanim kupi się krokomierz opaskę, jak wybrać najbardziej skuteczne i funkcjonalne urządzenie. Elektroniczny krokomierz na rękę to złożone urządzenie wielofunkcyjne, które w swojej pracy wykorzystuje wielopoziomowe algorytmy programowe. Estetyczna i nowoczesna opaska krokomierz działa w oparciu o zintegrowane czujniki akcelerometru dwuosiowego lub trzyosiowego. Czujniki 3D pomagają nie tylko rejestrować, ale także kompleksowo oceniać ruchy.

Dodatkowe funkcje krokomierza

Krokomierz posiada szereg funkcji przydatnych w naszym wysiłku. Można do nich zaliczyć:

  • Liczenie kroków aerobowych. Urządzenie dokładnie oblicza kroki podczas treningu. Ta funkcja pozwala uniknąć problemów z układem sercowo-naczyniowym i wybrać trening bezpieczny dla zdrowia użytkownika.
  • Liczenie kroków przez pewien okres. Urządzenie jest zaprogramowane do liczenia kroków w jasno określonym przedziale czasu. Ta funkcja jest często używana przez sportowców.
  • Określenie przebytej odległości. Właściciel urządzenia może znać dokładną liczbę kilometrów pokonanych pieszo lub podczas biegu przełajowego.
  • Liczenie spalonych kalorii. Na ekranie wyświetlane są dokładne wskaźniki zużytej energii. Monitorowanie utraty tkanki tłuszczowej odbywa się przez cały dzień.
  • Godziny. Na ekranie zawsze wyświetlana jest dokładna godzina, miesiąc i dzień tygodnia. Niektóre modele mają dodatkową funkcję alarmu z dźwiękiem lub wibracjami.
  • Zapisywanie w pamięci. Obszerna pamięć gadżetu przechowuje wskaźniki właściciela i dane dotyczące aktywności fizycznej w ciągu ostatniego tygodnia.
  • Automatyczne wyłączanie zasilania. Urządzenie automatycznie przestaje działać, gdy właściciel jest w spoczynku. Urządzenie włącza się automatycznie rano, od pierwszego kroku i wyłącza się przed snem, kiedy jest usuwane z ręki.
  • Podłączane do komputera lub smartfona. Nowoczesne modele dobrego krokomierza mogą przesyłać dane do specjalnych aplikacji sportowych.
  • Podświetlenie. W ciemności ekran jest podświetlony, co pozwala właścicielowi monitora monitorować aktywność w dowolnym momencie i przy różnych warunkach oświetleniowych.
  • Funkcję pulsometra, by monitorować nasze parametry życiowe.

Krokomierz dla seniora – krokomierz na rękę

Seniorzy, którzy dbają o swoją aktywność fizyczną potrzebują takich urządzeń jak krokomierz, który pozwali im kontrolować ilość kroków. Najlepszym krokomierzem dla seniora są modele z wbudowanym modułem mowy, który przekazuje informacje o pokonanym dystansie, spalonych kaloriach a także o długości czasu spędzonego podczas aktywności fizycznej. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób ze słabym wzrokiem.

Podsumowanie

FAQ – Najczęściej zadawane pytania

Oceń tę treść
Patryk Poniedzielski

Ekspert w dziedzinie sprzętu AGD i RTV, z kilkunastoletnim doświadczeniem w branży. Dzięki pasji do najnowszych technologii oraz praktycznej wiedzy o elektronice użytkowej jest doradcą zakupowym, pomagając klientom wybierać idealne urządzenia do ich potrzeb. Jego liczne artykuły i recenzje sprzętu są rozpoznawalne w sieci i doceniane za szczegółowość oraz obiektywizm.

Dodaj komentarz