Ranking najlepszych stepperów – Lipiec 2024

Wiele osób szuka urozmaicenia swojego treningu, w tym nowych przyrządów do ćwiczeń. W dzisiejszych czasach możliwości są coraz to większe i bez problemu możemy dopasować trening do swoich upodobań. Do ćwiczeń aerobowych i skutecznego wyrzeźbienia mięśni nóg z pewnością z pomocą przychodzi nam stepper. Wiele osób zadaje sobie pytanie: jaki stepper kupić? W tym artykule zebraliśmy najważniejsze informacje, by pomóc kupić wam najlepszy stepper.

Ranking 5 najlepszych stepperów na Lipiec 2024

Miejsce Zdjęcie Nazwa produktu Ocena Najniższa cena
1 miejsce Stepper HMS S3033 10/10 Najniższa cena
2 miejsce Stepper ZIPRO Roam 9.8/10 Najniższa cena
3 miejsce Stepper GYMTEK XST700 9.7/10 Najniższa cena
4 miejsce Stepper HOP-SPORT HS-055S Noble 9.5/10 Najniższa cena
5 miejsce Stepper HOP-SPORT HS-45S Slim 9.4/10 Najniższa cena

Porównanie stepperów polecanych przez naszego eksperta w 2024

★ ★ ★
1
miejsce

Stepper HMS S3033

Stepper HMS S3033 to wytrzymałe i stabilne urządzenie, które oferuje użytkownikom intensywny trening siłowy i cardio. Dzięki regulowanemu oporowi, każdy może dostosować intensywność ćwiczeń do swoich możliwości, co czyni go idealnym rozwiązaniem dla osób na różnych poziomach zaawansowania.

Specyfikacja
Producent: HMS
Model: S3033
Maksymalna waga użytkownika: 100 kg
Materiał wykonania: stal, plastik
Wymiary: 40,5 x 39 x 20 cm
Antypoślizgowa powierzchnia: Tak
Linki w zestawie: Tak
Krokomierz: Tak
Wyświetlacz: Tak
Zalety
antypoślizgowa powierzchnia
linki w komplecie
regulacja obciążenia
bardzo dobry stosunek ceny do jakości
nieduże wymiary, tym samym wygodny do przechowywania
wbudowany wyświetlacz umożliwiający kontrolowanie postępów
Wady
brak
★ ★
2
miejsce

Stepper ZIPRO Roam

Stepper ZIPRO Roam to kompaktowe urządzenie treningowe, które umożliwia efektywny trening w domu. Dzięki niemu można poprawić kondycję, wzmocnić mięśnie nóg i pośladków oraz poprawić wydolność sercowo-naczyniową. Jest to świetna opcja dla osób szukających prostego sposobu na codzienny trening.

Specyfikacja
Producent: ZIPRO
Model: Roam
Maksymalna waga użytkownika: 120 kg
Materiał wykonania: Stal, tworzywo sztuczne
Wymiary: 35 x 23,5 x 40 cm
Antypoślizgowa powierzchnia: Tak
Linki w zestawie: Tak
Krokomierz: Tak
Wyświetlacz: Tak
Zalety
kompaktowe wymiary
łatwy do przechowywania
solidna konstrukcja
antypoślizgowe pedały
dwa tryby – prosty i skrętny
dobry stosunek ceny do jakości
Wady
w wybranych modelach wadliwy licznik
po pewnym czasie użytkowania możesz skrzypieć
3
miejsce

Stepper GYMTEK XST700

Stepper GYMTEK XST700 to zaawansowane urządzenie treningowe, zaprojektowane z myślą o maksymalizacji efektów treningowych. Wyposażony w różnorodne funkcje i programy treningowe, umożliwia kompleksowe ćwiczenia, które angażują wiele grup mięśniowych.

Specyfikacja
Producent: GYMTEK
Model: XST700
Maksymalna waga użytkownika: 120 kg
Materiał wykonania: stal, tworzywo sztuczne
Wymiary: 42 x 43 x 22,5 cm
Antypoślizgowa powierzchnia: Tak
Linki w zestawie: Tak
Krokomierz: Tak
Wyświetlacz: Tak
Zalety
funkcjonalny sprzęt
świetny design urządzenia
w zestawie drążki
wyposażony w linki do ćwiczeń
lekka konstrukcja
wygodny do przechowywania
nie zajmuje dużo miejsca
Wady
wymaga nasmarowania
drążki są nietrwałe
4
miejsce

Stepper HOP-SPORT HS-055S Noble

Stepper HOP-SPORT HS-055S Noble to wysokiej jakości urządzenie, które łączy w sobie wytrzymałość, stabilność i nowoczesny design. Dzięki niemu można efektywnie pracować nad kondycją, siłą mięśni oraz spalaniem tkanki tłuszczowej, co sprawia, że jest to doskonały wybór dla każdego domowego użytkownika.

Specyfikacja
Producent: HOP-SPORT
Model: HS-055S Noble
Maksymalna waga użytkownika: 100 kg
Materiał wykonania: stal, tworzywo sztuczne
Wymiary: 46 x 53 x 125 cm
Antypoślizgowa powierzchnia: Tak
Linki w zestawie: Tak
Krokomierz: Tak
Wyświetlacz: Tak
Zalety
cicho pracuje
solidna konstrukcja
dobry stosunek do ceny
linki w zestawie
ruch skrętny
doskonale sprawdzi się do rekreacyjnych ćwiczeń
Wady
wymaga nasmarowania
w zależności od modelu może być wadliwy licznik
zajmuje nieco więcej miejsca w porównaniu do innych modeli
5
miejsce

Stepper HOP-SPORT HS-45S Slim

Stepper HOP-SPORT HS-45S Slim to eleganckie i funkcjonalne urządzenie, które świetnie wpasowuje się w domową przestrzeń treningową. Jego kompaktowy rozmiar nie ogranicza możliwości treningowych, oferując skuteczne ćwiczenia na poprawę kondycji i sylwetki.

Specyfikacja
Producent: HOP-SPORT
Model: HS-45S Slim
Maksymalna waga użytkownika: 100 kg
Materiał wykonania: stal, tworzywo sztuczne
Wymiary: 40 x 46 x 135 cm
Antypoślizgowa powierzchnia: Tak
Linki w zestawie: Tak
Krokomierz: Tak
Wyświetlacz: Tak
Zalety
wyposażony w linki i drążki
antypoślizgowa powierzchnia
zajmuje niewiele miejsca
możliwość monitoringu najważniejszych parametrów wysiłkowych
wiele pozytywnych ocen i recenzji
Wady
jakość mogłaby być lepsza
drążki są niestabilne

Co to jest stepper i na co działa?

Stepper fitness to urządzenie niewielkich rozmiarów, które z pewnością jest idealnym wyborem do domowej siłowni. Ćwiczenie na stepperze przypomina nieco wchodzenie po schodach, bądź wspinanie się pod górkę. Jest to świetny wybór do wyrzeźbienia dolnych partii naszego ciała, czyli łydek, ud, oraz pośladków, oraz znakomitą formą spalania kalorii. Stepper, tak samo jak skakanka, jest takim typem przyrządu, który w swojej prostocie i kompaktowym rozmiarze niesie wiele korzyści.

Korzystanie ze steppera niesie wiele korzyści. Głównym jego atutem jest fakt, że ćwiczenia na nim nie obciążają stawów kolanowych, co dla wielu fanów aktywności fizycznej z pewnością będzie bardzo korzystne. Ponadto jest świetnym sposobem na zapewnienie intensywnego treningu bez konieczności wychodzenia z domu. Step do ćwiczeń może być alternatywą dla klasycznego steppera. Dzięki stepowi zyskujemy możliwość wykonywania dużej ilości ćwiczeń.

Jaki stepper wybrać? Rodzaje stepperów

Wiele osób stojąc przed wyborem zastanawia się jaki stepper kupić i jest to jak najbardziej zrozumiała sytuacja. Producenci sprzętu sportowego oferują coraz to nowsze i bardziej zaawansowane technologie. Warto zapoznać się z rodzajami tego sprzętu, by wiedzieć jak on działa, co wpłynie na to, czy kupimy dobry stepper. Najpopularniejsze typy stepperów to:

  • Stepper prosty – jest to klasyczny i najbardziej popularny rodzaj tego przyrządu. Symulują one ruch jaki nasze nogi wykonują podczas wchodzenia po schodach. Bardzo proste i tanie urządzenie, dobre dla początkujących.
  • Stepper skrętny – w tym przypadku ruchy jakie wykonujemy przypominają bardziej ruchy wykonywane podczas jazdy na łyżwach, czy też na rolkach. Angażujemy więcej partii mięśni niż w przypadku steppera prostego. Jest droższym wyborem niż klasyczny prosty stepper.
  • Stepper z kolumną – jest to wybór dla osób, które miewają problemy z równowagą, bądź też borykają się z chorobą kręgosłupa – kolumna bardzo go odciąża. Ćwiczenia na nim są prostsze i jest dobrym wyborem dla osób początkujących. Minusem jest to, że zajmuje więcej miejsca i jest droższy niż inne rodzaje tego sprzętu.
  • Stepper z linkami – jest to swego rodzaju sprzęt podobny do steppera bez linek. Same linki pozwalają na urozmaicenie treningu, możemy je dowolnie odczepić. Linki angażują również górne partie ciała. Stepper ten zajmuje więcej miejsca i jest droższy niż stepper bez linek.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze steppera?

W przypadku, gdy wybieramy stepper przede wszystkim oceńmy to, jaki charakter treningu chcemy uzyskać. Jeżeli nie zależy nam na niczym specjalnym i raczej tylko celujemy w trening nóg, to najlepszym wyborem będzie stepper prosty. Dla bardziej wymagających przeznaczone są steppery skrętne, bądź te wyposażone w linki.

Dodatkowo zwróćmy uwagę na to, jaki jest dopuszczalny limit obciążenia. Jest on zawsze podawany przez producenta i należy się do niego stosować. W przypadku nie przestrzegania przez nas limitu możemy uszkodzić urządzenie, a jego naprawa może nie być możliwa.

Stepper – wady i zalety

Każde urządzenie ma wady i zalety, tak też jest w przypadku steppera. Do zalet zdecydowanie możemy zaliczyć to, że jest to urządzenie małych gabarytów. Nie zajmuje ono tyle miejsca co bieżnia, czy rowerek treningowy, a z powodzeniem pozwoli przeprowadzić nam porządny trening dolnych partii ciała. Dobry stepper jest cichy, a więc nasz trening nie będzie przeszkadzał innym domownikom. Podstawowe wersje tego urządzenie są stosunkowo tanie.

Przechodząc do wad, trzeba na pewno powiedzieć, że urządzenie to jest przeznaczone tylko do treningu nóg, oraz w treningu aerobowego. Dodatkowe angażowanie rąk wymaga kupna linek, co jest kolejnym wydatkiem. Zaawansowane wersje tego sprzętu potrafią być drogie i nie trafią w gusta każdego z nas.

W przypadku, gdy naszym celem jest zrzucenie kilku zbędnych kilogramów, pomocny może okazać się spalacz tłuszczu. Dzięki suplementowi i połączeniu go z ćwiczeniami przyspieszymy proces spalania tkanki tłuszczowej.

Dodatkowe funkcje steppera

Kupując urządzenie sportowe praktycznie zawsze mamy możliwość wybrania sprzętu bardziej zaawansowanego, wyposażonego w dodatkowe funkcje. Tak też jest w tym przypadku. Do najbardziej przydatnych funkcji możemy zaliczyć:

  1. Licznik kroków – krokomierz
  2. Licznik dystansu
  3. Licznik spalonych kalorii
  4. Regulację oporu
  5. Pomiar prędkości

Wszystkie te funkcje są przydatne w celach statystycznych, a regulacja oporu będzie odpowiadać za to by ciężej było nam wykonywać kolejne kroki, działanie podobne jak w przypadku regulacji na orbitreku. Warto wybrać urządzenie mające te funkcje, ponieważ to w znacznym stopniu polepszy jakość korzystania z naszego steppera.

Podsumowanie

FAQ – Najczęściej zadawane pytania

5/5 - (1 głosów)
Patryk Poniedzielski

Ekspert w dziedzinie sprzętu AGD i RTV, z kilkunastoletnim doświadczeniem w branży. Dzięki pasji do najnowszych technologii oraz praktycznej wiedzy o elektronice użytkowej jest doradcą zakupowym, pomagając klientom wybierać idealne urządzenia do ich potrzeb. Jego liczne artykuły i recenzje sprzętu są rozpoznawalne w sieci i doceniane za szczegółowość oraz obiektywizm.

Dodaj komentarz