Ranking najlepszych platform wibracyjnych – Lipiec 2024

Szukając urozmaicenia, albo wzbogacenia naszego treningu, możemy natknąć się na coraz to bardziej zaawansowane urządzenia, które z powodzeniem uwydatnią nasz trening. Jednym z nich jest platforma wibracyjna, która parę lat temu zadebiutowała na rynku, wprowadzając możliwość trenowania w klubach, a później nawet w domu. Jaką platformę wibracyjną wybrać? W tym artykule, przedstawimy wam czym jest ten sprzęt, oraz jakie cechy powinna mieć najlepsza platforma wibracyjna.

Najlepsze platformy wibracyjne w Rankingu na Lipiec 2024

Porównanie polecanych platform wibracyjnych przez eksperta

★ ★ ★
1
miejsce

Platforma wibracyjna GYMTEK XP500

Platforma wibracyjna GYMTEK XP500 to zaawansowane urządzenie treningowe, które oferuje szeroki zakres intensywności wibracji, umożliwiając dostosowanie treningu do indywidualnych potrzeb użytkownika. Idealna dla osób chcących wzmocnić mięśnie, poprawić elastyczność i przyspieszyć proces odchudzania.

Specyfikacja
Marka: GYMTEK
Model: XP500
Maksymalna waga użytkownika: 180 kg
Liczba programów: 5
Częstotliwość wibracji: brak informacji
Amplituda drgań: 10 mm
Moc: 200 W
Wymiary: 53 x 31 x 12 cm
Dodatkowe wyposażenie: linki wspomagające, wyświetlacz
Zalety
cicha praca
solidnie wykonany
funkcjonalny sprzęt
wbudowane głośniki
wiele programów i szybkości do wyboru
wiele pozytywnych opinii i recenzji
sprawdzi się dla początkujących, ale nie tylko
doskonale rozluźnia mięśnie
Wady
brak
★ ★
2
miejsce

Platforma wibracyjna VIBRO Slim Fit

Platforma wibracyjna VIBRO Slim Fit to kompaktowe urządzenie zaprojektowane z myślą o wsparciu odchudzania i modelowania sylwetki. Dzięki zastosowaniu wibracji, pomaga w redukcji tkanki tłuszczowej, poprawie krążenia oraz zwiększeniu elastyczności mięśni. Jest to świetny wybór dla osób poszukujących efektywnego sposobu na poprawę kondycji fizycznej w domowym zaciszu.

Specyfikacja
Marka: VIBRO
Model: Slim Fit
Maksymalna waga użytkownika: 100 kg
Liczba programów: 5
Częstotliwość wibracji: 7-13 Hz
Amplituda drgań: 0-8 mm
Moc: 200 W
Wymiary: 51 x 35 x 12 cm
Dodatkowe wyposażenie: pilot, linki wspomagające, wyświetlacz, zasilacz
Zalety
efektywność działania
doskonale relaksuje nogi
zapewnia efektywność ćwiczeń
efektywnie rozluźnia spięte mięśnie
bardzo dobry stosunek ceny do jakości
Wady
brak
3
miejsce

Platforma wibracyjna HMS SVP01 AZURE

Platforma wibracyjna HMS SVP01 AZURE to wersja urządzenia SVP01 w atrakcyjnym niebieskim kolorze. Oferuje te same zaawansowane funkcje i technologie, co standardowy model, zapewniając efektywne wsparcie w treningu siłowym, redukcji cellulitu i poprawie krążenia.

Specyfikacja
Marka: HMS
Model: SVP01 AZURE
Maksymalna waga użytkownika: 150 kg
Liczba programów: 10
Częstotliwość wibracji: brak informacji
Amplituda drgań: od 1 do 2,8 cm
Moc: 200 W
Wymiary: 53 x 31 x 12 cm
Dodatkowe wyposażenie: pilot, taśmy oporowe
Zalety
ergonomiczne wykonanie
zapewnia komfort w trakcie użytkowania
różnorodne programy treningowe
trwała konstrukcja
dobry stosunek ceny do jakości
wygodna regulacja intensywności wibracji
możliwość sterowania zdalnego przez plot
Wady
brak
4
miejsce

Platforma wibracyjna MINEXO Vibro Body Fit

Platforma wibracyjna MINEXO Vibro Body Fit to nowoczesne urządzenie, które łączy w sobie efektywność wibracyjnych ćwiczeń z łatwością użytkowania. Dzięki różnorodności programów treningowych i poziomów intensywności, jest to idealne rozwiązanie dla każdego, kto szuka wszechstronnego wsparcia w budowaniu zdrowej i atrakcyjnej sylwetki.

Specyfikacja
Marka: MINEXO
Model: Vibro Body Fit
Maksymalna waga użytkownika: 130 kg
Liczba programów: 10
Częstotliwość wibracji: 7-13 Hz
Amplituda drgań: 0,8 mm
Moc: 200 W
Wymiary: 70 x 40 x 14 cm
Dodatkowe wyposażenie: taśmy oporowe, pilot
Zalety
cicha praca
kompaktowy wymiar
nie zajmuje dużo miejsca
bardzo solidnie wykonana konstrukcja
umożliwia wykonanie efektywnego treningu
prosty w obsłudze
dużo programów do wyboru
Wady
cena mogłaby być nieco niższa
5
miejsce

Platforma wibracyjna HMS SVP01

Platforma wibracyjna HMS SVP01 to wydajne urządzenie treningowe, które dzięki zastosowaniu technologii wibracyjnej, wspomaga redukcję masy ciała, modelowanie sylwetki oraz poprawę ogólnej kondycji fizycznej. Jest to doskonały wybór dla osób na każdym poziomie zaawansowania.

Specyfikacja
Marka: HMS
Model: SVP01
Maksymalna waga użytkownika: 150 kg
Liczba programów: 10
Częstotliwość wibracji: brak informacji
Amplituda drgań: 10-28 mm
Moc: 200 W
Wymiary: 53 x 31 x 12 cm
Dodatkowe wyposażenie: Zintegrowane głośniki Bluetooth
Zalety
wysoka jakość wykonania
prosta w obsłudze platforma
dobry stosunek ceny do jakości
możliwość ustawienia działania zdalnie przez pilot
kompaktowe wymiary
łatwa w przechowywaniu
wiele pozytywnych ocen
Wady
nieco krótki kabel zasilania
raczej nie sprawdzi się dla osób o większych gabarytach

Czym jest i jak działa platforma wibracyjna?

Platforma wibracyjna, jak sama nazwa wskazuje jest swego rodzaju stepem, na który możemy wejść, a po jego włączeniu uaktywnią się specjalnie zaprogramowane wibrację. Może być też sprzedawana jako mata wibracyjna, która jest nieco inaczej skonstruowana. Działanie wibracji stymulacji naszych mięśni.

Z początku nie było to wielkie odkrycie i nie przyjęło się to aż tak dobrze. Z biegiem czasu, gdy użytkownicy zauważyli zaskakujące efekty, zaczęła ona być popularna. Dobra platforma wibracyjna angażuje nawet do 50% mięśni więcej, niż ćwiczenia bez niej. Może być ona wykorzystywana sama w sobie, lub jako element dodatkowy. Możemy po prostu korzystać z samych drgań, bądź dołożyć do drgań ćwiczenia, co jeszcze bardziej pobudzi nasze mięśnie do działania i da bardzo dobre efekty.

Trening na platformie wibracyjnej

Przyrząd jakim jest platforma wibracyjna wymaga od nas umiejętności, a raczej dobrej techniki wykonywania ćwiczeń. Trening może być zarówno pasywny jak i aktywny. Obydwa to zgoła inne czynności, które postaramy się Wam opisać.

Trening aktywny

Trening ten polega na dołożeniu dodatkowych drgań wykonywanych przez platformę do standardowych ćwiczeń. Wykonywać można cały szereg ćwiczeń i tak na dobrą sprawę ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia i to nad jaką partią mięśni chcemy ćwiczyć. Z powodzeniem możemy wykonywać ćwiczenia na uda takie jak przysiady, czy też na łydki, takie jak wspinanie się na palcach. Równie dobrze możemy ćwiczyć górne partie mięśni poprzez podpór przodem o matę wibracyjną, lub nawet pompki.

Trening pasywny

Trening ten jest zgoła odmienny od wspomnianego wcześniej treningu aktywnego. Ćwiczenia będą polegać na przypięciu specjalnej taśmy do partii ciała jaką chcemy ćwiczyć. Najczęściej będziemy mogli stymulować mięśnie brzucha, ud, czy w przysiadzie górnych partii ciała. Jest to grupa mniej intensywnych ćwiczeń, dobrych na początek w przygodzie z tego typu urządzeniem.

Platforma wibracyjna – zalety i wady

Jak każdy sprzęt sportowy, platforma wibracyjna ma swoje zalety i wady. Jest to przyrząd dosyć nietypowy i choć wiąże się z tym, że trzeba na niego czasami sporo wydać, daje on zaskakujące efekty w bardzo krótkim czasie, oraz jest w stanie urozmaicić nasz trening.

Zalety:

  • Redukcja tkanki tłuszczowej
  • Poprawa krążenia
  • Ujędrnienie i wyszczuplenie sylwetki
  • Masaż i poprawa samopoczucia
  • Dodatkowy element w planie treningowym

Wady:

  • Często spory wydatek w przypadku bardziej rozbudowanych modeli
  • Zajmuje więcej miejsca niż równie popularny pas wyszczuplający
  • Nie może być stosowany przez osoby z chorobami układu nerwowego

Przeciwwskazania

Tak jak wspomnieliśmy już w przypadku wad, jedną z nich jest fakt, że taka platforma nie może być stosowana przez grono osób chorujących na choroby układu nerwowego, chorobę Parkinsona, oraz padaczkę. Istnieje zbyt duże ryzyko na nagłe pogorszenie samopoczucia, więc odradza się ćwiczenia na platformie u osób cierpiących na wyżej wymienione przypadłości. Podobnie jest w przypadku świeżych urazów, ran, oraz chorób serca i w przypadkach gdy osoba posiada wszczepiony rozrusznik. Grupą która nie może korzystać z tego typu urządzeń są również kobiety w okresie ciąży oraz karmienia piersią.

Jaką platformę wibracyjną kupić?

Platforma wibracyjna występuje w kilku różnych typach. Spotkać możemy platformy wibracyjne z uchwytem, bez niego, różnego rodzaju maty, oraz platformy, które wyglądają jak step i mają kształt stóp człowieka. Wyborów jest wiele, aczkolwiek wszystko zależy od nas i tego jakiego charakteru trening chcemy przeprowadzać na nim. Dobrym wyborem jest platforma wibracyjna z pasem, która daje nam możliwość przeprowadzenia zarówno treningu aktywnego jak i pasywnego. Jeżeli szukamy czegoś alternatywnego dla platformy, to podobne efekty daje trampolina fitness i trening na niej, która gabarytowo jest taka sama jak platforma, a znacznie tańsza.

Podsumowanie

FAQ – Najczęściej zadawane pytania

5/5 - (1 głosów)
Patryk Poniedzielski

Ekspert w dziedzinie sprzętu AGD i RTV, z kilkunastoletnim doświadczeniem w branży. Dzięki pasji do najnowszych technologii oraz praktycznej wiedzy o elektronice użytkowej jest doradcą zakupowym, pomagając klientom wybierać idealne urządzenia do ich potrzeb. Jego liczne artykuły i recenzje sprzętu są rozpoznawalne w sieci i doceniane za szczegółowość oraz obiektywizm.

Dodaj komentarz