Ranking najlepszych poduszek sensomotorycznych – 2024

Tajemniczo brzmiąca nazwa dysk sensomotoryczny niezbyt wiele nam mówi, ale z pewnością kojarzy się z ruchem. Jest to gadżet o specyficznej budowie, który określa się mianem poduszki. Oczywiście nie chodzi tutaj o poduszkę do spania, tylko do wykonywania różnych ćwiczeń. Okazuje się, że płyną z tego liczne korzyści, dlatego warto zainteresować się tym ciekawym akcesorium. Poduszka sensomotoryczna przynosi ukojenie przy dolegliwościach bólowych, w tym pleców. Pomaga rozruszać się bez większego wysiłku. Idealnie sprawdza się u osób spędzających wiele godzin w pozycji siedzącej. Czas najwyższy dowiedzieć się o niej czegoś więcej i przekonać się o wielorakich zaletach korzystania z niej.

Ranking poduszek sensomotorycznych na Lipiec 2024 – wybierz najlepszą!

Najlepsze poduszki sensomotoryczne wg RankingowyNinja.pl

★ ★ ★
1
miejsce

Poduszka sensomotoryczna ARMEDICAL DSC-35

Poduszka sensomotoryczna ARMEDICAL DSC-35 to doskonałe narzędzie do ćwiczeń równowagi i koordynacji. Umożliwia wykonywanie różnorodnych treningów, wspomagając rozwój mięśni stabilizujących oraz poprawiając postawę ciała. Jest to świetna propozycja dla osób w każdym wieku.

Specyfikacja
Marka: ARMEDICAL
Model: DSC-35
Średnica: 35 cm
Wysokość: 8 cm
Materiał wykonania: PVC
Maksymalna waga użytkownika: 200 kg
Pompka w zestawie: Tak
Zalety
pompka w zestawie
dobry stosunek ceny do jakości
wyrób medyczny
wiele pozytywnych opinii wśród użytkowników
estetyczne wykonanie piłki
wysoka jakość wykonania
Wady
brak
★ ★
2
miejsce

Poduszka sensomotoryczna 4FIZJO MED+

Poduszka sensomotoryczna 4FIZJO MED+ zaprojektowana została z myślą o wsparciu rehabilitacji i treningu funkcjonalnego. Dzięki wykorzystaniu materiałów najwyższej jakości, jest to trwałe i efektywne narzędzie do poprawy kondycji i funkcji motorycznych.

Specyfikacja
Marka: 4FIZJO
Model: MED+
Średnica: 33 cm
Wysokość: 7,5 cm
Materiał wykonania: PVC
Maksymalna waga użytkownika: 120 kg
Pompka w zestawie: Tak
Zalety
estetycznie wykonana
świetny stosunek ceny do jakości
wykonana z wytrzymałego i trwałego materiału
pompka w zestawie
wysoka jakość wykonania
Wady
brak
3
miejsce

Poduszka sensomotoryczna HMS PS01

Poduszka sensomotoryczna HMS PS01 to praktyczne narzędzie do ćwiczeń równowagi, które pomaga wzmocnić mięśnie całego ciała, poprawić koordynację oraz zwiększyć świadomość ciała. Jest to idealne rozwiązanie zarówno dla sportowców, jak i osób po urazach.

Specyfikacja
Marka: HMS
Model: PS01
Średnica: 35 cm
Wysokość: 10 cm
Materiał wykonania: PVC
Maksymalna waga użytkownika: 150 kg
Pompka w zestawie: Nie
Zalety
regulacja stopnia twardości
uniwersalny wygląd
trwałe wykonanie
dobry stosunek ceny do jakości
solidny produkt
Wady
kształt może nie odpowiadać wybranym osobom
4
miejsce

Poduszka sensomotoryczna QMED Balance Disc

Poduszka sensomotoryczna QMED Balance Disc to uniwersalne urządzenie treningowe, które umożliwia pracę nad równowagą i koordynacją w komfortowych warunkach domowych. Może być wykorzystywana w różnych formach aktywności, od fitness po rehabilitację.

Specyfikacja
Marka: QMED
Model: Balance Disc
Średnica: 35 cm
Wysokość: 6 cm
Materiał wykonania: PVC
Maksymalna waga użytkownika: 200 kg
Pompka w zestawie: Tak
Zalety
solidnie wykonanie
doskonała do siedzenia i ćwiczeń
pompka w zestawie
wykonana z trwałego materiału
łatwa w czyszczeniu i pielęgnacji
Wady
zawór w wybranych produktach jest źle umocowany
5
miejsce

Poduszka sensomotoryczna ENERO FIT 1048314

Poduszka sensomotoryczna ENERO FIT 1048314 to wysokiej jakości produkt, który wspiera rozwój zdolności motorycznych i równowagi. Dzięki antypoślizgowej powierzchni i możliwości regulacji stopnia trudności, jest to uniwersalne narzędzie do treningu dla osób na wszystkich poziomach zaawansowania.

Specyfikacja
Marka: ENERO
Model: FIT 1048314
Średnica: 16 cm
Wysokość: 8 cm
Materiał wykonania: PVC
Maksymalna waga użytkownika: 100 kg
Pompka w zestawie: Nie
Zalety
bardzo dobrze wykonana
ergonomiczny kształt
nieduży rozmiar, tym samym wygodna w przechowywaniu
idealnie sprawdzi się do wykonywania przeróżnych ćwiczeń
Wady
mały rozmiar
nie sprawdzi się do siedzenia
nadaje się tylko do ćwiczeń

Jak działa poduszka sensomotoryczna do siedzenia?

Zmorą XXI wieku jest prowadzenie siedzącego trybu życia i stronienie od aktywności fizycznej, co niestety niesie za sobą szereg negatywnych skutków ubocznych. Nie ruszamy się, po czym dziwimy się, że mamy złe samopoczucie, doskwierają nam różne dolegliwości i pojawiają się mniej lub bardziej poważne schorzenia. Nieprawidłowy tryb życia to jeden z głównych czynników wszelkich chorób, dlatego zawsze trzeba zacząć od przyjrzenia się mu i dokonania odpowiednich zmian nawyków. Nie pomoże żadna magiczna pigułka ani profesjonalne leczenie, jeśli nie zadbamy o podstawy.

Nie bez powodu mówi się, że ruch to zdrowie, oczywiście taki umiarkowany i dostosowany do naszych indywidualnych możliwości. Wielogodzinne siedzenie na krześle, fotelu czy kanapie przekłada się na wielorakie problemy zdrowotne. Kluczową kwestią będzie wdrożenie ćwiczeń gimnastycznych, mających na celu rozruszanie całego organizmu i usprawnienie jego funkcjonowania. Każdy zastój limfy sprzyja magazynowaniu się toksyn, co jest prostą drogą do utraty zdrowia.

Poduszka sensomotoryczna – czy warto?

Ergonomiczne krzesło to jedno, ale warto wspomóc się poduszką sensoryczną. Coraz więcej świadomych osób korzysta z takiego innowacyjnego rozwiązania. Na początku możemy czuć pewien dyskomfort ze względu na siedzenie na niestabilnym podłożu, ale wbrew pozorom wiąże się to z wieloma korzyściami w wielu aspektach. Taki dysk sensoryczny wymusza przyjmowanie przez nas prawidłowej pozycji kręgosłupa. Trzeba utrzymać stabilność ciała, czyli aktywować mięśnie, co oczywiście przekłada się na ich wzmocnienie. Regularne poruszanie krążkami międzykręgowymi ma na nie zbawienny wpływ, poprawia ich kondycję. Korzystając z poduszki sensomotorycznej, możemy liczyć na to, że łatwiej będzie nam przyjmować odpowiednią postawę nie tylko podczas siedzenia, ale też stania i chodzenia. Okazuje się, że osoby użytkujące takie dyski pracują efektywniej. Wynika to z napięcia mięśni, co wzmaga koncentrację i poprawia pamięć. Znika problem z uczuciem ciągłej senności w przypadku pracy przy biurku.

Do czego można wykorzystać poduszkę sensomotoryczną?

Dysk sensomotoryczny ma wiele zastosowań, z całą pewnością nie służy wyłącznie do siedzenia. Jest to opcja przeznaczona praktycznie dla każdego – młodych, dorosłych, starszych, chorych, osób z nadwagą. W przypadku najmłodszych zapobiegnie wadom postawy, a u starszych dzieci można je skorygować. Poduszka sensomotoryczna idealnie sprawdza się do codziennego użytkowania, może być też wykorzystywana do rehabilitacji. Na rynku znajdziemy szereg modeli tego typu gadżetów, dzięki czemu każdy dobierze dla siebie ten idealny, zgodnie z potrzebami i oczekiwaniami. Różnią się one pod wieloma względami – przeznaczeniem, wielkością, grubością – podobnie jak guma do ćwiczeń. Jedna strona dysku powinna być płaska i antypoślizgowa, a druga miękka i wypukła. Niektóre posiadają też specjalne wypustki. Wyróżnić można poduszki sensomotoryczne do masażu stóp, dla dzieci, pod odcinek lędźwiowy pleców, pod pośladki.

Poduszka sensomotoryczna służy przede wszystkim do siedzenia, można na niej wbrew pozorom przyjąć wygodną pozycję. Najważniejsze jest to, że dysk wręcz wymusza przyjmowanie właściwej postawy i odciąża kręgosłup. Można go położyć na krzesło czy fotel lub wykorzystać do siedzenia dynamicznego na podłodze. Jeśli marzy nam się prozdrowotny i relaksujący masaż stóp, to również warto sięgnąć po poduszkę sensoryczną. Można liczyć na odprężenie stóp, lepsze ukrwienie. Posikując się takim gadżetem, można wykonywać przeróżne ćwiczenia, możliwości są niemalże nieograniczone. Taką aktywnością fizyczną zaangażujemy wiele partii mięśniowych. Dysk sensomotoryczny przyda się do fizjoterapii, pomoże poprawić koordynację ruchową i nie tylko.

Podsumowanie

FAQ – Najczęściej zadawane pytania

Oceń tę treść
Patryk Poniedzielski

Ekspert w dziedzinie sprzętu AGD i RTV, z kilkunastoletnim doświadczeniem w branży. Dzięki pasji do najnowszych technologii oraz praktycznej wiedzy o elektronice użytkowej jest doradcą zakupowym, pomagając klientom wybierać idealne urządzenia do ich potrzeb. Jego liczne artykuły i recenzje sprzętu są rozpoznawalne w sieci i doceniane za szczegółowość oraz obiektywizm.

Dodaj komentarz