Ranking najlepszych trampolin – [TOP 5] w 2024

W dobie, gdzie coraz więcej osób przykłada wagę do swojej sylwetki, powstają coraz to nowsze i bardziej zaawansowane formy ćwiczeń, które przynoszą dobre efekty. Takim przyrządem jest też trampolina fitness, która staje się coraz bardziej popularniejsza. Jest to bardzo dobry przyrząd do ćwiczeń, który nawet w domowym zaciszu pozwoli nam przeprowadzić solidny trening cardio, angażujący wiele grup mięśni. Podobnie w przypadku dzieci, które uwielbiają tę zabawę i każde z nich chciałoby posiadać trampolinę w swoim ogrodzie. Jaką trampolinę kupić? W tym zestawieniu przedstawimy Wam najistotniejsze cechy tego sprzętu oraz pomożemy, by znalazła się w waszym domu, czy też ogrodzie najlepsza trampolina.

Najlepsze trampoliny – Ranking Lipiec 2024

Miejsce Zdjęcie Nazwa produktu Ocena Najniższa cena
1 miejsce Trampolina AGA Sport Exclusive 10/10 Najniższa cena
2 miejsce Trampolina ZIPRO Jump Pro 9.9/10 Najniższa cena
3 miejsce Trampolina ZIPRO FT 14 435 cm 9.7/10 Najniższa cena
4 miejsce Trampolina NEO-SPORT 1103 9.6/10 Najniższa cena
5 miejsce Trampolina 4FIZJO Pro TP04 9.5/10 Najniższa cena

Porównanie trampolin przez eksperta z RankingowyNinja.pl

★ ★ ★
1
miejsce

Trampolina AGA Sport Exclusive

Trampolina AGA Sport Exclusive to trwała i bezpieczna trampolina, zaprojektowana z myślą o użytkownikach domowych. Dzięki wysokiej jakości materiałom i konstrukcji, zapewnia stabilność i bezpieczeństwo podczas użytkowania, co czyni ją idealną dla dzieci i dorosłych.

Specyfikacja
Marka: AGA Sport
Model: Exclusive
Zalecany wiek dziecka: 3+
Z siatką: Tak
Średnica: 312 cm
Wysokość siatki: 180 cm
Wysokość od podłoża: 76 cm
Liczba nóżek: 3
Maksymalne obciążenie: 180 kg
Zalety
łatwy montaż
dobry stosunek ceny do jakości
posiada solidną konstrukcję
wysoka siatka zabezpieczająca
maksymalna waga użytkownika 180 kg
bezpieczna w trakcie użytkowania przez dzieci
Wady
brak
★ ★
2
miejsce

Trampolina ZIPRO Jump Pro

Trampolina ZIPRO Jump Pro to wysokiej jakości urządzenie, które zapewnia bezpieczną i efektywną formę aktywności dla całej rodziny. Dzięki solidnej ramie i trwałej siatce ochronnej, jest to doskonały wybór do ogrodu czy na działkę.

Specyfikacja
Marka: ZIPRO
Model: Jump Pro
Zalecany wiek dziecka: 0+
Z siatką: Tak
Średnica: 312 cm
Wysokość siatki: 180 cm
Wysokość od podłoża: 76 cm
Liczba nóżek: 3
Maksymalne obciążenie: 150 kg
Zalety
wysoka jakość
solidna konstrukcja
nieskomplikowany montaż
przestronna
dobry stosunek ceny do jakości
Wady
nieco nietrwała siatka
3
miejsce

Trampolina ZIPRO FT 14 435 cm

Trampolina ZIPRO FT 14 435 cm to duża i wytrzymała trampolina ogrodowa, która zapewnia maksymalną zabawę i bezpieczeństwo. Dzięki dużej powierzchni skoku i solidnej konstrukcji, jest to idealne rozwiązanie dla całej rodziny.

Specyfikacja
Marka: ZIPRO
Model: FT 14
Zalecany wiek dziecka: 3+
Z siatką: Tak
Średnica: 435 cm
Wysokość siatki: 180 cm
Wysokość od podłoża: 80 cm
Liczba nóżek: 4
Maksymalne obciążenie: 150 kg
Zalety
duża powierzchnia
solidnie wykonana
estetycznie się prezentuje
szybko schnie po deszczu
sprawdzi się dla dzieci i dorosłych
siatka zabezpieczająca
Wady
z czasem kolor traci nasycenie
siatka mogłaby być wykonana z trwalszego materiału
4
miejsce

Trampolina NEO-SPORT 1103

Trampolina NEO-SPORT 1103 to kompaktowa i łatwa w montażu trampolina, idealna do użytku wewnętrznego i zewnętrznego. Oferuje doskonałą elastyczność i wytrzymałość, co sprawia, że jest to świetny wybór dla osób szukających efektywnej formy rekreacji.

Specyfikacja
Marka: NEO-SPORT
Model: 1103
Zalecany wiek dziecka: 3+
Z siatką: Tak
Średnica: 140 cm
Wysokość siatki: 150 cm
Wysokość od podłoża: 36 cm
Liczba nóżek: 6
Maksymalne obciążenie: 50 kg
Zalety
solidnie wykonana
zabezpieczenia na słupkach
jakość adekwatna do ceny
posiada trwałą konstrukcję
bezpieczna dla dzieci
Wady
nieco mała średnica
maksymalna waga użytkownika 50 kg
5
miejsce

Trampolina 4FIZJO Pro TP04

Trampolina 4FIZJO Pro TP04 to profesjonalna trampolina treningowa, która oferuje doskonałe warunki do ćwiczeń skoczności, koordynacji oraz poprawy ogólnej kondycji. Jest to idealne narzędzie dla osób chcących w atrakcyjny sposób zadbać o swoje zdrowie i sylwetkę.

Specyfikacja
Model: Pro TP04
Zalecany wiek dziecka: 3+
Z siatką: Tak
Średnica: 312 cm
Wysokość siatki: 185 cm
Wysokość od podłoża: 76 cm
Liczba nóżek: 3
Maksymalne obciążenie: 160 kg
Zalety
duża średnica
wysoka jakość wykonania
wielkość membrany
bezpieczna w trakcie użytkowania przez dzieci
Wady
brudzący napis
konieczne jest zakotwiczenie nóżek

Co daje trening na trampolinie?

Wiele osób zadaje sobie pytanie, czy to w ogóle potrzebne, lecz jeszcze nie wie jak dobre efekty daje trampolina. Zarówno trampolina dla dzieci, jak i trampolina fitness. Zwykłe ćwiczenia, czy też ewolucje na trampolinie angażują takie partie mięśni jak:

  • Nogi
  • Brzuch
  • Ramiona
  • Grzbiet

Generalnie rzecz ujmując, trampolina jest takim przyrządem, który angażuje wszystkie największe partie mięśni w naszym ciele, co czyni ją bardzo korzystną. Jest to bardzo kompleksowy sprzęt, który pozwoli w jednym treningu zawrzeć uaktywnienie wyżej wymienionych partii ciała. Skakanie na trampolinie pozwala spalić dużą ilość kalorii i jest bardzo intensywnym wysiłkiem. W połączeniu ze spalaczem tłuszczu, bądź pasem wyszczuplającym da świetne efekty. Bardzo dobrze wpływa na usprawnienie naszego układu krążeniowego i oddechowego. Jest to częsta alternatywa dla domowego sprzętu do ćwiczeń takiego jak rowerek treningowy, bądź bieżnia.

Trampolina dla dzieci to idealny sposób na aktywne spędzenie czasu dla naszych pociech.

Jaką trampolinę kupić?

Wybierając sprzęt jakim jest trampolina i niezależnie czy będzie to trampolina do ćwiczeń, czy też trampolina do ogrodu, warto mieć na oku parę kwestii, które pozwolą nam wybrać najlepszy produkt. Zwróćmy uwagę na to jak wykonana jest cała konstrukcja. Powinna być ona jak najbardziej stabilna, żeby zapewnić nam przede wszystkim bezpieczeństwo, bo ono jest najważniejsze. Stelaż powinien wykonany być z metalu i być stabilny, żeby w wypadku gwałtownych ruchów jakie wykonywane są na trampolinie utrzymał się w pozycji stojącej i nie przewrócił.

Zwróćmy uwagę na to, jak zamocowane są sprężyny. Powinny być one dobrze zamocowane do maty, która sama powinna być wzmocniona dodatkową taśmą, by zapobiec się jej wycieraniu. Sprężyny nie powinny być wystawiane na działanie wody, a jeżeli już istnieje taka konieczność, to powinny być one dodatkowo zabezpieczone, by nie zachodziło tam zjawisko korozji, które mogłoby je osłabić i spowodować ich zerwanie.

Jeżeli naszym wyborem jest trampolina ogrodowa, to warto zwrócić uwagę na wykonanie siatki. Wiadomo, że duże trampoliny są wykorzystywane przez więcej niż jedną osobę i siatka pełni rolę zabezpieczenia przed wypadnięciem z niej, co jest bardzo istotne. Jeżeli zaś naszym wyborem jest trampolina fitness, zwróćmy uwagę, czy posiada ona uchwyt. Są takie modele, które go nie posiadają, ale w wypadku, gdy nasza trampolina jest w niego wyposażona, to powinien być on dobrze przymocowany i solidnie wykonany.

Ile kosztuje trampolina?

To pytanie, na które nie da się jednoznacznie odpowiedzieć, ponieważ ceny bardzo się różnią ze względu na zastosowane w wykonaniu materiały, oraz dodatkowe funkcję trampoliny. Dobra trampolina fitness będzie kosztować w granicach kilkuset, do nawet tysiąca złotych i więcej. Zależne jest to od tego, czy trampolina ma uchwyt. Uchwyt pozwala na wykonanie dużo większej ilości ćwiczeń i bardziej dynamiczne ruchy, przez co trening będzie bardziej efektywny.

W przypadku, gdy przeglądamy trampoliny ogrodowe, to cena będzie tym wyższa im większa będzie trampolina. Średnice są różne, znajdziemy modele mające średnicę prawie pół metra. Im wyższa będzie siatka i lepsze materiały wykonania tym wyższa będzie cena, oscylować może nawet w granicach dwóch tysięcy złotych.

Podsumowanie

FAQ – Najczęściej zadawane pytania

5/5 - (1 głosów)
Patryk Poniedzielski

Ekspert w dziedzinie sprzętu AGD i RTV, z kilkunastoletnim doświadczeniem w branży. Dzięki pasji do najnowszych technologii oraz praktycznej wiedzy o elektronice użytkowej jest doradcą zakupowym, pomagając klientom wybierać idealne urządzenia do ich potrzeb. Jego liczne artykuły i recenzje sprzętu są rozpoznawalne w sieci i doceniane za szczegółowość oraz obiektywizm.

Dodaj komentarz