Jakie płetwy do pływania kupić? Ranking płetw do pływania na Czerwiec 2024

Płetwy, to akcesorium, które jest często spotykane i bardzo popularne wśród pływaków. Pomaga ono kształtować naszą sylwetkę i poprawiać osiągi. Wiele osób kupuje je do nurkowania, bo znajdują tam również duże zastosowanie. W tym artykule dowiecie się jakie płetwy do nauki pływania kupić. Przedstawiamy artykuł, w którym dowiecie się jakie są dobre płetwy, oraz jakie mają zastosowanie.

Najlepsze płetwy do pływania w rankingu na Czerwiec 2024

Porównanie polecanych płetw do pływania przez eksperta

★ ★ ★
1
miejsce

Płetwy do pływania AQUA-SPEED 5629

Płetwy AQUA-SPEED 5629 to idealne rozwiązanie dla pływaków na każdym poziomie zaawansowania, którzy chcą poprawić swoją technikę i siłę nóg. Wykonane z elastycznego, ale wytrzymałego materiału, te płetwy zapewniają doskonałe przeniesienie energii z każdego kopnięcia. Ich ergonomiczny kształt gwarantuje komfortowe dopasowanie, minimalizując ryzyko obtarć czy dyskomfortu. Płetwy te są nie tylko funkcjonalne, ale także mają atrakcyjny design, co czyni je popularnym wyborem wśród entuzjastów pływania.

Specyfikacja
Marka: Aqua-Speed
Model: 5632
Płeć: Unisex
Rozmiar: od 27 do 46
Kolor: Czarno-zielone
Materiał: Tworzywo sztuczne
Regulowane: Tak
Zalety
niska cena
szeroka rozmiarówka
wysokiej jakości wykonanie
sprawdzą się dla dorosłych i dzieci
nadają większą siłę napędową
posiadają wzmocnienie po obu stronach płetw
Wady
brak
★ ★
2
miejsce

Płetwy do pływania FLYING MIKE

Płetwy FLYING MIKE to innowacyjne rozwiązanie dla pływaków poszukujących płetw, które łączą komfort i wydajność. Ich lekka konstrukcja zapewnia doskonałą manewrowość i łatwość w użyciu, co jest szczególnie ważne dla początkujących. Płetwy te są idealne do nauki i doskonalenia technik pływackich, oferując równocześnie wsparcie i stabilność. Dzięki swojej wszechstronności, płetwy są doskonałym wyborem zarówno dla amatorów, jak i bardziej doświadczonych pływaków.

Specyfikacja
Marka: Captain Mike
Model: Flying
Płeć: Unisex
Rozmiar: 36-38, 38-41, 42-44, 44-46
Kolor: Kremowo-czarny
Materiał: TPE (polipropylen)
Regulowane: Nie
Zalety
duży opór w wodzie
szeroka rozmiarówka
łatwość zakładania na stopy
wykonane z wytrzymałego materiału
wiele pozytywnych opinii i recenzji
sprawdzą się do pływania rekreacyjnego, jak i treningów
Wady
nieco zaniżona rozmiarówka
3
miejsce

Płetwy do pływania AQUA-SPEED Swift

Płetwy AQUA-SPEED Swift to doskonały wybór dla osób, które chcą poprawić swoją technikę pływania. Ich krótszy kształt jest idealny dla treningu siły nóg, zapewniając jednocześnie większą kontrolę i precyzję ruchów. Wykonane z miękkiego, ale wytrzymałego materiału, płetwy te są komfortowe w noszeniu, a ich elastyczność zapewnia łatwość zakładania i zdejmowania. Są to płetwy idealne zarówno dla początkujących, jak i bardziej doświadczonych pływaków, którzy chcą skutecznie pracować nad swoją formą w wodzie.

Specyfikacja
Marka: Aqua-Speed
Model: Swift
Płeć: Unisex
Rozmiar: 38-41, 42-45
Kolor: Czarno-żółty, lub czarno-niebieski
Materiał: guma, polimery
Regulowane: Tak
Zalety
dobrze wyprofilowane
gumowane wzmocnienie
bardzo dobry stosunek ceny do jakości
sprawdzą się na basen i do pływania w otartych akwenach
Wady
nieco twarde
4
miejsce

Płetwy do pływania BEON Flex

BEON Flex to wysokiej jakości płetwy, zaprojektowane z myślą o zaawansowanych pływakach. Ich unikalna konstrukcja zapewnia maksymalną elastyczność i wydajność, umożliwiając pływakom generowanie większej siły przy mniejszym wysiłku. Płetwy te są idealne dla osób, które chcą poprawić swoją szybkość i wytrzymałość w wodzie. Wykonane z trwałych materiałów, gwarantują długotrwałe użytkowanie i są odporne na uszkodzenia typowe dla intensywnego treningu.

Specyfikacja
Marka: Beon
Model: Flex
Płeć: Uniwersalne
Rozmiar: 36-41 lub 42-47
Kolor: Szary
Materiał: TPR
Regulowane: Tak
Zalety
odporne na uszkodzenia
wysokiej jakości wykonanie
dobry stosunek ceny do jakości
sprawdzą się do pływania i nurkowania
przemyślana konstrukcja zwiększająca dynamikę pływania
Wady
nieco miękkie konstrukcja
pasek może się zsuwać z pięt
raczej sprawdzą się dla osób początkujących
5
miejsce

Płetwy do pływania TUSA UF0103 BK

TUSA UF0103 BK to profesjonalne płetwy, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających pływaków. Ich zaawansowana konstrukcja zapewnia optymalne przeniesienie siły, co przekłada się na lepszą wydajność w wodzie. Płetwy te są wyjątkowo trwałe, a ich ergonomiczny kształt zapewnia wygodę nawet podczas długich sesji treningowych. Idealne dla zawodników i entuzjastów pływania, którzy szukają płetw o wysokiej wydajności.

Specyfikacja
Marka: Tusa
Model: Snorkel Fin UF0103
Płeć: Uniwersalne
Rozmiar: 28-35, 35-42, 42-49
Kolor: Czarny (dostępne w innych kolorach)
Materiał: Brak informacji
Regulowane: Tak
Zalety
wzmocniona konstrukcja
regulowane paski silikonowe
dostępne w kilku kolorach do wyboru
produkt uniwersalny dla dorosłych i dzieci
doskonale sprawdzą się do pływania w ciepłych wodach i na basenie
Wady
nieco sztywny materiał

Na co zwracać uwagę przy zakupie płetw?

Płetwy to sprzęt, który wybierać należy cierpliwie, aczkolwiek jeżeli już kiedyś je mieliśmy, będzie nam znacznie łatwiej, bo konkretni producenci starają się produkować płetwy o raczej stałej budowie i kształcie. Nie wiesz, jak wybrać najlepsze płetwy do pływania? Zobacz poniższy poradnik zakupowy, w którym krok po kroku wskazujemy, na co zwrócić uwagę w trakcie wyboru dobrych płetw!

Jak twarde powinny być dobre płetwy do pływania?

Ten czynnik zależy od tego, jak szybko będziemy się poruszać w naszych płetwach. Im są one twardsze, tym szybciej popłyniemy, lecz wiąże się to z tym, że musimy mieć mocne mięśnie nóg, by odpowiednio nimi operować. Płetwy o dużej twardości, przeznaczone są zdecydowanie dla osób doświadczonych, mających pojęcie o nurkowaniu. Zazwyczaj wybierane przez osoby o postawnej budowie ciała.

Płetwy bardziej miękkie są idealne dla osób, które dopiero uczą się, lub są średnio zaawansowane. Częstym wyborem są u kobiet, których masa ciała jest mniejsza, oraz dla dzieci. Należy pamiętać, by dobrać płetwy pod względem tego, gdzie są używane. Zbyt miękkie płetwy, mogą nie poradzić sobie z pokonywaniem prądów wody.

Zwróć uwagę na budowę!

Wybierając płetwy, bardzo istotnym czynnikiem jest kształt i odpowiednia budowa Wpływa to na jej charakter, ale przede wszystkim funkcję i zachowanie w wodzie. Możemy wyróżnić elementy takie jak:

  • Pióro płetwy – jest to główna część płetwy. To tutaj warto sprawdzić, jaką ma ono twardość i jak jest wykonane, bowiem zależy od tego, w jakich warunkach wypadnie najlepiej, oraz jaką siłę mięśni będzie trzeba użyć, by poruszać się naprzód.
  • Pasek – wykonany z tworzywa sztucznego, mający możliwość regulacji. Często jest to tworzywo bardziej rozciągliwe, by wyeliminować regulacje.
  • Zapięcie paska – element, który umożliwia płetwie pewne trzymanie się stopy. Zazwyczaj jest to zatrzask, lub innego rodzaju klamra.
  • Krawędź płetwy – wzmocniony element, który sprawia, że płetwa jest bardziej sztywna i przez to stabilna. Odpowiednio wzmocniona wyeliminuje fakt ewentualnych uszkodzeń przez twarde elementy.
  • Dysze – element znajdujący się między stopą nurka a piórem płetwy. Jest on specjalnie wyprofilowany, co przekłada się na to, że moc, jaką musimy włożyć w napędzanie podczas pływania jest znacznie mniejsza, oraz sama czynność jest bardziej komfortowa.

Jaki rodzaj płetw kupić?

Na jakie rodzaje można podzielić płetwy? Na rynku wyróżnić można dwa rodzaje, różniące się tym jak je zakładamy. Zbudowane są nieco inaczej i trzeba wziąć to pod uwagę podczas wyboru.

Płetwy paskowe

Są to płetwy, które przeznaczone są dla osób nurkujących w zbiornikach otwartych jak morze. Trzeba dobrać je do poprzednio kupionych specjalnych butów. Jeżeli wybieramy płetwy bez buta, należy wziąć pod uwagę, by było na tyle wystarczająco miejsca, by zmieścił się but. Jest to bardzo dobre wyjście dla osób, które nurkują w otoczeniu ostrych elementów, a but chroni nas przed urazami mechanicznymi i wszelkiego rodzaju obtarciami.

Płetwy kaloszowe

Kupujemy je inaczej niż paskowe – nie potrzeba w nich buta. Zakładamy je na gołą stopę, używa się ich na obiektach takich jak basen, są skierowane do osób pływających bardziej rekreacyjnie niż profesjonalnie. Płetwa kaloszowa powinna dobrze przylegać do stopy, musi być idealnie dopasowana. Jeżeli płetwa obciera nas, a większy rozmiar jest znacznie za duży, należy sięgnąć po inny model. Płetwy paskowe można podzielić na dwie grupy:

  • Płetwy klasyczne – sprzęt, który bardzo dobrze sprawdzi się dla początkujących nurków. Składa się tylko z pióra, oraz stopy, która jest pozbawiona wszelkich dodatków, bardzo dobrze spisze się w nauce nurkowania i przyswajania sobie tej umiejętności.
  • Płetwy jet fin – jest to produkt o zupełnie innej budowie. Są znacznie krótsze niż płetwy klasyczne, przez co są zwrotniejsze. Ten typ płetw przeznaczony jest raczej dla osób doświadczonych, które mają dobrze opanowaną technikę nurkowania.

Płetwy dla dzieci

Ten rodzaj płetw, jest przeznaczony dla najmłodszych. Są one zbudowane nieco inaczej i mają inne proporcje niż te, które są przeznaczone dla osób dorosłych. Płetwy do pływania dla dzieci mają możliwość regulacji, co pozwoli, by dopasować je do stopy dziecka idealnie, oraz uniknąć zmieniania ich co sezon. Mają możliwość dopasowania się do gołej stopy, oraz do stopy w założonym bucie. Sprawia to, że będą odpowiednie do nurkowania jednakowo w otwartych akwenach, oraz w basenach. Płetwy dla dziecka to idealny element, który poprawi ich szybkość, ale też w niektórych przypadkach może pomóc w nauce pływania.

Płetwy długie czy krótkie – jakie wybrać?

Można wyróżnić dwie grupy, tak samo jak w przypadku budowy. Różnią się one zastosowaniem i budową pióra płetwy, oraz przede wszystkim twardości. Płetwy należy dobierać ze względu na naszą masę, im jest ona większa, tym twardszy powinien być materiał, z jakiego jest ona wykonana.

Płetwy krótkie twarde

Płetwy te nie mogą być zbyt długie, bo stawiałyby zbyt duży opór, po czym poruszanie nimi byłoby niemożliwe. Zapewniają one dużą siłę napędową, lecz pogarszają one sterowność. Ciężej w nich manewrować. Poprawiają pracę nóg, przez co możemy wzmocnić mięśnie. Prędkość pływania w nich jest znacznie większa.

Płetwy długie miękkie

Są przeznaczone dla początkujących, bez obaw można ich używać w początkowej fazie nauki pływania, w połączeniu z deską do pływania dają bardzo dobre efekty. Nie wymuszają takiej pracy nóg jak płetwy twarde, znacznie poprawiają sterowność. Użytkowanie ich sprawia uczucie, że mamy większą kontrolę niżeli w przypadku twardych.

Jakie zastosowanie mają płetwy?

Sprzęt pływacki, do jakiego należą płetwy, są ciężkie do wybrania. Należy dobierać je odpowiednio do stopnia zaawansowania naszych umiejętności pływackich. Płetwy pływackie zdecydowanie zwiększają naszą prędkość, co w przypadku nurkowania, gdzie mamy ograniczony czas, może być bardzo istotnym czynnikiem.

Płetwy pomagają naszym kończynom dolnym pracować w mniejszym stopniu, ponieważ stanowią one swego rodzaju przedłużenie. Na sam koniec powiedzieć można, że płetwy poprawiają naszą zwrotność, co będzie niezbędne dla nurków wykonujących różne manewry pod wodą. Wiele osób kupuje je w zestawie z maską do nurkowania.

Podsumowanie

FAQ – Najczęściej zadawane pytania

Oceń tę treść
Patryk Poniedzielski

Ekspert w dziedzinie sprzętu AGD i RTV, z kilkunastoletnim doświadczeniem w branży. Dzięki pasji do najnowszych technologii oraz praktycznej wiedzy o elektronice użytkowej jest doradcą zakupowym, pomagając klientom wybierać idealne urządzenia do ich potrzeb. Jego liczne artykuły i recenzje sprzętu są rozpoznawalne w sieci i doceniane za szczegółowość oraz obiektywizm.

Dodaj komentarz