Ranking piłek fitness [TOP 5] na 2024

W dzisiejszych czasach bardzo dużą wagę przykłada się do zdrowego stylu życia i różnego rodzaju aktywności fizycznej. Ludzie mają coraz większą świadomość faktu, że takie działanie przyniesie wiele korzyści przyczyniającej się do poprawy jakości ich życia. W związku z tym, starają się poszukiwać odpowiedniej dla siebie formy aktywności. Nie zawsze istnieje możliwość regularnego korzystania z klubów fitness czy siłowni, dlatego też w tym aspekcie warto zaopatrzyć się w przyrząd, który pozwoli skutecznie dbać o swoje zdrowie i sylwetkę. Jednym z takich produktów jest piłka do ćwiczeń. Jest to niepozorna rzecz, za pośrednictwem której wykonać można niezwykle dużą ilość ćwiczeń. Co więcej, przy jej wykorzystaniu można skutecznie kształtować, wzmacniać, a także zyskać kondycję, której do tej pory nie było. W tym artykule dowiecie się, czym powinna się charakteryzować najlepsza piłka do ćwiczeń fitness.

Ranking piłek fitness na Lipiec 2024 – najlepsze modele!

Najlepsze piłki do ćwiczeń wg eksperta z RankingowyNinja.pl

★ ★ ★
1
miejsce

Piłka do ćwiczeń 4FIZJO Anti Burst 75 cm

Piłka do ćwiczeń 4FIZJO Anti Burst 75 cm to wytrzymała piłka gimnastyczna, zaprojektowana z myślą o bezpiecznym i komfortowym treningu. Odporna na pęknięcia, idealna do ćwiczeń równowagi, wzmacniania mięśni brzucha, pleców oraz do stretching.

Specyfikacja
Marka: 4FIZJO
Model: Anti Burst
Średnica: 75 cm
Maksymalna waga użytkownika: 120 kg
Materiał wykonania: PVC
Zalety
pompka w zestawie
dobry stosunek ceny do jakości
wielofunkcyjność
trwałe wykonanie piłki
wiele pozytywnych opinii w sieci
Wady
brak
★ ★
2
miejsce

Piłka do ćwiczeń MAJESTIC SPORT GVP5028/K 65 cm

Piłka do ćwiczeń MAJESTIC SPORT 65 cm to wytrzymała i uniwersalna piłka gimnastyczna, przeznaczona do różnorodnych ćwiczeń fitness i rehabilitacyjnych. Średnica 65 cm sprawia, że jest to doskonały wybór dla osób poszukujących efektywnego sposobu na poprawę formy i wzmacnianie mięśni.

Specyfikacja
Marka: MAJESTIC SPORT
Model: GVP5028/K
Średnica: 65 cm
Maksymalna waga użytkownika: 100 kg
Materiał wykonania: PVC
Zalety
pompka w zestawie
trwały materiał
wygodna w czyszczeniu
wygodna do ćwiczeń i rehabilitacji
wykonana z wysokiej jakości tworzywa PVC
Wady
brak
3
miejsce

Piłka do ćwiczeń QMED 55 cm

Piłka do ćwiczeń QMED 55 cm to uniwersalne narzędzie treningowe, które doskonale sprawdza się w ćwiczeniach rehabilitacyjnych, ogólnorozwojowych oraz w praktykach jogi i pilates. Średnica 55 cm jest odpowiednia dla osób o wzroście do 165 cm, oferując optymalne warunki do treningu.

Specyfikacja
Marka: QMED
Model: brak
Średnica: 55 cm
Maksymalna waga użytkownika: 150 kg
Materiał wykonania: ABS
Zalety
w zestawie pompka
wysokiej jakości, trwałe wykonanie
sprawdzi się do rehabilitacji i ćwiczeń
bardzo dobrze trzyma powietrze
Wady
kolor
4
miejsce

Piłka do ćwiczeń SPRINGOS 65 cm

Piłka do ćwiczeń SPRINGOS 65 cm to wszechstronna piłka gimnastyczna, która umożliwia przeprowadzenie efektywnego treningu całego ciała. Średnica 65 cm jest idealna dla osób o wzroście od 165 cm do 185 cm, zapewniając stabilność i komfort podczas ćwiczeń.

Specyfikacja
Marka: SPRINGOS
Model: FB0011
Średnica: 65 cm
Maksymalna waga użytkownika: 150 kg
Materiał wykonania: PVC
Zalety
bardzo ładny kolor
trwały materiał
dobry stosunek ceny do jakości
Wady
materiał mógłby być nieco grubszy
nieco źle określona rozmiarówka do wzrostu
5
miejsce

Piłka do ćwiczeń QMED Anti-Burnst Gym Ball 25 cm

Piłka do ćwiczeń QMED 25 cm to mała piłka gimnastyczna, przeznaczona do ćwiczeń wzmacniających, rozciągających oraz poprawiających koordynację. Jest to idealne narzędzie do pracy nad szczegółami i wzmocnieniem mięśni stabilizujących.

Specyfikacja
Marka: QMED
Model: Anti-Burnst Gym Ball
Średnica: 25 cm
Maksymalna waga użytkownika: 100 kg
Materiał wykonania: brak informacji
Zalety
wysoka jakość wykonania
ładny kolor
sprawdzi się do rehabilitacji i treningu fitness
wiele pozytywnych opinii
trwała
Wady
brak pompki
konieczność napompowania przez dołączone słomki

Piłka do ćwiczeń – czym jest?

Piłka gimnastyczna jest przyrządem, który wymyślony został przez szwajcarskich fizjoterapeutów w okresie lat 60. Od określonej chwili piłka do ćwiczeń zrobiła bardzo duża karierę na całym świecie. W dzisiejszych czasach trudno jest sobie wyobrazić wykonywanie rehabilitacji czy też ćwiczeń korekcyjnych bez piłki gimnastycznej. Podkreślić należy jednak fakt, ze przyrząd ten wykorzystywany może być nie tylko do wykonywania ćwiczeń o charakterze zdrowotnym. Z ogromnym powodzeniem może być stosowana w przypadku ćwiczeń fitness takich jak TBC, ABT, pilates, aerobik, lub fat burning.

Jaką piłkę do ćwiczeń wybrać – rodzaje piłek fitness

Jak w przypadku wielu rodzajów sprzętu do ćwiczeń, tak w przypadku piłek znaleźć możemy kilka różnych rodzajów. Będą się różnić przede wszystkim ich przeznaczeniem, oraz tym jaki rodzaj ćwiczeń możemy na nich wykonywać. W przypadku, gdy chcemy by znalazła się u nas dobra piłka do ćwiczeń, to warto je przeanalizować.

Klasyczna piłka gimnastyczna

Jest to najbardziej klasyczna piłka, wykonana z PCV (polichlorek winylu). Bardzo elastyczna, z dobrymi właściwościami antypoślizgowymi. Dostępna we wielu rozmiarach, oraz kolorach – zależnie od naszych upodobań. Jest mniej wytrzymała niż piłka ABS. W przypadku gdy decydujemy się na tą piłkę, to należy wziąć pod uwagę kupno egzemplarzu z grubszego materiału, by mieć pewność, że się nie przebije.

Piłka gimnastyczna z materiału ABS

Piłka ta jest wykonana z pianki, która jest zarazem elastyczna, ale też bardziej wytrzymała od klasycznej piłki gimnastycznej. W przypadku kupna takiej piłki, mamy pewność, że będzie ona odporna na uszkodzenia mechaniczne (w tym jej przebicie), co zwiększa bezpieczeństwo. Jest droższa od piłki z PCV, ale bezpieczeństwo i komfort powinny to w pełni zrekompensować.

Piłka z uchwytami

Jest to piłka z materiału PCV, czy też ABS, wyposażona w dodatkowe uchwyty. Dają one wiele możliwości urozmaicenia ćwiczeń i wykonywania treningu zarówno na partie mięśni takie jak ręce. Dodatkowo możemy na takiej piłce podskakiwać i jest łatwiejsza w przenoszeniu. Jedynym jej minusem może być większa ilość zajmowanego miejsca, bowiem po spuszczeniu powietrza będziemy musieli ulokować gdzieś też linki z uchwytami.

Piłka do ćwiczeń – korzyści wynikające z jej wykorzystania

Podkreślić należy fakt, że dobra piłka do ćwiczeń jest idealnym rozwiązaniem do wykonywania różnorodnej aktywności w zaciszu swojego domu. Wykorzystywana może być również do podejmowania działań w celach korekcyjnych, rehabilitacyjnych, dla usuwania wad związanych z postawą. Bardzo dobrze wykonuje swoje zadanie wtedy, gdy pragniemy poprawić swoją ogólną kondycję bądź ją ukształtować. Co więcej, poprawia równowagę oraz pozwala na uzyskanie dużą lepszej sprawności związanej z ruchem. Piłka do ćwiczeń wykazuje korzystny wpływ na nasz układ krążenia, jest wykorzystywana równie często co dysk sensomotoryczny – element bardzo popularny wśród zwolenników fitnessu.

Zalety treningu z piłką fitness

Wymienia się następujące zalety wynikające z treningu z użyciem piłki fitness:

  • wyprostowana postawa,
  • lepsze funkcjonowanie narządów wewnętrznych,
  • korzystniejsza praca układu krwionośnego,
  • rozciągnięcie oraz wzmocnienie mięśni
  • bardzo dobre samopoczucie
  • zapewnienie dobrej formy dla stawów.

Wykonywanie ćwiczeń z wykorzystaniem piłki fitness wpływa na poprawę działania całego organizmu. Co więcej, przyczynia się do lepszego funkcjonowania organów wewnętrznych człowieka, a co istotne przynosi korzyści w postaci pięknie wyglądającej sylwetki oraz poprawy ogólnej kondycji całego organizmu. Osoby mające problem z przyjmowaniem przygarbionej postawy ciała bardzo korzystne rezultaty w tym aspekcie uzyskują, gdy podejmą ćwiczenia z użyciem większej piłki treningowej. Działanie takie jest o wiele przyjemniejsze niż tradycyjne chodzenie z książką na głowie. Do treningu z piłką z pewnością przyda nam się mata treningowa.

Piłka gimnastyczna zapewnia także trenującemu świetną zabawę i przyczynia się do pojawienia się sporej dawki dobrego humoru. Trening wykorzystujący opisywany sprzęt gimnastyczny pozwala także na osiągnięcie relaksu i pozbycie się wszelkich negatywnych emocji. Ponadto, piłka do ćwiczeń idealnie wpłynie na zdrowie osoby trenującej. Łącznie z nią można również stosować inny sprzęt fitness. Nieocenionym elementem może się w tym przypadku okazać step, który wspaniale spełnia swoje zadanie z piłką fitness.

Jaką piłkę do ćwiczeń kupić?

Przed dokonaniem zakupu określonego sprzętu musimy zastanowić się jaką piłkę do ćwiczeń wybrać?. Gdy pragniemy wzmocnić swoją kondycję, a także zadbać o rehabilitację dla naszego kręgosłupa możemy wziąć pod uwagę każdą piłkę przeznaczoną do tego celu. Cena tego urządzenia nie należy do wygórowanych, kształtuje się na poziomie od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych. Natomiast korzyść jaką osiągniemy inwestując w określone urządzenie jest bezcenna.

Zwrócić trzeba uwagę na fakt, że najlepsza piłka do ćwiczeń przeznaczona nie tylko do wykonywania aktywności o charakterze korekcyjnym, ale także treningu przed testem sprawnościowym kwalifikującym do zasilenia szeregów służby policyjnej to piłka lekarska. Jest ona niezwykle wytrzymała jednakże zdecydowanie cięższa od tradycyjnej piłki fitness. Produkty te charakteryzują się różną waga w zależności od potrzeb. Co więcej, mają certyfikat bezpieczeństwa oraz wytworzone są ze skóry naturalnej. Piłki są szyte ręcznie oraz posiadają wypełnienie z pianki poliuretanowej.

Jaki rozmiar piłki należy wybrać?

Ważną kwestią w wyborze piłki do ćwiczeń jest jej dostosowanie do wzrostu użytkownika. Takie działanie ma wpływ na poprawę efektywności wykonywanych ćwiczeń.

Średnica piłki a wzrost osoby ćwiczącej:

  1. wzrost 150-165 cm – średnica 55 cm
  2. wzrost 166-175 cm – średnica 65 cm
  3. wzrost 176 – 185 cm – średnica 75 cm
  4. wzrost powyżej 185 cm – średnica 85 cm.

Jak pompować piłkę do ćwiczeń?

To kwestia równie ważna, jak samo wykonywanie ćwiczeń. Piłkę bez większego problemu napompujemy bez użycia pompki, poprzez wentyl który posiada. Należy jednak pamiętać, że piłka nie powinna być napompowana do granic możliwości. Ograniczajmy się do 90 – 95% jej objętości. Da to taki sam efekt, jak piłka napompowana do pełna, a będzie dodatkowo bardziej miękka i przede wszystkim nie przebije się.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze piłki do ćwiczeń?

Dobra piłka do fitnessu powinna charakteryzować się kilkoma cechami. Zwracajmy uwagę na to co kupujemy, by mieć pewność, że sprzęt będzie dla nas bezpieczny. Korzystajmy tylko z przyrządów profesjonalnych producentów, których piłki przechodzą testy, by nie narazić użytkowników na niepotrzebne kontuzje i nieprzyjemności. Warto zwrócić uwagę, by piłka była wykonana z materiału, który jest antypoślizgowy, lub dobrze trzyma się podłoża, by mieć kontrolę nad naszymi ćwiczeniami.

Podsumowanie

FAQ – Najczęściej zadawane pytania

Oceń tę treść
Patryk Poniedzielski

Ekspert w dziedzinie sprzętu AGD i RTV, z kilkunastoletnim doświadczeniem w branży. Dzięki pasji do najnowszych technologii oraz praktycznej wiedzy o elektronice użytkowej jest doradcą zakupowym, pomagając klientom wybierać idealne urządzenia do ich potrzeb. Jego liczne artykuły i recenzje sprzętu są rozpoznawalne w sieci i doceniane za szczegółowość oraz obiektywizm.

Dodaj komentarz