Ranking najlepszych gum do ćwiczeń [TOP 5] – 2024

Ćwiczenia w domu to nie tylko ciężary tanie jak hantle, ale też wiele innych ćwiczeń, które bardziej przypominają fitness, ale dają też możliwości rozrostu mięśni. Coraz to więcej osób sięga po domowy sprzęt do ćwiczeń i nic dziwnego, jest to duże ułatwienie i możliwość trenowania w domu jest równie ciekawa. Jednym z takich akcesoriów jest guma do ćwiczeń, często zwana też ekspanderem. Jaką gumę do ćwiczeń fitness kupić? W tym materiale, dowiecie się czym cechuje się dobra guma do ćwiczeń, oraz czym się kierować, żeby kupić odpowiedni model.

Najlepsze gumy do ćwiczeń w Rankingu na Lipiec 2024

Porównanie gum oporowych polecanych przez eksperta z RankingowyNinja.pl

★ ★ ★
1
miejsce

Gumy do ćwiczeń HMS GU05 Set

Zestaw gum do ćwiczeń HMS GU05 Set to wszechstronny zestaw, który pozwala na kompleksowe wzmocnienie i rozwój różnych grup mięśniowych. Zawiera gumy o różnym stopniu oporu, co umożliwia dostosowanie intensywności treningu do indywidualnych potrzeb. Jest to doskonały wybór dla osób na każdym poziomie zaawansowania.

Specyfikacja
Marka: HMS
Model: GU05 Set
Opór: 1,81-38,56 kg
Skład zestawu: 4 gumy
Materiał wykonania: Lateks
Zalety
różny opór w każdej gumie
wysokiej jakości wykonanie
wiele pozytywnych opinii wśród użytkowników
solidnie wykonane
Wady
brak
★ ★
2
miejsce

Gumy do ćwiczeń TIGUAR Mini Bands

Gumy do ćwiczeń TIGUAR Mini Bands to kompaktowe i łatwe w użyciu narzędzie treningowe, idealne do ćwiczeń oporowych, rozciągających oraz rehabilitacyjnych. Zestaw mini gum pozwala na skuteczne wzmacnianie mięśni całego ciała, a ich mały rozmiar umożliwia łatwe przechowywanie i transport.

Specyfikacja
Marka: TIGUAR
Model: Mini Bands
Opór: nie podano
Skład zestawu: 4 gumy
Materiał wykonania: lateks
Zalety
wygodne w przechowywaniu
świetna kolorystyka
bardzo dobry stosunek ceny do jakości
wiele pozytywnych ocen i recenzji
wysoka jakość wykonania
Wady
brak
3
miejsce

Gumy do ćwiczeń KUDDA Power Band

Gumy do ćwiczeń KUDDA Power Band to profesjonalny zestaw dla osób szukających intensywnego treningu oporowego. Gumy o zwiększonym oporze są idealne do treningu siłowego, rozwijania mocy i wytrzymałości, a także do ćwiczeń rozciągających i rehabilitacyjnych.

Specyfikacja
Marka: KUDDA
Model: Power Band
Opór: 5-40 kg
Skład zestawu: 4 gumy o różnym rozmiarze oraz obciążeniu
Materiał wykonania: lateks
Zalety
nie mają specyficznego zapachu
wiele poleceń wśród użytkowników
różnorodny opór w zależności od wybranej gumy
wykonane z trwałego materiału
umożliwiają wykonanie intensywnego treningu
Wady
nieco wyższa cena w porównaniu do innych produktów z tej kategorii
4
miejsce

Gumy do ćwiczeń 4FIZJO Zestaw 5

Gumy do ćwiczeń 4FIZJO Zestaw 5 to wysokiej jakości komplet, który zapewnia efektywny trening siłowy i rozciągający. Zestaw zawiera pięć gum o różnych poziomach oporu, co pozwala na różnorodne ćwiczenia i stopniowanie trudności. Idealny dla osób chcących poprawić swoją elastyczność, siłę oraz kondycję.

Specyfikacja
Marka: 4FIZJO
Model: Zestaw 5
Opór: 1-3kg; 1-5kg; 5-10kg; 10-15kg; 15-20kg
Skład zestawu: 5 gumy
Materiał wykonania: guma
Zalety
stylowy design
dobry stosunek ceny do jakości
nie ślizgają się w trakcie ćwiczeń
różne opory dla każdej z gum
etui w zestawie
Wady
brak
5
miejsce

Gumy do ćwiczeń MAJESTIC SPORT Home Band

Gumy do ćwiczeń MAJESTIC SPORT Home Band to praktyczny zestaw, przeznaczony do użytku domowego. Oferuje różne poziomy oporu, co sprawia, że jest to idealne rozwiązanie dla osób rozpoczynających swoją przygodę z treningiem oporowym, jak również dla zaawansowanych użytkowników.

Specyfikacja
Marka: MAJESTIC SPORT
Model: Home Band
Opór: 2-39 kg
Skład zestawu: 4 gumy
Materiał wykonania: lateks
Zalety
trwały materiał
różne długości i opór
sprawdzą się dla początkujących i zaawansowanych
odpowiednia gradacja obciążeń
wykonane z mocnego materiału
Wady
cena mogłaby być niższa

Guma do ćwiczeń – czym jest?

Jest to bardzo prosty przyrząd, który daje nam wiele możliwości. Jeden z najczęściej wybieranych przedmiotów do domowego fitnessu, tak jak mata, czy chociażby piłka do ćwiczeń. Pozwala ona na wykonanie ćwiczeń fitness, ale tez siłowych, więc to element, który wykorzystany może być na wiele sposób i tylko od nas zależy jak go wykorzystamy. Jest to po prostu taśma, która wykonana jest z materiału sztucznego. Zależnie od przeznaczenia, znajdziemy cieńsze i grubsze, dłuższe oraz krótsze. Zazwyczaj jest to forma opaski, ale są też takie, które stanowią po prostu odcinek gumy. Warto rozważyć wzbogacenie swojego domowego sprzętu o ćwiczeń o właśnie taki przyrząd.

Guma a ekspander – czym się różnią?

Taśmy i gumy do ćwiczeń to na ogół to samo, ale nie koniecznie ekspandery. Trzeba rozróżniać czym te dwie grupy się różnią i wiedzieć by znalazła się u nas najlepsza guma do ćwiczeń.

Guma do ćwiczeń

Jest ona w całości wykonana z materiału sztucznego. Zależnie od modelu będzie odpowiednio gruba, oraz długa. Jest to zazwyczaj element w kształcie opaski (zamkniętego koła), co daje mu wiele zalet. Możemy owijać je wokół części naszego ciała, oraz wykonywać wiele ćwiczeń z innymi przyrządami. Na przykład owinąć drążek do ćwiczeń taśmą, co ułatwi trening i będzie idealnym wyjściem dla początkujących w podciąganiu się. Są one tańsze niż ekspander i bardzo się rozciągają.

Ekspander do ćwiczeń

To przyrząd, który nie jest wykonany w pełni z gumy, czy też tworzywa sztucznego. Może mieć elementy sznurka, czy też sprężyn. Nie rozciąga się aż tak bardzo jak guma, jest cięższy. W wielu przypadkach będzie to odcinek, który na dwóch końcach posiada uchwyty. Jest to element przeznaczony bardziej do treningu siłowego, niżeli samego fitnessu. Za dobrze wyposażony model będziemy musieli zapłacić więcej niż za tradycyjną gumę.

Największą zaletą taśmy do ćwiczeń, jest jej wielozadaniowość – możemy używać ją do rozciągania, treningu ogólnorozwojowego, czy też treningu siłowego.

Kolor gumy treningowej

Jak da się zauważyć, gumy występują w wielu różnych kolorach. Czasami jeżeli producent posiada w swojej ofercie jedynie jedną gumę, to prawdopodobnie czysty przypadek. Gdy firma wydaje szereg gum, o różnych długościach, to często poprzez kolor wprowadza oznaczenie tego jaki opór będzie ona stawiała. Warto w swoim treningu używać taśm o różnym oporze, by zwiększyć stopień trudności, co przełoży się na większy wysiłek i lepsze efekty. Warto zorientować się przed zakupem, jaki kolor będzie nam odpowiadał.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

To czy naszym wyborem padnie dobra taśma do ćwiczeń, zależy od kilku istotnych parametrów. Warto je przeanalizować, by mieć pewność, że korzystanie z niej będzie wygodne i da nam oczekiwane przez nas efekty.

  • Opór – to kluczowy element, wybierzmy go odpowiednio do stopnia zaawansowania w ćwiczeniach,
  • Długość – jeżeli planujemy wykonywać ćwiczenia takie jak podciąganie się, to bierzmy pod uwagę najdłuższe modele,
  • Rodzaj – zależnie od charakteru ćwiczeń, wybierzmy odpowiednio gumą, bądź też ekspander, posiadający dodatkowe uchwyty

Ćwiczenia z gumą

Jak dla wielu nie jest to oczywiste, guma to idealny przyrząd do ćwiczeń, który daje nam cały wachlarz ćwiczeń, oraz partii, które dzięki nim możemy rozwijać. Do najbardziej ważnych zalet treningu i ćwiczeń z gumą można zaliczyć:

  1. Trening ogólnorozwojowy – dla wielu początkujących osób, to powinien być podstawowy element treningu. Jest on prosty w użyciu, ale też przede wszystkim bezpieczny. Skutecznie wzmocni on nasze mięśnie i ukształtują sylwetkę.
  2. Trening siłowy – zamiast używania w domu takich przyrządów jak hantelki, można z powodzeniem trenować wiele partii mięśni za pomocą samej gumy, albo jak wcześniej wspominaliśmy służyć do efektownego treningu na drążku.
  3. Rehabilitacja – przez wielu terapeutów, guma polecana jest jako element, który pomoże wrócić do pełnej sprawności kończyny po kontuzji, czy też urazie.

To tylko kilka przykładowych zastosowań gumy. Jest ona przyrządem, który może być użyty na wiele sposobów, co czyni go bardzo uniwersalnym. Przede wszystkim jest on tani, więc nie obciąży naszego portfela, oraz bezpieczny w używaniu. Trening wielu partii mięśni może być uzależniony również od koloru gumy i stawianego przez nią oporu, więc nie ograniczajmy się tylko do jednej.

Podsumowanie

FAQ – Najczęściej zadawane pytania

Oceń tę treść
Patryk Poniedzielski

Ekspert w dziedzinie sprzętu AGD i RTV, z kilkunastoletnim doświadczeniem w branży. Dzięki pasji do najnowszych technologii oraz praktycznej wiedzy o elektronice użytkowej jest doradcą zakupowym, pomagając klientom wybierać idealne urządzenia do ich potrzeb. Jego liczne artykuły i recenzje sprzętu są rozpoznawalne w sieci i doceniane za szczegółowość oraz obiektywizm.

Dodaj komentarz