Ranking longboardów – [TOP 5] w 2024 roku

Longboard to wydłużona wersja deskorolki do uprawiania sportu lub hobby. Jazda na deskorolce ewoluowała od surfowania i stała się popularna w Ameryce w latach 70. Sport zyskał popularność na całym świecie od połowy lat 90, kiedy był znany i popularny na całym świecie. Ale w ciągu ostatniej dekady pojawiły się nowe rodzaje deskorolek i nowe style jazdy, najpopularniejszym podgatunkiem deskorolek stał się longboard, który zyskał znaczną popularność w połowie 2000 roku. Obecnie dostępne są longboardy klasyczne i elektryczne.

Najlepsze longboardy w Rankingu na Lipiec 2024

Porównanie longboardów polecanych przez eksperta

★ ★ ★
1
miejsce

Longboard RAVEN Solid ABEC9

Longboard RAVEN Solid ABEC9 to świetny wybór dla miłośników jazdy miejskiej oraz długich wycieczek. Wyposażony w łożyska ABEC9, zapewnia płynną i szybką jazdę. Solidna deska wykonana z wysokiej jakości materiałów gwarantuje trwałość i stabilność, co czyni go idealnym towarzyszem każdej przygody.

Specyfikacja
Producent: RAVEN
Model: Solid
Klasa łożysk: ABEC9
Twardość kół: 78A
Rozmiar kół: 70 mm
Materiał wykonania kółek: PU (Kauczuk)
Długość: 106,7cm
Szerokość: 23,5cm
Materiał wykonania: Klon (Acer platanoides)
Ilość warstw: 8
Zalety
stylowe wykonanie
łożyska zapewniające płynną jazdę
solidna konstrukcja całej deski
8-warstwowa podstawa
doskonała dla początkujących i średniozaawansowanych
bardzo dobry stosunek ceny do jakości
Wady
może się nie sprawdzić dla bardziej wymagających osób
★ ★
2
miejsce

Longboard LANDYACHTZ Dinghy Blunt Reapin Ain’t Easy

Longboard LANDYACHTZ Dinghy Blunt Reapin Ain’t Easy to kompaktowy i łatwy w transporcie model, który łączy w sobie doskonałe właściwości jezdne z niepowtarzalnym designem. Jest to idealny wybór dla osób poszukujących wysokiej jakości sprzętu do codziennej jazdy po mieście.

Specyfikacja
Producent: LANDYACHTZ
Model: Dinghy Blunt Reapin Ain't Easy
Klasa łożysk: ABEC-7
Twardość kół: 78A
Rozmiar kół: 60 mm
Materiał wykonania kółek: brak informacji
Długość: 72,39 cm
Szerokość: 21,84 cm
Materiał wykonania: klon kanadyjski
Ilość warstw: 7
Zalety
genialnie wygląda
kompatybilny rozmiar
wysoka jakość wykonania
solidna konstrukcja całej deski
łożyska ABEC-7 umożliwiające osiąganie wysokich prędkości
sprawdzi się dla początkujących, jak i średniozaawansowanych
Wady
nieco wysoka cena
3
miejsce

Longboard MASTER Stone ABEC-11

Longboard MASTER Stone ABEC-11 to profesjonalny sprzęt dla zaawansowanych użytkowników. Łożyska ABEC-11 oferują najwyższą możliwą płynność jazdy i szybkość, co sprawia, że jest to idealny wybór dla osób szukających ekstremalnych wrażeń. Deska wykonana z trwałych materiałów zapewnia doskonałą stabilność.

Specyfikacja
Producent: MASTER
Model: Stone
Klasa łożysk: ABEC-11
Twardość kół: 78A
Rozmiar kół: 70 mm
Materiał wykonania kółek: PU
Długość: 104 cm
Szerokość: 24 cm
Materiał wykonania: klon
Ilość warstw: 8
Zalety
świetne łożyska ABEC-11
możliwość osiągania wysokich prędkości
solidna i trwała konstrukcja
odporna na zarysowania
wysoka precyzja wykonania
wiele pozytywnych opinii wśród użytkowników w sieci
Wady
konstrukcja mogłaby być lżejsza
trudno dostępne części zamienne
4
miejsce

Longboard RAVEN Cascada ABEC9

Longboard RAVEN Cascada ABEC9 charakteryzuje się unikalnym designem i wysoką jakością wykonania. Łożyska ABEC9 zapewniają doskonałe właściwości jezdne, a elastyczna i wytrzymała deska pozwala na płynne pokonywanie zakrętów. Jest to doskonała propozycja dla osób ceniących sobie styl i komfort jazdy.

Specyfikacja
Producent: RAVEN
Model: Cascada
Klasa łożysk: ABEC9
Twardość kół: 78A
Rozmiar kół: 65 mm
Materiał wykonania kółek: PU
Długość: 81,5 cm
Szerokość: 21,5 cm
Materiał wykonania: Klon (Acer platanoides)
Ilość warstw: 8
Zalety
świetny design
niedużo waży
trwała konstukcja
łożyska ABEC9, które zapewniają wydajną i płynną jazdę
pozytywnie oceniana przez użytkowników
Wady
nieco twardy deck
mogłaby być nieco bardziej elastyczna
5
miejsce

Longboard MINDLESS Rogue V4 Red

Longboard MINDLESS to uniwersalny sprzęt, który świetnie sprawdzi się zarówno podczas jazdy miejskiej, jak i na dłuższych dystansach. Wyjątkowa konstrukcja i wysokiej jakości materiały gwarantują komfort i bezpieczeństwo, a różnorodność wzorów pozwala na wyrażenie własnego stylu.

Specyfikacja
Producent: MINDLESS
Model: Rogue V4 Red
Klasa łożysk: ABEC-5
Twardość kół: brak informacji
Rozmiar kół: 70 mm
Materiał wykonania kółek: brak informacji
Długość: 96,5 cm
Materiał wykonania: klon
Ilość warstw: 7
Zalety
lekka i trwała konstrukcja
umożliwia zwinne manewrowanie
świetny design
stabilna platforma
Wady
łożyska ABEC-5
cena mogłaby być nieco niższa

Longboard – co to jest?

Longboard to deska na kółkach, podobnie jak deskorolka, ale z kilkoma różnicami. Długie (około 1 metra) i stabilne deski zaprojektowane do jazdy z dużą prędkością. Koła są szerokie i miękkie. Umieszczone na szerokim zawieszeniu mogą również zapewniać stabilność przy dość dużej prędkości. Longboard jest konstrukcją opartą na szybkości i stabilności. Jeśli ktoś lubi rozwijać prędkość podczas jazdy, lepszym rozwiązaniem będzie dla niego longboard.

Istnieje wiele modeli longboardu i są one do siebie podobne, ale podstawą jazdy na nich jest wykonywanie łuków podczas jazdy po asfalcie. Różnią się dostateczną miękkością i długością deski około 80-120 cm, średnica kół wynosi około 6-7 cm, koła są wystarczająco miękkie, aby zapewnić wygodną jazdę i wystarczająco twarde, aby umożliwić ślizganie się.

Tego typu deski produkowane są także do zjazdu. Rozwijają bardzo wysokie prędkości, wyposażone w wystarczająco sztywną deskę i mocne zawieszenie o nieco innej geometrii, co pozwala osiągnąć wyższą stabilność podczas jazdy z dużą prędkością na godzinę. Ponadto takie deski wyróżniają się dużymi kołami (do 10 cm) o średnicy z wystarczającą miękkością.

Istnieją również tak zwane longboardy do surfowania. Takie deski różnią się długością (do półtora metra).Ten rodzaj longboardów wywodzi się z desek surfingowych. Podczas jazdy na deskach tego typu nacisk kładzie się przede wszystkim na piękno i wdzięk. Istnieją również longboardy do slalomu. Wyróżniają się dużą prędkością i zwrotnością. Takie cechy są potrzebne ze względu na prędkość i technikę podczas jazdy.

Czym się wyróżnia longboard elektryczny?

Elektryczny longboard w swojej konstrukcji jest podobny do zwykłego longboardu – blatu, zawieszenia, kół, łożysk, tulei, z wyjątkiem dwóch: silnika elektrycznego i akumulatora. Silnik z reguły jest sterowany za pomocą pilota, dlatego nie trzeba go odpychać, uruchamiając konstrukcję. Pilot ma dźwignię lub przyciski do przodu i do tyłu, ale skręty i korekta trajektorii ruchu są wykonywane jak zwykle: z powodu przechylenia deski. Longboardy elektryczne podobnie jak klasyczne, różnią się kształtem, materiałem pokładu tzn. średnica i rodzaj kół, zawieszenie, łożyska, moc i czas pracy i wiele innych cech.

Funkcje elektrycznych longboardów

Dobre longboardy elektryczne są w stanie uzyskać prędkości trudne do osiągnięcia w modelach klasycznych mechanicznych – około 30-40 km / h. Średnia waga takich desek wynosi około 10 kg. Moc i czas pracy silnika jest również inny: często istnieją modele z silnikiem o mocy 350 W i średniej możliwej odległości 20-30 km na jedno ładowanie. Takie longboardy są ładowane z sieci. Podobnie jak przeciętny mechaniczny, elektryczne modele wytrzymują około 80-100 kg masy użytkownika.

Jaki longboard klasyczny kupić?

Kupowanie longboardu na rynku jest dziś dość trudne, ponieważ stają się one popularne i zaczynają się rozprzestrzeniać wśród entuzjastów jazdy na deskorolkach. Sprzedawcy otrzymują pozytywne recenzje od nowych właścicieli. Longboardy mają one różne kształty, rozmiary i wzory, zaprojektowane z myślą o różnych stylach i poziomach jazdy. Jaki longboard wybrać, aby spełnił oczekiwania ludzi w zależności od umiejętności?

Wybierając klasyczny longboard do jazdy, należy zwrócić uwagę na kilka kryteriów:

  • Pintail – to longboard posiadający do metra długości w kształcie łezki. Jest to najlepszy longboard dla osób dopiero rozpoczynających swoją przygodę z tym sprzętem sportowym. Ze względu na niewielkie rozmiary jest stabilny i można bezpiecznie jeździć.
  • Camber – to najlepszy longboard dla osób o wyższej wadze. Sprzęt w swojej środkowej części jest wypukły, posiada dobrą elastyczność, co zapewnia takim osobom odpowiednią zwrotność.
  • Twin Tip – to dobry longboard dla ludzi, którzy maja już doświadczenie w tej dziedzinie sportowej.Ten typ longboardu posiada dość wąskie i wygięte do góry końcówki, co wpływa korzystnie na poruszanie się całej konstrukcji podczas jazdy.
  • Drop Through – to dobry longboard dla doświadczonych, nawiązujący swoją budową do poprzedniego modelu, jednak wyróżnia go niżej zawieszony blat. Powoduje to ograniczenie oporu powietrza i zapewnia rozwijanie większych prędkości.
  • Rocer – najlepszy longboard dla osób jeżdżących wyczynowo. Użytkownicy muszą posiadać duże doświadczenie jazdy na wklęsłym blacie. Jest to dobry model do zjazdów.

Jaki longboard elektryczny kupić?

Kupowanie longboardu elektrycznego to wyjątkowa okazja, by spróbować poczuć szybkość, adrenalinę i wiele pozytywnych emocji. Jest to dokładnie wariant jazdy sportowej, który nie pozostawi obojętnym, każdego, kto kocha sporty ekstremalne. Jaki longboard elektryczny wybrać?

Elektryczny longboard do długiej jazdy wyposażony jest w dwa silniki, które osiągają wspólną moc 1800W. Jest to najlepszy longboard, pod względem stabilności i wytrzymałości. Podczas jazdy można osiągnąć 27km/h i pokonywać wybrzuszenia terenu do 15 stopni.

Na rynku można również znaleźć elektryczne modele w stylu klasycznym posiadające niewygórowaną cenę. Konstrukcję takiego longboardu elektrycznego cechuje: deska bambusowa i metalowa część znajdująca się pod blatem (80 mm). Jest to sprzęt stabilny, co okazuje się istotne w czasie skręcania. Longboard posiada silnik, 125W co zapewnia użytkownikowi rozwinięcie prędkości 16 km/h, natomiast bateria wystarcza na 10 km jazdy.

Podsumowanie

FAQ – Najczęściej zadawane pytania

Oceń tę treść
Patryk Poniedzielski

Ekspert w dziedzinie sprzętu AGD i RTV, z kilkunastoletnim doświadczeniem w branży. Dzięki pasji do najnowszych technologii oraz praktycznej wiedzy o elektronice użytkowej jest doradcą zakupowym, pomagając klientom wybierać idealne urządzenia do ich potrzeb. Jego liczne artykuły i recenzje sprzętu są rozpoznawalne w sieci i doceniane za szczegółowość oraz obiektywizm.

Dodaj komentarz