Ranking ściskaczy do rąk [TOP 5] – 2024

Na rynku pojawia się coraz to więcej przyrządów do treningu, obejmujących nawet najmniejsze partie naszego ciała. W większości wykorzystywane są one przez osoby mające takie zalecenie, bądź celujące w tą konkretną grupę mięśni. Jednym z takich przyrządów, jest ściskacz do rąk. Niepozorny, mały przedmiot, który potrafi wiele wnieść do naszego treningu. Jaki ściskacz do rąk kupić? W tym artykule zdradzimy wam, co brać pod uwagę, by znaleźć dobry ściskacz do rąk.

Ranking ściskaczy do rąk na Kwiecień 2024 – wybierz najlepszy!

Najlepsze ściskacze do rąk wg naszego eksperta – TOP 5

★ ★ ★
1
miejsce

Ściskacz do rąk PRETORIANS SR2

PRETORIANS SR2 to zaawansowany ściskacz do rąk, który oferuje profesjonalny poziom treningu siły chwytu. Solidna konstrukcja i możliwość regulacji oporu czynią go idealnym wyborem dla sportowców, którzy chcą skutecznie rozwijać siłę chwytu. Ergonomiczne uchwyty gwarantują maksymalny komfort podczas ćwiczeń.

Specyfikacja
Marka: Pretorians
Model: SR2
Opór: 5-60 kg
Materiał: tworzywo, metal
Wymiary: 10 x 16 cm
Licznik ścisków: tak
Regulacja oporu: tak
Zalety
niska cena
estetyczny wygląd
ergonomiczna konstrukcja
zapewnia stabilny chwyt
wygodna regulacja oporu
wbudowany licznik powtórzeń
sprawdzi się dla początkujących i zaawansowanych użytkowników
Wady
wykonany z tworzywa sztucznego
★ ★
2
miejsce

Ściskacz do rąk 4FIZJO

Ściskacz do rąk 4FIZJO został zaprojektowany z myślą o rehabilitacji i treningu siłowym. Dzięki zastosowaniu różnych poziomów oporu, jest to idealne narzędzie do stopniowego zwiększania siły i elastyczności dłoni oraz przedramion. Ergonomiczny kształt uchwytów zapewnia komfort użytkowania nawet podczas długotrwałych ćwiczeń.

Specyfikacja
Marka: 4FIZJO
Model: brak
Opór: 45 kg
Materiał: aluminium
Wymiary: 13 cm (długość)
Licznik ścisków: nie
Regulacja oporu: nie
Zalety
wyprofilowane rączki
antypoślizgowa powierzchnia
sprawdzi się dla początkujących
wysoka jakość wykonania
sprężyna z podwójnie skrętnej stali
umożliwia wykonywanie efektywnych ćwiczeń dłoni
Wady
brak
3
miejsce

Ściskacz do rąk HOP-SPORT 040HG

Ściskacz do rąk HOP-SPORT 040HG to prosty, ale efektywny przyrząd do ćwiczeń, który pomoże wzmocnić mięśnie dłoni i przedramienia. Jego kompaktowy rozmiar sprawia, że można go używać w domu, w pracy czy w podróży. Jest to ekonomiczna opcja dla osób chcących poprawić siłę chwytu bez dużych wydatków.

Specyfikacja
Marka: Hop-Sport
Model: 040HG
Opór: 10-40 kg
Materiał: tworzywo sztuczne, metal
Wymiary: 15 x 10,5 cm
Licznik ścisków: nie
Regulacja oporu: tak
Zalety
niska cena
antypoślizgowe rączki
wbudowana regulacja oporu
ergonomiczna konstrukcja
wygodny w przechowywaniu
sprawdzi się dla początkujących
doskonały do rehabilitacji
Wady
wykonany z tworzywa sztucznego
4
miejsce

Ściskacz do rąk ACTIV/SPACE

Ściskacz do rąk ACTIV/SPACE to wysokiej jakości narzędzie do wzmacniania mięśni dłoni, przedramion oraz zwiększania siły chwytu. Wygodne uchwyty i możliwość regulacji oporu sprawiają, że jest to idealne urządzenie dla osób na różnych poziomach zaawansowania, od początkujących po zaawansowanych.

Specyfikacja
Marka: Activ/Space
Model: brak
Opór: 90 kg
Materiał: aluminium
Wymiary: 13 x 10 cm
Licznik ścisków: nie
Regulacja oporu: nie
Zalety
solidna konstrukcja
kompaktowy rozmiar
antypoślizgowy uchwyt
zapewnia efektywne ćwiczenie dłoni
Wady
brak regulacji oporu
opór może być zbyt duży dla początkujących
5
miejsce

Ściskacz do rąk HOP-SPORT HS-A090HG

HOP-SPORT HS-A090HG to ściskacz oferujący solidną konstrukcję i ergonomiczny design. Zapewnia efektywne ćwiczenia wzmacniające chwyt, co jest szczególnie ważne dla sportowców, wspinaczy czy osób rehabilitujących ręce. Regulacja oporu pozwala na dostosowanie intensywności ćwiczeń do indywidualnych potrzeb użytkownika.

Specyfikacja
Marka: Hop-Sport
Model: HS-A090HG
Opór: 90 kg
Materiał: aluminium
Wymiary: 14 x 10,5 cm
Licznik ścisków: nie
Regulacja oporu: nie
Zalety
antypoślizgowe rączki
wysokiej jakości wykonanie
nieduży rozmiar i łatwe przechowywanie
trwała i odporna na uszkodzenia konstrukcja
Wady
brak regulacji oporu
raczej nie polecany dla początkujących

Czym jest ściskacz do rąk?

To niepozorna, bardzo prosta konstrukcja, która niesie ze sobą wiele korzyści. Ściskacze to akcesoria sportowe, złożone z metalowych prętów, dodatkowo posiadających oplot z gumowe tworzywa, bądź też pianki. Całość może się zginać, a cała sprężyna jest regulowana, żeby odpowiadać za opór. Jest to niepozorny przyrząd, przez wielu zastępowany przez hantle, bądź kettlebell. Pozwala on znacznie wzmocnić mięśnie rąk, głównie przedramion, oraz popracować nad chwytem. Daje to pewność podczas wykonywanych ćwiczeń. Często stosowany jest jeszcze przez osoby po urazach, jako element rehabilitacji, bądź tez jako zwykła zabawka do odstresowania się.

Jaki ściskacz do rąk wybrać – rodzaje ściskaczy

Wybór odpowiednio sprzętu to przede wszystkim wiedza na temat tego, do czego konkretny rodzaj służy. Wybierzmy najlepszy ściskacz do rąk zależenie od tego jak chcemy go używać i jakie będzie jego przeznaczenie.

  • Ściskacze sprężynowe – to ściskacze klasyczne. Przeznaczone są stricte do treningu mięśni naszych przedramion. Stosowane przez sportowców w wielu dyscyplinach, takich jak tenis ziemny, ale też chociażby kalistenika, by rozwijać swój chwyt i mięśnie przedramion, które są w tych sportach bardzo istotne.
  • Ściskacze antystresowe – to ściskacze, które nie wykonane są z metalu, ani nie posiadają sprężyny. To najczęściej piłeczka, bądź inny kształt z tworzywa sztucznego. Jest on giętki. Występuję różne twardości. Często używany przez osoby wracające do sprawności po kondycji, dający bardzo dobre efekty.
  • Ściskacz z licznikiem – to bardzo ciekawy rodzaj. Najczęściej to model sprężynowy, który dodatkowo posiada licznik. Mechanizm taki sam jaki posiada skakanka z licznikiem. Zlicza on liczbę wykonanych powtórzeń, przez co możemy kontrolować swój trening.
  • Ściskacz do treningu palców – to ściskacz, który zamiast rozłożenia siły palców na jeden element posiada odpowiedni kilka przycisków na poszczególne palce. Jest to przyrząd raczej specjalistyczny i stosowany tylko w określonych sytuacjach, równie w rehabilitacji.

Jak widać, występuje kilka różnych rodzajów ściskaczy. Decydując się na wzmocnienie naszych przedramion, oraz chwytu najlepiej wybrać ściskacz sprężynowy. Model ten posiada zazwyczaj w swojej konstrukcji możliwość dokręcenia sprężyny, co da większy opór i zwiększy poziom trudności. Jeżeli zaś interesuje nas bardziej powrót do sprawności po urazie, bądź dostaliśmy zalecenie rehabilitanta, bądź fizjoterapeuty by zakupić taki przedmiot, to najlepsza będzie piłeczka. Jest ona miękka i bardziej działa rozluźniająco i poddaje się kształtowi naszej dłoni.

Kiedy stosować ściskacze do rąk?

Jak każdy przyrząd, ściskacz do dłoni ma także główne zastosowania, które warto wiedzieć przed zakupem. Wiele osób nie wie o istnieniu takiego przyrządu, a widząc go zastanawia się po co to komu. Można wyróżnić dwie grupy zastosowań ściskaczy:

  1. Wzmocnienie mięśni dłoni i przedramion – to główny powód wybierania tego przyrządu. Daje on dobre efekty, ponieważ pozwala na odizolowanie przedramienia i ręki od reszty mięśni, więc nasze barki czy tez kaptury nie będą pod presją jak w innych przyrządach mających na celu wzmocnienie tej grupy mięśni.
  2. Rehabilitacja – często jest to zalecenie terapeuty. Osoby, mające dolegliwości z nadgarstkami, bądź sprawnością dłoni dostają zalecenie ćwiczenia ściskaczem – klasycznym, bądź też piłeczką z tworzywa, czy pianki.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Nigdy nie kupujmy sprzętu sportowego w pośpiechu. Jest go cała masa i często możemy wybrać źle i trafić na coś czego nie chcieliśmy. Zwróćmy największą uwagę na aspekty takie jak:

  • Opór i regulacja – jeżeli stawiamy na rozwój mięśni, to sprawdzajmy jaki parametr oporu będzie posiadał nasz ściskacz. Warto wybrać takie modele, które posiadają dokręcaną sprężynę, bądź specjalną śrubkę, która to odpowiada za regulacje oporu,
  • Uchwyt – warto wybrać coś, co będzie wygodne. Nie chcemy przecież by po kilku minutach bolała nas ręka. Najlepiej spisują się uchwyty z pianki, które dobrze leżą w dłoni, oraz nie pozwalają na pocenie się,
  • Producent – kupujmy tylko produkty od producentów, którzy wcześniej testowali swój sprzęt. Bezpieczeństwo powinno być dla nas najważniejsze, ale też jakość,
  • Dodatkowe opcje – rzeczy takie jak licznik, pudełko, czy szata wizualna – kierujmy się tu według naszego uznania.

Podsumowanie

FAQ – Najczęściej zadawane pytania

Oceń tę treść
Patryk Poniedzielski

Ekspert w dziedzinie sprzętu AGD i RTV, z kilkunastoletnim doświadczeniem w branży. Dzięki pasji do najnowszych technologii oraz praktycznej wiedzy o elektronice użytkowej jest doradcą zakupowym, pomagając klientom wybierać idealne urządzenia do ich potrzeb. Jego liczne artykuły i recenzje sprzętu są rozpoznawalne w sieci i doceniane za szczegółowość oraz obiektywizm.

Dodaj komentarz