Ranking najlepszych kettlebell – Kwiecień 2024

Na rynku pojawiają się coraz to nowsze przyrządy, które pomagają nam w urozmaiceniu ćwiczeń i dążeniu do osiągnięcia dobrej formy. Jednym z nich jest odważnik kettlebell, który daje nam wiele możliwości nowych ćwiczeń. Jaki kettlebell kupić? W tym artykule przedstawimy wam czym ten odważnik się charakteryzuje, oraz co brać pod uwagę, by kupić najlepszy kettlebell.

Ranking najlepszych kettlebells na Kwiecień 2024

Miejsce Zdjęcie Nazwa produktu Ocena Najniższa cena
1 miejsce Kettlebell HMS KN6 6 kg 10/10 Najniższa cena
2 miejsce Kettlebell HOP-SPORT 16 kg 9.9/10 Najniższa cena
3 miejsce Kettlebell 4FIZJO 8 kg 9.7/10 Najniższa cena
4 miejsce Kettlebell KAWMET 28 kg 9.6/10 Najniższa cena
5 miejsce Kettlebell BE4SPORT 8 kg 9.5/10 Najniższa cena

Porównanie polecanych kettlebells przez eksperta

★ ★ ★
1
miejsce

Kettlebell HMS KN6 6 kg

Kettlebell HMS KN6 6 kg to lekki odważnik, doskonały dla osób rozpoczynających swoją przygodę z kettlebellami. Umożliwia wykonanie szerokiej gamy ćwiczeń, wspomagając rozwój siły, koordynacji oraz elastyczności, a jego kompaktowy rozmiar i waga czynią go łatwym do przechowywania i transportu.

Specyfikacja
Marka: HMS
Model: Kettlebell HMS KN6
Obciążenie: 6 kg
Rodzaj: żeliwny
Zalety
świetny stosunek ceny do jakości
trwałe wykonanie
wiele pozytywnych ocen wśród sportowców
niedużych rozmiarów
nie zajmuje wiele miejsca
Wady
brak
★ ★
2
miejsce

Kettlebell HOP-SPORT 16 kg

Kettlebell HOP-SPORT 16 kg to cięższy odważnik, przeznaczony dla osób z większym doświadczeniem treningowym. Dzięki zwiększonemu ciężarowi, umożliwia realizację bardziej intensywnego treningu, skutecznie wzmacniając mięśnie całego ciała.

Specyfikacja
Marka: HOP-SPORT
Model: Kettlebell HOP-SPORT
Obciążenie: 16 kg
Rodzaj: żeliwny
Zalety
trwałe wykonanie
wiele pozytywnych opinii
sprawdzi się dla początkujących i doświadczonych sportowców
bardzo dobrze wyprofilowany uchwyt
waga adekwatna z podaną przez producenta
Wady
cena mogłaby być niższa
kiepska jakość nadruku
3
miejsce

Kettlebell 4FIZJO 8 kg

Kettlebell 4FIZJO 8 kg to wysokiej jakości odważnik, który umożliwia przeprowadzenie wszechstronnego treningu siłowego. Jego ergonomiczny kształt i wyważenie zapewniają komfort i bezpieczeństwo podczas wykonywania ćwiczeń. Jest to doskonałe narzędzie do poprawy siły, wytrzymałości i elastyczności.

Specyfikacja
Marka: 4FIZJO
Model: Kettlebell 4FIZJO
Obciążenie: 8 kg
Rodzaj: winylowy
Zalety
waga prawidłowa
dobra jakość wykonania
wyprofilowany uchwyt
uniwersalne zastosowanie
Wady
nieco ślizgi
nieco duży rozmiar jak na wagę
4
miejsce

Kettlebell KAWMET 28 kg

Kettlebell KAWMET 28 kg to ciężki odważnik dla zaawansowanych użytkowników, poszukujących wyzwań w treningu siłowym. Jego solidna konstrukcja i odpowiednie wyważenie czynią go idealnym narzędziem do rozwijania siły, mocy oraz poprawy kondycji fizycznej.

Specyfikacja
Marka: KAWMET
Model: Kettlebell KAWMET
Obciążenie: 28 kg
Rodzaj: żeliwny
Zalety
solidny sprzęt dla osób wymagających
bardzo dobre wykonanie
dobrze trzyma się w rękach
Wady
brudząca farba
charakterystyczny zapach
rączka może być mała i zbyt gruba dla wybranych osób
5
miejsce

Kettlebell BE4SPORT 8 kg

Kettlebell BE4SPORT 8 kg to idealny wybór dla początkujących i średnio zaawansowanych użytkowników. Jego ergonomiczna rączka zapewnia pewny chwyt, co jest kluczowe dla bezpieczeństwa i efektywności ćwiczeń. Jest to świetne narzędzie do wprowadzenia w świat treningu z kettlebellami.

Specyfikacja
Marka: BE4SPORT
Model: Kettlebell BE4SPORT
Obciążenie: 8 kg
Rodzaj: winylowy
Zalety
bardzo dobry stosunek ceny do jakości
polecany do domowej siłowni
wysokiej jakości wykonanie
wygodny uchwyt
polecany dla początkujących osób
Wady
nieco duży
może się ślizgać

Co to jest kettlebell?

Kettlebell jest to rodzaj odważnika, który z powodzeniem może zastępować hantle. Jest on wykonane zgoła inaczej i ćwiczenia jakie nim wykonujemy także się różnią od tych wykonywanych hantelkami. Kettlebell ma kształt kuli, która jest z jednego końca spłaszczona, co umożliwia jej stabilne postawienie na ziemi. Posiada również uchwyt, który to właśnie daje nam szerokie możliwości wykonywanych ćwiczeń. Odważniki kettlebells były niegdyś wykorzystywane w wojsku, a ostatnimi czasy zyskały popularność w sportach siłowych, ze względu na swoją wszechstronność. Jeżeli nie jesteśmy zwolennikami takich przyrządów jak atlas do ćwiczeń i wolimy wolne ciężary, to jest to jak najbardziej dobry wybór.

Trening z kettlebells a trening z hantlami – czym się różni?

Kettlebells wyglądem przypomina spłaszczoną kulę armatnią, którą dostaniemy tak samo jak hantle w różnej wadze. Kształt jaki ma ten odważnik pozwala nam na większą różnorodność wykonywanych ćwiczeń, ponieważ ma przesunięty środek ciężkości. Największym atutem kettlebells jest fakt, że przy jego pomocy, w ćwiczeniach aktywujemy więcej partii mięśni, w tym mięśnie głębokie. Dzięki temu, nasza sylwetka zyskuje smukłej postury i pozwala nam się równomiernie rozwijać.

Ponadto ćwicząc z kettlebells możemy wykonywać więcej ćwiczeń niż z samymi hantlami. Jedną ręką, bądź oburącz, przydadzą się do przysiady, wykroków, a nawet pompek. Zestaw dwóch takich odważników zapewni nam bardzo dobre możliwość i skutecznie wzbogaci nasz plan treningowy o nowe elementy.

Jaki odważnik kettlebell wybrać?

Jest to przyrząd, który wymaga od nas przede wszystkim dobrej techniki, więc dobrym wyborem na początku będzie wybranie kettlebell o małej wadze, by wdrożyć się w trening z nowym przyrządem. Przede wszystkim zwróćmy uwagę na to jaki chwyt ma nasz odważnik. Istotne jest to, by był on dodatkowo pokryty sztucznym tworzywem. Sprawi to, że będziemy mieli pewniejszy chwyt, sam przyrząd nie wypadnie nam z dłoni i po prostu będzie nam wygodniej z nim ćwiczyć. Wszystko z umiarem, ponieważ nie może być też w pełni gumowany, co uniemożliwi nam rotację odważnika.

Kupując kettlebell, warto pamiętać o tym jaką wagę wybrać. Tak samo jak hantle, kupując ten przyrząd musimy zdecydować się na konkretną wagę, a co za tym idzie określić się jakie odważniki są dla nas odpowiednie. Warto na początek oszacować i kupić odważnik lżejszy, niżeli cięższy, który nie będzie ani trochę wygodny w ćwiczeniach, a technika będzie daleka do poprawnej.

Odważniki kettlebells są tak często wybierane, ze względu na duże możliwości wykonywanych ćwiczeń i dobre efekty.

Jak zacząć ćwiczyć z kettlebells?

Warto od początku starać się ćwiczyć z mniejszym ciężarem, by wypracować poprawną technikę. Jest ona tutaj kluczowa, by cały trening dawał dobre efekty. Nasz plan treningowy wzbogacajmy w coraz to nowsze i bardziej skomplikowane ćwiczenia, wybierając te które uważamy za słuszne, a odrzucając te, których jeszcze nie jesteśmy w stanie zrobić, bądź po prostu nie są dla nas przyjemne. Warto zacząć ćwiczyć pod okiem specjalisty, bądź osoby, która ma już z tym przyrządem doświadczenie. Dobry kettlebell jest w stanie dać nam świetne efekty, ale jeżeli będziemy robić to niepoprawnie, to narazimy się na kontuzję.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Jak w przypadku każdego przyrządu, jest grupa parametrów oraz istotnych rzeczy, które warto mieć na uwadze przy kupnie odważnika. Pamiętając o nich możemy być pewni, że kupimy dobry odważnik kettlebell. Do najważniejszych rzeczy należą:

  • Ciężar – wybierzmy odpowiednio ciężar, albo zdecydujmy się na ketlebell regulowane. Możemy tam dokładać ciężarki, co sprawia, ze jest to sprzęt bardziej uniwersalny.
  • Jakość wykonania – zarówno rączka, jak i ciężarek. Powinny być wykonane z dobrej jakości materiałów, by zapewnić dobry komfort, a przede wszystkim bezpieczeństwo treningu.
  • Marka – kupujmy tylko produkty od renomowanych producentów. Były one tworzone pod okiem profesjonalistów i przeszły szereg testów. Jest to znacznie lepsze i bezpieczniejsze niż tani sprzęt sportowy niskiej jakości.

Ćwiczenia z kettlebell – zalety

Odważnik kettlebell jest na tyle uniwersalny, że jest w stanie nam zapewnić cały szereg ćwiczeń. Jak już wspomnieliśmy dają nam one znacznie więcej niż hantle, a przede wszystkim stymulują mięśnie głębokie. Do największych zalet i cech, które zapewni nam trening z odważnikami kettlebells należą:

  • Zwiększenie siły
  • Gibkość
  • Motoryka
  • Koordynacja ruchowa

Kettlebell dla dzieci

Nie tylko dorośli mogą ćwiczyć z tym przyrządem. Dobry kettlebell dla dzieci pozwoli im rozwijać się w zakresie gimnastyki artystycznej, oraz korekcyjnej. Są to znacznie mniejsze ciężary. Pozwalają dzieciom z powodzeniem ćwiczyć jak dorosłym i od najmłodszych lat poprawnie się rozwijać. Dobra technika wpłynie na prawidłową posturę i ogólny rozwój dziecka. Kettlebell dobrze wpływa na wszystkie mięśnie, również mięśnie rąk i przedramion. W celu dobrego treningu chwytu można kupić także ściskacz do rąk, by móc ćwiczyć mięśnie przedramienia i trenować nadgarstek.

Podsumowanie

FAQ – Najczęściej zadawane pytania

Oceń tę treść
Patryk Poniedzielski

Ekspert w dziedzinie sprzętu AGD i RTV, z kilkunastoletnim doświadczeniem w branży. Dzięki pasji do najnowszych technologii oraz praktycznej wiedzy o elektronice użytkowej jest doradcą zakupowym, pomagając klientom wybierać idealne urządzenia do ich potrzeb. Jego liczne artykuły i recenzje sprzętu są rozpoznawalne w sieci i doceniane za szczegółowość oraz obiektywizm.

Dodaj komentarz