Ranking najlepszych hantli – [TOP 5] w 2024 roku

Wiele osób decydujących się na poprawienie swojej sprawności, a co za tym idzie dbanie o sylwetkę decyduje się nie tylko na dietę, ale na trening, który jest jak najbardziej pożądanym elementem. Domowe siłownie są coraz to częstszym wyborem, a sprzęt który może być w niej wykorzystany jest różnoraki. Jednym z bardziej podstawowych elementów domowe sprzętu do ćwiczeń są hantle, potocznie zwane sztangielkami. Jest to sprzęt, który pozwala na wykonanie szerokiego zakresu ćwiczeń, praktycznie na większość partii mięśni. Ławka do ćwiczeń i hantle stanowią idealny duet. W tym artykule, dowiecie się na co zwrócić uwagę w wyborze tego sprzętu, oraz czym powinny charakteryzować się najlepsze hantle do ćwiczeń.

Ranking najlepszych hantli na Lipiec 2024 – TOP 5 polecanych!

Miejsce Zdjęcie Nazwa produktu Ocena Najniższa cena
1 miejsce Hantle ABARQS HKC 20KG 9.9/10 Najniższa cena
2 miejsce Hantle HMS SR80 9.9/10 Najniższa cena
3 miejsce Hantle BESTIF BH040 9.7/10 Najniższa cena
4 miejsce Hantle HMS SR52 9.6/10 Najniższa cena
5 miejsce Hantle METEOR 30262 9.5/10 Najniższa cena

Porównanie najlepszych hantli przez eksperta

★ ★ ★
1
miejsce

Hantle ABARQS HKC 20KG

Hantle ABARQS HKC 20KG to zestaw regulowanych hantli, który umożliwia dostosowanie ciężaru do indywidualnych potrzeb użytkownika. Solidna konstrukcja i łatwość zmiany obciążenia sprawiają, że jest to idealny wybór dla osób na każdym poziomie zaawansowania, szukających efektywnego sprzętu do treningu siłowego w domu.

Specyfikacja
Marka: ABARQS
Model: HKC 20KG
Rodzaj: Hantle bitumiczne
Waga: 2x10 kg
Materiał wewnętrzny: cement
Regulowane: Tak
Zalety
opcja regulacji ciężaru
wysoka jakość wykonania
doskonałe dla osoby początkującej
bardzo dobry stosunek jakości do ceny
wiele pozytywnych opinii wśród użytkowników
Wady
brak
★ ★
2
miejsce

Hantle HMS SR80

Hantle HMS SR80 to profesjonalny zestaw hantli, który zapewnia szeroki zakres obciążeń, idealny dla zaawansowanych użytkowników. Wykonane z wysokiej jakości materiałów, gwarantują trwałość i bezpieczeństwo podczas treningu. Ergonomiczny kształt uchwytów zapewnia komfortowe i stabilne chwytanie, co jest kluczowe dla efektywności ćwiczeń.

Specyfikacja
Marka: HMS
Model: SR80
Rodzaj: powlekane/gumowane
Waga: 40 kg (łącznie)
Materiał wewnętrzny: żeliwo
Regulowane: Tak
Zalety
wygodny uchwyt
solidna konstrukcja
nie zajmuje dużo miejsca
wysoka jakość wykonania
wygodna regulacja obciążenia
wysoka ocena wśród użytkowników
wygodna zmiana obciążenia
Wady
cena mogłaby być nieco niższa
3
miejsce

Hantle BESTIF BH040

Hantle BESTIF BH040 to ekonomiczne rozwiązanie dla osób chcących rozpocząć trening siłowy. Oferują one stały ciężar, co jest idealne dla początkujących użytkowników. Wykonane z trwałych materiałów, są odporne na uszkodzenia i zapewniają stabilność podczas ćwiczeń. Ich kompaktowy rozmiar ułatwia przechowywanie i transport.

Specyfikacja
Marka: BESTIF
Model: BH040
Rodzaj: bitumiczne
Waga: 2 x 20 kg
Materiał wewnętrzny: cement
Regulowane: Tak
Zalety
bardzo estetyczny wygląd
wygodne w przechowywaniu
bardzo dobry stosunek ceny do jakości
możliwość wygodnej regulacji obciążenia
łącznik przekształcający hantle w sztangę
sprawdzą się dla początkujących i bardziej doświadczonych
Wady
brak
4
miejsce

Hantle HMS SR52

Hantle HMS SR52 to kompaktowy zestaw hantli, idealny dla osób rozpoczynających swoją przygodę z treningiem siłowym. Dzięki regulowanemu ciężarowi, użytkownicy mogą stopniowo zwiększać intensywność ćwiczeń, co sprzyja lepszemu rozwojowi mięśni. Wygodne uchwyty zapewniają pewny chwyt, a solidna konstrukcja gwarantuje długotrwałe użytkowanie.

Specyfikacja
Marka: HMS
Model: SR52
Rodzaj: powlekane/gumowane
Waga: 2,2-23,8 kg
Materiał wewnętrzny: żeliwo
Regulowane: Tak
Zalety
stylowe wykonanie
wygodna regulacja ciężaru
ergonomiczny uchwyt
wysoka jakość wykonania
możliwość szybkiej regulacji obciążenia
Wady
nieco wysoka cena
5
miejsce

Hantle METEOR 30262

Hantle METEOR 30262 to wygodne w użyciu hantle, które są idealne do różnorodnych ćwiczeń siłowych. Ich niewielki rozmiar i ergonomiczna forma sprawiają, że są one doskonałe dla osób ćwiczących w domowych warunkach. Antypoślizgowe uchwyty zapewniają bezpieczny chwyt, co znacząco zwiększa efektywność treningu.

Specyfikacja
Marka: METEOR
Model: 30262
Rodzaj: bitumiczne
Waga: 2 x 10 kg
Materiał wewnętrzny: cement
Regulowane: Tak
Zalety
wyprofilowane uchwyty
wygodne w przechowywaniu
doskonały stosunek ceny do jakości
możliwość stworzenia sztangi z gryfów
doskonale sprawdzą się jako hantle na początek
Wady
zaciski mogą się odkręcać
raczej polecane tylko dla początkujących

Hantle – co dają?

Wiele osób, które zaczynają ćwiczyć wybiera atlas i jest to jak najbardziej zrozumiały wybór, ponieważ on pozwoli przyzwyczaić nasze mięśnie do wysiłku fizycznego i „wdrożyć” nas w świat sportu. Z biegiem czasu, hantle, czyli wolne ciężary stają się nieodłącznym elementem treningu i w większości przypadków zastępują wszelkiego rodzaju maszyny, poza tymi na mięśnie nóg. Pozwalają one na większą swobodę i dostosowanie ruchów do naszych potrzeb. Jesteśmy w stanie ćwiczyć w każdej płaszczyźnie, a nie przez narzucony, często sztuczny zakres maszyny jaką jest atlas do ćwiczeń.

Hantle przez wielu uważane są również za alternatywę dla ćwiczeń wykonywanych sztangą, takich jak chociażby wyciskanie na ławeczce leżąc, czy też przysiady ze sztangą. Dobre hantle pozwalają na trening wielu partii mięśni i z powodzeniem spisują się u początkujących i zaawansowanych sportowców, przez co są podstawowym elementem każdej domowej siłowni.

Rodzaje hantli – jakie hantle do ćwiczeń kupić?

Jak w przypadku wielu rodzajów sprzętu, na rynku znajdziemy wiele rodzajów sztangielków. Warto przy wyborze zwrócić na to uwagę, bo to istotna kwestia i będzie ona miała kluczowe znaczenie, czy znajdą się u nas dobre hantelki treningowe.

  • Hantle żeliwne – na rynku od wielu lat, do dzisiaj mają dobre powodzenie i są popularne, ze względu na niezawodność i trwałość. Są odporne na wszelkie uszkodzenia mechaniczne, co czyni je praktycznie niezniszczalnymi. Minusem jest fakt, że są one stosunkowo drogie, ale w parze z ceną idzie jakość tego sprzętu.
  • Hantle neoprenowe – wypełnione masą żeliwną, lecz różnią się zewnętrzną powłoką, która jest ich główną zaletą. Neoprenowa powłoka sprawia, że są one przyjemniejsze w dotyku i przez wielu uważane za bardziej poręczne; nasza dłoń nie będzie się ślizgać podczas treningu, co jest dużym usprawnieniem.
  • Hantle gumowe – to hantle, które w pełni wykonane są z gumy, przez co są miększe i zapewniają bardzo dobry chwyt. Często są to hantle do fitnessu, więc próżno szukać tego typu hantli o dużej masie. Ich zaletą jest bez wątpienia fakt, że nawet podczas ćwiczeń bez maty treningowej, nasza podłoga się nie zniszczy.
  • Hantle winylowe – często wykorzystywane do ćwiczeń fitness, wypełnieniem jest masa żeliwna, lecz zewnętrzna powłoka to winyl. Bardzo duże, oraz słabo odporne na uszkodzenia mechaniczne

Jak widać, rodzajów hantli jest wiele, a to i tak jeszcze nie wszystkie. Na rynku znajdziemy wiele różnych udogodnień, jak dodatkowe elementy gumowe, które mają podnieść komfort ćwiczeń i zapewnić nam pewny chwyt, a przede wszystkim bezpieczeństwo podczas ćwiczeń. Dobierajmy hantle zależnie od charakteru ćwiczeń i stopnia zaawansowania.

Jaki gryf do hantli wybrać?

Jeżeli decydujemy się na hantle składane, warto rozważyć wybór odpowiedniego gryfu. Gryf to nic innego jak pręt, na którym mocujemy talerze, czyli obciążenie. Pamiętajmy, że musi być ono rozmieszczone symetrycznie. Co do samego gryfu, powinna to być solidna konstrukcja, wykonana z dobrej jakości żeliwa. Dobierajmy go zależnie od rozmiaru naszej dłoni, tak aby zaciskając na gryfie dłoń byliśmy w stanie objąć go całego. Nie może być on za duży, bo sprawi to, że nie będziemy pewnie go trzymać, co grozi wypuszczeniem go z ręki. Często gryf pokryty jest chropowatymi wypustkami, by polepszyć przyczepność.

Jakie hantle kupić dla początkującego?

Początkującym poleca się hantle, które mają możliwość dokładania ciężaru. Są to najbardziej uniwersalne hantle. Taki zestaw jest bez wątpienia droższy, ale pozwoli na szeroki zakres ćwiczeń i dopasowywanie wagi do naszego progresu. Począwszy od hantli o masie 5kg, a kończąc na ciężarach 25kg i wyższych, możemy zależnie od naszych potrzeb manewrować dokładaniem talerzy i zwiększaniem masy hantla. Wiele osób na pierwszy przyrząd wybiera kettlebell, który jest równie popularny co hantle i daje możliwość wielu ciekawych ćwiczeń.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Kupując każdy sprzęt do treningu siłowego, warto zwrócić na kilka ważnych aspektów, które przełożą się na to, czy nasz sprzęt będzie odpowiedni. Do najważniejszych należą:
• Waga, oraz możliwość jej regulowania
• Poręczność
• Materiały
• Rozmiar

Warto jeszcze wspomnieć o tym, by kupować tylko sprzęt, który pochodzi od renomowanego producenta. Sprawi to, że unikniemy ewentualnych awarii, oraz problemów z pękającymi częściami, a co przełoży się na nasze bezpieczeństwo podczas treningu, które jest najważniejsze.

Oceń tę treść
Patryk Poniedzielski

Ekspert w dziedzinie sprzętu AGD i RTV, z kilkunastoletnim doświadczeniem w branży. Dzięki pasji do najnowszych technologii oraz praktycznej wiedzy o elektronice użytkowej jest doradcą zakupowym, pomagając klientom wybierać idealne urządzenia do ich potrzeb. Jego liczne artykuły i recenzje sprzętu są rozpoznawalne w sieci i doceniane za szczegółowość oraz obiektywizm.

Dodaj komentarz