Ranking najlepszych ławek treningowych [TOP 5] – 2024

Sprzęt treningowy zyskuje na coraz to większej popularności, ze względu na liczbę aktywnych osób. Wiele z nich decyduje się na przeprowadzanie treningu we własnym zakresie w domowym zaciszu. Jednym z elementów, które umożliwiają ten trening jest dobra ławka do ćwiczeń. Przyrząd ten w połączeniu z hantlami i innymi odważnikami pozwoli przeprowadzić pełen trening bez konieczności wychodzenia na siłownię. Jaką ławkę do ćwiczeń wybrać? W tym materiale przedstawimy wam najistotniejsze rzeczy jakie brać pod uwagę, oraz jakie cechy powinna mieć najlepsza ławka do ćwiczeń.

Ranking najlepszych ławek treningowych na Kwiecień 2024

Polecane ławeczki treningowe przez naszego eksperta

★ ★ ★
1
miejsce

Ławka do ćwiczeń NEO SPORT NS03

NEO SPORT NS03 to ławka treningowa zaprojektowana z myślą o użytkownikach domowych. Jej kompaktowe wymiary i możliwość składania sprawiają, że jest to idealne rozwiązanie dla osób z ograniczoną przestrzenią. Ławka umożliwia wykonywanie różnorodnych ćwiczeń, w tym brzuszków i podnoszenia ciężarów, co pomaga w budowaniu siły i masy mięśniowej.

Specyfikacja
Marka: NEO SPORT
Model: NS03
Rodzaj: regulowana, prosta
Maksymalna waga użytkownika: 100 kg
Przeznaczenie: do wykonywania brzuszków, ćwiczenia mięśni nóg, pod sztangę
Dodatkowe wyposażenie: brak
Wymiary: 136 x 51 x 32 cm
Kolor: czarny, czerwony
Regulacja ławeczki: Tak
Zalety
solidna konstrukcja
wygodna tapicerka
zajmuje mało miejsca
doskonały stosunek ceny do jakości
doskonale sprawdzi się do domowej siłowni
wiele pozytywnych opinii wśród kupujących
Wady
brak
★ ★
2
miejsce

Ławka do ćwiczeń MARBO MH-L104 2.0

Ławka do ćwiczeń MARBO MH-L104 2.0 to profesjonalny sprzęt treningowy, który oferuje wysoką stabilność i trwałość. Zaprojektowana z myślą o intensywnym użytkowaniu, umożliwia wykonywanie szerokiej gamy ćwiczeń siłowych. Regulowane oparcie i siedzisko zapewniają komfort i wsparcie podczas treningu, co jest kluczowe dla osiągania najlepszych wyników.

Specyfikacja
Marka: MARBO
Model: MH-L104 2.0
Rodzaj: prosta, regulowana
Maksymalna waga użytkownika: 200 kg
Przeznaczenie: brzuszki, do mięśni klatki piersiowej
Dodatkowe wyposażenie: blokada do nóg
Wymiary: 129 x 54 x 40 cm
Kolor: czarny
Regulacja ławeczki: Tak
Zalety
trwałe wykonanie
stabilna konstrukcja
zajmuje niedużo miejsca
czytelna instrukcja obsługi
bardzo dobry stosunek ceny do jakości
wykonana z wysokiej jakości materiałów
bardzo prosty i szybki montaż i demontaż
Wady
brak
3
miejsce

Ławka do ćwiczeń ZIPRO Jacked

Ławka do ćwiczeń ZIPRO Jacked to nowoczesne i solidnie wykonane urządzenie, które zapewnia komfort i bezpieczeństwo podczas treningu. Możliwość regulacji pozwala na dopasowanie ławki do indywidualnych potrzeb, co czyni ją idealnym wyborem dla osób na każdym poziomie zaawansowania. Ergonomiczny design i trwałość materiałów gwarantują satysfakcję z użytkowania.

Specyfikacja
Marka: ZIPRO
Model: Jacked
Rodzaj: prosta, regulowana
Maksymalna waga użytkownika: 120 kg
Przeznaczenie: wielofunkcyjna, ćwiczenia mięśni brzucha, klatki piersiowej, ramion, bicepsa, grzbietu
Dodatkowe wyposażenie: uchwyty na nogi
Wymiary: 135 x 41 x 24 cm
Kolor: czarny
Regulacja ławeczki: Tak
Zalety
stabilna
stylowe wykonanie
prosty montaż ławeczki
wygodna regulacja kąta nachylenia
bardzo dobry stosunek ceny do jakości
możliwość ćwiczenia różnych partii ciała
Wady
nieco twarde stopki
brak regulacji minusowego skosu
4
miejsce

Ławka do ćwiczeń HOP-SPORT HS-1035

Ławka do ćwiczeń HOP-SPORT HS-1035 to wielofunkcyjne urządzenie, które umożliwia wykonywanie szerokiej gamy ćwiczeń siłowych. Dzięki regulowanej konstrukcji, użytkownicy mogą dostosować kąt nachylenia, co pozwala na bardziej zróżnicowany trening. Solidna i stabilna, jest doskonałym wyborem dla osób szukających wszechstronnego sprzętu do domowej siłowni.

Specyfikacja
Marka: HOP-SPORT
Model: HS-1035
Rodzaj: skośna, regulowana
Maksymalna waga użytkownika: 220 kg
Przeznaczenie: wielofunkcyjna, m.in. do mięśni brzucha, biceps, klatka piersiowa, mięśnie nóg, triceps
Dodatkowe wyposażenie: blokada do nóg, modlitewnik, prasa do nóg
Wymiary: 152 x 52,5 x 104 cm
Kolor: czarny, czerwony
Regulacja ławeczki: Tak
Zalety
ładnie się prezentuje
wielofunkcyjna ławeczka
wysokiej jakości pokrycie
modlitewnik w konstrukcji
stabilna i wytrzymała konstrukcja
doskonale sprawdzi się do domowej siłowni
możliwość zmiany kąta nachylenia ławeczki
możliwość wykonywania przeróżnych ćwiczeń na górne i dolne partie ciała
Wady
nieco mały podłokietnik
prasa do nóg raczej dla niskich osób
5
miejsce

Ławka do ćwiczeń NEO SPORT NS-201

NEO SPORT NS-201 to funkcjonalna i wygodna ławka do ćwiczeń, która umożliwia efektywny trening całego ciała. Dzięki regulowanemu oparciu i siedzisku, użytkownicy mogą łatwo dostosować pozycję do różnych ćwiczeń, co zwiększa efektywność treningu. Solidna konstrukcja i łatwość użytkowania czynią ją odpowiednim wyborem dla osób ćwiczących w domu.

Specyfikacja
Marka: NEO SPORT
Model: NS-201
Rodzaj: regulowana, prosta
Maksymalna waga użytkownika: 100 kg
Przeznaczenie: mięśnie brzucha, biceps, grzbiet, do mięśni klatki piersiowej, do mięśni nóg, do tricepsa, pod sztangę
Dodatkowe wyposażenie: stacja motylkowa, rozpiętki
Wymiary: 160 x 122 x 114 cm
Kolor: czarny, czerwony
Regulacja ławeczki: Tak
Zalety
stabilna ławeczka
4 pozycje oparcia
odpowiednia wielkość
wyróżnia się trwałością
doskonała do przeróżnych ćwiczeń
wygodna regulacja kąta nachylenia
stacja motylkowa w budowie ławeczki
Wady
wąsko rozstawione podpory pod sztangę
nieco słabej jakości śruby dodane do montażu

Ławka treningowa – dlaczego warto ją kupić?

Ławka treningowa jest bardzo uniwersalnym przyrządem, który każda domowa siłownia powinna posiadać. Dzięki niej jesteśmy w stanie wykonywać całą masę różnych ćwiczeń z hantlami, sztangą, czy też bez nich. Generalnie zastosowanie ławki zależy od jej charakteru, czyli pozycji jaką nam oferuję. Największe zastosowanie da nam ławka regulowana, która pozwoli na dowolne zmienianie jej nachylenia, co zwiększy ilość możliwych ćwiczeń jakie jesteśmy w stanie wykonać. Ławka treningowa daje nam możliwość ćwiczeń z wolnymi ciężarami i z powodzeniem zastąpi atlas do ćwiczeń, który jest znacznie większy, lecz oferuje on więcej możliwości.

Jaką ławkę do ćwiczeń kupić? Rodzaje ławek treningowych

Przed wyborem tego sprzętu, warto zwrócić uwagę na to, jakie ławki możemy kupić. Tak jak wcześniej wspomnieliśmy, będzie to odpowiadało za to, jakie partie mięśni będziemy mogli ćwiczyć. Przemyślmy jaki model jest nam potrzebny, a wtedy możemy być pewni, że znajdzie się u nas dobra ławka treningowa.

 • Ławka treningowa prosta – najbardziej klasyczna, posiadająca z dwóch stron nóżki, które stanowią jej podporę. Mamy na niej możliwość leżenia tylko w pozycji płaskiej, przez co ogranicza nas ona do podstawowych ćwiczeń.
 • Ławka treningowa skośna – kolejny rodzaj ławki. Skierowana jest ona głównie dla osób chcących wyrzeźbić mięśnie brzucha, bądź za pomocą ćwiczeń z hantlami górną partie klatki piersiowej.
 • Ławka regulowana – jest to ławka najbardziej optymalna, która spisze się w każdym typie treningu. Pozwala nam ona na regulację nachylenia, przez co nie musimy się ograniczać do jednej grupy ćwiczeń i z powodzeniem urozmaicimy dzięki niej nasz trening.
 • Ławka pod sztangę – jest to specjalna ławka, która posiada dodatkowy stelaż na sztangę. Jest to idealny model dla osób lubiących ćwiczyć ze sztangą w celu ćwiczeń klatki piersiowej. Często posiada regulację, oraz wiele dodatków co czyni ją bardzo funkcjonalną.

Dodatkowe akcesoria i elementy do ławki treningowej

Na rynku dostępnych jest wiele elementów, które pozwalają nam wzbogacić nasz plan treningowy. Tak tez jest w przypadku ławki do ćwiczeń, gdzie możemy dokupić do niej kilka elementów, by stała się ona naszym domowym centrum ćwiczeń. Do najbardziej popularnych akcesoriów należą:

 1. Dźwignia – pozwoli nam na skuteczny trening mięśni nóg
 2. Modlitewnik – przydatny w treningu mięśni rąk
 3. Linki do ćwiczeń – zamontowanie ich pozwoli nam na urozmaicenie naszego treningu mięśni rąk
 4. Miejsce na hantle – dobrze jest mieć specjalne miejsce na hantle, gdzie są one zabezpieczone przed upadkiem

Na co zwrócić uwagę przy wyborze ławki do ćwiczeń?

Ławka do ćwiczeń to przyrząd na którego wykonanie i kilka innych kwestii trzeba szczególnie zwrócić uwagę. Zaważy to o tym, że sprzęt będzie porządny i przede wszystkim dla nas bezpieczny. Do najważniejszych rzeczy jakie musimy mieć na uwadze należą:

 • Gabaryty – to pierwsze co powinniśmy w ogóle rozważyć przy wyborze. Sprawdźmy jakie maksymalne wymiary podaje producent i porównajmy je z tym gdzie chcemy postawić ławkę. Upewnijmy się, że całość zmieści się, oraz będziemy mieli na tyle dużo miejsca, by nie krępowało to naszych ruchów.
 • Rodzaj regulacji – określmy jakie partie mięśni będziemy ćwiczyć i dobierzmy do tego model ławki, czyli prostą bądź skośną. Najbardziej optymalnym wyborem będzie regulowana ławka do ćwiczeń.
 • Maksymalne obciążenie – stosujmy się do zaleceń producenta co do maksymalnej wagi osoby ćwiczącej. Jest to bardzo istotne, bo przekroczenie tego limitu może grozić uszkodzeniem sprzętu i narażeniem się na kontuzję.
 • Solidne wykonanie – materiały jakie użyto do produkcji powinny być bardzo porządne, a samo wykonanie nie pozostawiać żadnych mankamentów.
 • Producent – kupujmy sprzęt tylko od renomowanych producentów. Zapewni nam to dobrej jakości sprzęt i bezpieczny trening.

Podsumowanie

FAQ – Najczęściej zadawane pytania

Oceń tę treść
Patryk Poniedzielski

Ekspert w dziedzinie sprzętu AGD i RTV, z kilkunastoletnim doświadczeniem w branży. Dzięki pasji do najnowszych technologii oraz praktycznej wiedzy o elektronice użytkowej jest doradcą zakupowym, pomagając klientom wybierać idealne urządzenia do ich potrzeb. Jego liczne artykuły i recenzje sprzętu są rozpoznawalne w sieci i doceniane za szczegółowość oraz obiektywizm.

Dodaj komentarz