Ranking najlepszych przedtreningówek [TOP 5] w 2024

Na siłownię uczęstsza coraz więcej osób. Dzięki regularnym treningom możemy poczuć się lepiej oraz, przede wszystkim, zacząć lepiej wyglądać. Codzienne obowiązki sprawiają jednak, że czasem ciężko zmobilizować się do wyjścia na trening. Pomocna może się w tym okazać dobra przedtreningówka. W wyborze najlepszej opcji pomoże przedtreningówka ranking oraz wskazówki, które przygotowaliśmy. Jaką przedtreningówkę wybrać? W tym materiale dowiecie się czym jest ten suplement, oraz na co zwrócić uwagę przy jego wyborze.

Najlepsze przedtreningówki – Ranking na Lipiec 2024 roku!

Wybrane, najlepsze przedtreningówki wg RankingowyNinja.pl

★ ★ ★
1
miejsce

Przedtreningówka OSTROVIT Pump

OSTROVIT Pump to przedtreningówka stworzona z myślą o maksymalizacji efektu pompy mięśniowej i zwiększeniu wytrzymałości podczas treningu. Dzięki zawartości argininy i beta-alaniny, suplement ten skutecznie wspiera wydajność treningową, jednocześnie nie zawierając stymulantów, co czyni go dobrym wyborem dla osób wrażliwych na kofeinę.

Specyfikacja
Producent: OSTROVIT
Model: Pump
Rodzaj: Przedtreningówka
Dostępne smaki: pomarańcza, cytryna, wiśnia
Postać: proszek do rozpuszczania
Dostępne pojemności: 300 g, 600 g
Zalety
wspiera wydolność
dobrze skomponowany skład
dobry stosunek ceny do jakości
wspiera pojawienia się pompy mięśniowej
jeden z najlepszych tego typu produktów na rynku
zapewnia stopniowy wzrost energii i koncentracji
Wady
brak
★ ★
2
miejsce

Przedtreningówka UNIVERSAL Animal Pump

UNIVERSAL Animal Pump to kompleksowa przedtreningówka w formie kapsułek, zapewniająca wsparcie energetyczne, zwiększenie pompy mięśniowej oraz poprawę wydajności treningowej. Dzięki zawartości mieszanki kreatynowej, stymulantów oraz NO boosters, Animal Pump jest idealnym rozwiązaniem dla zaawansowanych sportowców.

Specyfikacja
Producent: UNIVERSAL
Model: Animal Pump
Rodzaj: Przedtreningówka
Dostępne smaki: brak informacji
Postać: saszetki
Dostępne pojemności: 30 saszetek, 60 porcji
Zalety
efektywnie dodaje energii i siły
wykazuje działanie termogeniczne
wspiera regenerację mięśni po treningu
wspiera pojawienie się pompy mięśniowej
poprawia koncentrację na wykonaniu zadania
wiele pozytywnych ocen wśród sportowców
Wady
cena mogłaby być nieco niższa
raczej nie polecana dla osób z problemami kardiologicznymi
3
miejsce

Przedtreningówka TEC Boogieman

TEC Boogieman to silna przedtreningówka, która zapewnia potężny zastrzyk energii niezbędnej do intensywnych ćwiczeń. Jej zaawansowana formuła pobudza, zwiększa koncentrację i motywację, umożliwiając przeprowadzenie efektywnego treningu. Dodatek beta-alaniny, kreatyny i kofeiny sprawia, że TEC Boogieman jest wyborem dla osób szukających maksymalnego wsparcia.

Specyfikacja
Producent: TEC
Model: Boogieman
Rodzaj: Przedtreningówka
Dostępne smaki: różne smaki do wyboru
Postać: Proszek
Dostępne pojemności: 300 g
Zalety
dobry smak
efektywność działania
poprawia koncentrację
różne warianty smakowe
dodaje siły przed treningiem
Wady
dostępność stacjonarnie
cena mogłaby być nieco niższa
nie sprawdzi się dla osób z problemami kardiologicznymi
4
miejsce

Przedtreningówka SFD Citruline

SFD Citruline to przedtreningówka, która skupia się na poprawie wydolności i siły mięśni dzięki zastosowaniu cytruliny. Suplement ten zwiększa produkcję tlenku azotu, poprawiając ukrwienie mięśni i umożliwiając intensywniejszy trening. Jest to idealny wybór dla osób poszukujących poprawy wyników bez stosowania stymulantów.

Specyfikacja
Producent: SFD
Model: Citruline
Rodzaj: Przedtreningówka
Dostępne smaki: cola z cytryną, truskawka, jabłko, cytryna, egzotyczny
Postać: proszek
Dostępne pojemności: 200 g, 400 g
Zalety
przemyślany skład
dobra cena do jakości
przyjemny smak
zawiera wysoką ilość cytruliny
polecane przez wielu użytkowników
Wady
z zależności od partii nie daje kopa energetycznego
kwaśny smak może nie być akceptowany przez wybrane osoby
5
miejsce

Przedtreningówka OLIMP Pump Xplode

OLIMP Pump Xplode to przedtreningówka skoncentrowana na zwiększeniu siły mięśniowej i poprawie wytrzymałości. Formuła bez kreatyny, oparta głównie na argininie i beta-alaninie, stymuluje produkcję tlenku azotu, co przekłada się na lepsze ukrwienie mięśni i spektakularny efekt pompy mięśniowej.

Specyfikacja
Producent: OLIMP
Model: Pump Xplode
Rodzaj: Przedtreningówka
Dostępne smaki: cola, fruit punch
Postać: proszek do rozpuszczania
Dostępne pojemności: 300 g
Zalety
termogenik
dodaje energii
wzmacnia motywację
szybkość działania
poprawia skupienie i koncentrację
dostępna jest w różnych smakach do wyboru
Wady
niepolecana dla osób z nadciśnieniem
w zależności od składu zawiera sztuczne barwniki i polepszacze smakowe
raczej nie sprawdzi się dla bardziej doświadczonych sportowców

Przedtreningówka – co to?

Przedtreningówka to suplement kulturystyczny. Zawiera składniki, które mają na celu nagłe zwiększenie energii. Suplementy są dostępne bez recepty i są używane głównie przez wyczynowych i rekreacyjnych sportowców, aby pomóc w wydajności i regeneracji. Suplementy przedtreningowe zawierają m.in. takie składniki, jak beta-alanina, kreatyna, aminokwasy i L-cytrulina, które pomagają również w regeneracji mięśni po ciężkim treningu. Wzrost energii jest dostarczany głównie przez kofeinę. Przedtreningówka może być bardzo pomocna przy wykonywaniu wyczerpujących ćwiczeń. Wiele marek suplementów reklamuje produkty zawierające składniki, które nie są bezpieczne lub nie mają działania udowodnionego naukowo. Niektóre reklamowane suplementy mogą przynosić niewielkie lub żadne korzyści, a do tego powodować niepożądane skutki uboczne, dlatego wybór powinien być bardzo dokładnie przemyślany.

Jaką przedtreningówkę kupić?

Na rynku dostępna jest bardzo duża ilość różnych przedtreningówek, dlatego bardzo ciężko wskazać, która konkretna firma oferuje najlepszą opcję, podobnie jak w przypadku białka. Wybór powinna być również podyktowany naszymi potrzebami, ponieważ suplementy nieco różnią się swoją specyfikacją. Przedstawiamy jednak kilka najważniejszych składników, których powinniśmy szukać w składzie przedtreningówki, jeszcze zanim dokonamy zakupu. Pierwszym składnikiem jest dodająca dużą dawkę energii kofeina. Jest to stymulant, który można spotkać w większości przedtreningówek. Istnieją jednak suplementy bez tego składnika.

Kofeina jest również dostępna w tabletkach oraz oczywiście w kawie, dlatego każdy może znaleźć formę pasującą dla siebie. Innym równie często spotykanym środkiem jest tauryna, czyli składnik występujący m.in. w napojach energetycznych. Działa na układ nerwowy i bardzo pobudza organizm do treningu. L-tyrozyna jest z kolei substancją pobudzającą organizm do produkcji dopaminy i adrenaliny, co bardzo pomaga w utrzymaniu koncentracji i motywacji przy długich i męczących treningach. L-argninina to kolejny składnik spotykany niemal w każdej przedtreningówce. Jej zadanie polega na „spompowaniu” mięśni. Rozszerza naczynia krwionośne oraz przyśpiesza transport składników odżywczych w organizmie po treningu, dlatego bardzo pomaga w regeneracji. Najlepsze przedtreningówki zawierają w sobie także beta-alaninę, która hamuje zmęczenie i pozwala na dłuższe i intensywniejsze treningi.

Przedtreningówka to suplement, który może dać nam dużo więcej siły, oraz pobudzić nas przed treningiem. Wiele osób stosuje je, by był on bardziej efektywny, bądź w przypadku deficytu energii w dniu treningowym.

Przedtreningówka bez kofeiny

Kofeina należy do bardzo dużej grupy stymulantów, które pobudzają organizm oraz czasowo powstrzymują uczucie zmęczenia. Z tych powodów jest składnikiem bardzo często używanym przy produkcji przedtreningówek. Nie wszyscy mogą (lub chcą) wzmacniać się kofeiną, dlatego stworzone zostały również suplementy, które jej nie zawierają. Trzeba jednak pamiętać, że bezkofeinowe przedtreningówki (o ile nie zawierają innych stymulantów) mogą nie powodować podobnego efektu pobudzenia. Takie suplementy poprawią oczywiście wydolność i wydajność podczas treningu (m.in. poprzez spompowanie mięśni i rozszerzenie naczyń krwionośnych) oraz wspomogą regeneracje, ale mogą nie być tak skuteczne w przezwyciężeniu braku energii jeszcze przed wyjściem na siłownię. Opcja bez kofeiny sprawdzi się także jako przedtreningówka dla początkujących.

Przedtreningówka dla dziewczyn

Zdecydowanie największą grupą konsumentów przedtreningówek są mężczyźni, ponieważ wiele kobiet obawia się stosowania dosyć mocno stymulujących suplementów. Tym bardziej, kiedy nie są oznaczone „dla kobiet”. Trzeba jednak mieć na uwadze, że producenci odżywek sportowych bardzo rzadko decydują się na dzielenie suplementów na te przeznaczone dla kobiet i mężczyzn (poza specjalnymi promocjami, ale wtedy cel jest zdecydowanie inny). W przypadku przedtreningówki dla kobiet, mogą używać dokładnie tych samych substancji, które spożywają mężczyźni. Jedyną istotną kwestią, o której należy pamiętać to dawkowanie – paniom bardzo często wystarczy o połowę lub nawet więcej mniejsza porcja niż wielu mężczyznom.

Przedtreningówka dla biegaczy

Głównym miejscem zastosowania przedtreningówek jest siłownia. Ne oznacza to jednak, że nie mogą z niej skorzystać osoby uprawiające sporty wytrzymałościowe, jak np. biegacze. Nie ma jednak potrzeby wyszukiwania żadnych innych rozwiązań – spokojnie można wspomagać się standardowymi przedtreningówkami. Dla biegaczy zdecydowanie bardziej istotne będą suplementy takie jak kompleks witamin. Ich trening jest wyczerpujący, oraz podczas wypacania tracą najważniejsze minerały i witaminy. Stąd duża potrzeba na ich uzupełnianie.

Przedtreningówka – skutki uboczne

Mając na uwadze wiele pozytywnych działań, które oferują suplementy, niektórzy zastanawiają się, czy są jakieś skutki uboczne. Jedynymi składnikami, które mogą takowe powodować są stymulanty jak np. kofeina. Suplementy nie posiadają jednak bardzo dużych ilości takich substancji, dlatego przy przestrzeganiu zalecanych dawek, nie powinny wystąpić żadne konsekwencje.

Przedtreningówka – czy warto?

Stosowanie jakichkolwiek suplementów powinno być zależne jedynie od własnych potrzeb. Przedtreningówkę zdecydowanie warto stosować, kiedy po cięższym dniu pracy lub nieprzespanej nocy nie ma się zbyt dużej ochoty do treningu. Jednak przy normalnym trybie życia, zdecydowanie wystarczającym „wspomagaczem” i motywatorem powinna być zdrowa dieta oraz wystarczająco długi sen.

Podsumowanie

FAQ – Najczęściej zadawane pytania

5/5 - (1 głosów)
Patryk Poniedzielski

Ekspert w dziedzinie sprzętu AGD i RTV, z kilkunastoletnim doświadczeniem w branży. Dzięki pasji do najnowszych technologii oraz praktycznej wiedzy o elektronice użytkowej jest doradcą zakupowym, pomagając klientom wybierać idealne urządzenia do ich potrzeb. Jego liczne artykuły i recenzje sprzętu są rozpoznawalne w sieci i doceniane za szczegółowość oraz obiektywizm.

Dodaj komentarz