Ranking najlepszych atlasów do ćwiczeń – Czerwiec 2024

Dążenie do osiągnięcia perfekcyjnej sylwetki i treningu w domowym zaciszu stało się coraz bardziej popularne. Możemy wykonać trening podczas niepogody, bez konieczności wychodzenia z domu na siłownię. Jednym z takich przyrządów, który pozwoli nam na intensywny domowy trening jest atlas do ćwiczeń. Wiele osób zastanawia się jaki atlas do ćwiczeń kupić? W tym artykule postaramy się wam przybliżyć czym charakteryzuje się ten sprzęt, oraz jak wybrać najlepszy atlas do ćwiczeń.

Ranking atlasów sportowych na Czerwiec 2024 – wybierz najlepszy!

Najlepsze atlasy do ćwiczeń polecane przez eksperta

★ ★ ★
1
miejsce

Atlas do ćwiczeń TAG FITNESS Nevada Pro

Atlas do ćwiczeń TAG FITNESS Nevada Pro to wysokiej klasy urządzenie przeznaczone do intensywnego użytkowania, zarówno w warunkach domowych, jak i profesjonalnych siłowni. Dzięki solidnej konstrukcji i szerokiej gamie dostępnych ćwiczeń, umożliwia kompleksowy trening siłowy. Jest to idealne rozwiązanie dla osób poszukujących trwałego i efektywnego sprzętu treningowego.

Specyfikacja
Marka: TAG FITNESS
Model: Nevada Pro
Rodzaj: jednostanowiskowy
Maksymalna nośność: 120 kg
Wymiary: 181 x 103 x 205 cm
Materiał wykonania: stal
Skład zestawu: ławka skośna, modlitewnik, prasa do nóg, stacja motylkowa/rozpiętki, wyciąg dolny, wyciąg górny
Zalety
solidne wykonanie
zapewnia stabilność w trakcie ćwiczeń
różnorodne przyrządy do ćwiczeń
możliwość wykonywania treningu dla różnych grup mięśniowych
doskonale sprawdzi się do domowej siłowni
Wady
cena mogłaby być nieco niższa
★ ★
2
miejsce

Atlas do ćwiczeń ATLAS SPORT AS01

Atlas do ćwiczeń ATLAS SPORT AS01 to kompaktowe i funkcjonalne urządzenie, które pozwala na efektywny trening siłowy w zaciszu własnego domu. Dzięki prostocie konstrukcji i łatwości w obsłudze, jest idealnym rozwiązaniem dla początkujących oraz średnio zaawansowanych użytkowników.

Specyfikacja
Marka: ATLAS SPORT
Model: AS01
Rodzaj: jednostanowiskowy
Maksymalna nośność: 120 kg
Wymiary: 140 x 103 x 200 cm
Materiał wykonania: stal
Maksymalne obciążenie wyciągu: 80 kg
Skład zestawu: wyciąg, ławka, trenażer klatki piersiowej
Zalety
cena adekwatna do jakości
trwała konstrukcja
umożliwia wykonanie przeróżnych ćwiczeń
doskonały do domowej siłowni
Wady
instrukcja obsługi mało czytelna
nie sprawdzi się dla bardzo wymagających osób
3
miejsce

Atlas do ćwiczeń HMS CYKLOP 2

Atlas do ćwiczeń HMS CYKLOP 2 to wielofunkcyjne urządzenie treningowe, które umożliwia kompleksowy trening siłowy w domu. Dzięki solidnej konstrukcji i szerokiemu zakresowi ćwiczeń, jest idealny dla osób chcących wzmacniać różne partie mięśniowe. Wyposażony w regulowane obciążenia, pozwala na dostosowanie intensywności treningu do indywidualnych potrzeb.

Specyfikacja
Marka: HMS
Model: CYKLOP 2
Rodzaj: wielostanowiskowy
Maksymalna nośność: 160 kg
Wymiary: 193,8 x 115,6 x 216,7 cm
Materiał wykonania: stal
Maksymalne obciążenie wyciągu: 900 kg
Skład zestawu: suwnica Smitha, dwa wyciągi z regulowaną wysokością, drążek, płyta do wyciskania nogami
Gryf (wymiary): 194 x 3,1 cm
Możliwość treningu z ławką: Tak
Zalety
najwyższa jakość wykonania
solidna konstrukcja
wiele możliwości wykonywania ćwiczeń
umożliwia wykonanie treningu dla większości grup mięśniowych
wiele przyrządów, akcesji i stanowisk
Wady
nieco duży rozmiar
wysoka cena
montaż może być skomplikowany
4
miejsce

Atlas do ćwiczeń HOP-SPORT HS-1044K

Atlas do ćwiczeń HOP-SPORT HS-1044K to zaawansowany sprzęt do ćwiczeń w domu, który oferuje użytkownikom możliwość przeprowadzenia treningu siłowego całego ciała. Z łatwością można wykonywać na nim szeroki zakres ćwiczeń, co sprawia, że jest to świetny wybór dla osób poszukujących wszechstronnego urządzenia treningowego.

Specyfikacja
Marka: HOP-SPORT
Model: HS-1044K
Rodzaj: jednostanowiskowy
Maksymalna nośność: 120 kg
Wymiary: 145 x 115,5 x 203 cm
Materiał wykonania: stal malowana proszkowo
Skład zestawu: stacja motylkowa, wyciąg górny, wyciąg dolny, prasa do nóg, modlitewnik
Możliwość treningu z ławką: Tak
Zalety
prosty w obsłudze
dobrze się prezentuje
bardzo dobry stosunek ceny do jakości
daje możliwość wykonania różnych ćwiczeń
Wady
słaba jakość linek
nieczytelna instrukcja obsługi
mógłby być nieco lepiej wykonany
5
miejsce

Atlas do ćwiczeń ATLAS SPORT AS48

Atlas do ćwiczeń ATLAS SPORT AS48 to profesjonalne urządzenie treningowe zaprojektowane dla osób szukających kompleksowego rozwiązania do ćwiczeń siłowych. Oferuje szeroki zakres funkcji i możliwości regulacji, co pozwala na dostosowanie treningu do indywidualnych preferencji. Jest to doskonały wybór dla zaawansowanych użytkowników, którzy oczekują najwyższej jakości i efektywności treningu.

Specyfikacja
Marka: ATLAS SPORT
Model: AS48
Rodzaj: wielostanowiskowy
Maksymalna nośność: 120 kg
Wymiary: 211 x 180 x 180 cm
Materiał wykonania: stal
Skład zestawu: m.in. wyciągi, ławka, hantle, modlitewnik, stanowisko do podciągania nóg, worek bokserski, trenażer klatki piersiowej
Zalety
wiele przeróżnych stanowisk
możliwość treningu większości grup mięśniowych
bardzo dobry stosunek ceny do jakości
zaawansowany sprzęt dla wymagających sportowców
polecany do domowej siłowni
Wady
słabej jakości rolki
nieco duże rozmiary
nieprzyjemny zapach gum
konstrukcja mogłaby być lepsza

Czym jest atlas do ćwiczeń?

Każdy z nas z pewnością widział kiedyś atlas do ćwiczeń. Jest to na pierwszy rzut oka maszyna przypominająca coś niezbyt przyjemnego. Jest to jak najbardziej błędne spostrzeżenie. Atlas to urządzenie, które jest jednym z najbardziej uniwersalnych przyrządów, w który może być wyposażona domowa siłownia. Dobry atlas do ćwiczeń z powodzeniem zastąpi wiele innych przyrządów i pozwoli początkującym zacząć przygodę z treningiem siłowym.

Wiele osób zastanawia się po co tak w ogóle stworzony jest atlas do ćwiczeń. Jest to przyrząd głównie skierowany do osób początkujących. Pomaga on wdrożyć się w trening i zrobić pierwsze kroki w walce o idealną sylwetkę. Atlas to nie jedna maszyna, a cały zespół przyrządów, który jest w stanie zagwarantować nam możliwość ćwiczenia praktycznie każdej partii naszego ciała. Kupując w połączeniu z nim dobry orbitrek, jesteśmy w stanie zapewnić sobie pełen trening w domowym zaciszu.

Jaki atlas do ćwiczeń wybrać, na co zwrócić uwagę?

Kupując każdy sprzęt do treningu, warto pamiętać o tym, co jest w nim najistotniejsze. Jest kilka elementów, na które szczególnie warto zwrócić uwagę. Pamiętając o nich przy zakupie sprawi, że kupimy dobry atlas do ćwiczeń.

Pierwszym na co tak naprawdę warto zwrócić uwagę jest to jak został wykonany nasz sprzęt, oraz jakie ma wymiary. Producent podaje wymiary gabarytowe całego sprzętu. Odnieśmy je do tego ile mamy miejsca w pomieszczeniu gdzie będzie stał atlas, by mieć pewność że cała konstrukcja się zmieści. Dobrym wyborem jest, by w miejscu gdzie będzie stał przyrząd leżała mata, która uchroni nasza podłogę przed ewentualnymi uszkodzeniami mechanicznymi i otarciami.

Bardzo istotne jest także to, by sprawdzić dopuszczalny limit obciążenia osoby która może ćwiczyć na danym atlasie. Producenci zalecają się do ich stosowania. Nie przestrzeganie tego limitu, może prowadzić do zniszczenia sprzętu, a co gorsza do naszej kontuzji.

Zakres ćwiczeń

Kupując atlas sprawdźmy, jakie funkcje ma i jakie partie naszego ciała będziemy mogli na nim ćwiczyć. Im więcej będzie on oferował, tym więcej będziemy musieli za niego zapłacić. Podstawą z pewnością jest ławeczka, naciągi, oraz miejsce do ćwiczenia mięśni brzucha, nóg, oraz grzbietu. Jest to najbardziej optymalna dla nas konfiguracja tego sprzętu.

Materiały i jakość wykonania

Nie bądźmy obojętni w tym, jakiej marki sprzęt kupujemy. Zaleca się kupowanie tylko od renomowanych producentów, którzy swój sprzęt tworzą pod okiem i konsultacją profesjonalnych trenerów. Jest to wybór droższy, ale bezpieczniejszy. Kupno taniego sprzętu będzie się wiązać z tym, że może się on szybki psuć i narazi nas na niepotrzebną kontuzje.

Decydując się na sprzęt treningowy, warto wybrać dobry atlas do ćwiczeń, który zapewni nam możliwość ćwiczenia wielu partii mięśni.

Atlas do ćwiczeń – wady i zalety

Nie da się kupić sprzętu idealnego i tak też jest w przypadku atlasu. Jest to jeden z najbardziej uniwersalnych i pożądanych przyrządów do ćwiczeń, lecz jak każdy ma swoje mocne i słabe strony.
Zalety:

  • Bezpieczeństwo podczas treningu
  • Możliwość ćwiczenia wielu partii mięśni
  • Wraz z progresem możliwość zwiększania ciężaru
  • Możliwość ćwiczenia bez asekuracji

Wady:

  • Duże gabaryty sprzętu
  • W przypadku rozbudowanych atlasów wysoka cena
  • Dla profesjonalistów może być niewystarczający

Atlas do ćwiczeń czy wolne ciężary?

Wolne ciężary przez wielu uważane są za bardziej skuteczne w efektywnym budowaniu masy mięśniowej. Spowodowane jest to szerszym zakresem ruchowym oraz możliwością personalizowania ćwiczeń. Kupując hantle, czy sztangi mamy pewność, że trening przez nas wykonany będzie dokładniejszy, a sam sprzęt nie zabiera tyle miejsca co atlas. Z drugiej strony, wolne ciężary nie są tak bezpieczne na początek i polecane bardziej zaawansowanym, oraz przy dużych ciężarach istnieje konieczność ćwiczenia z asekuracją, bądź pod okiem profesjonalisty. Ciekawym przyrządem w zakresie wolnych ciężarów jest kettlebell, który daje równie dużo możliwości treningowych.

Atlas do ćwiczeń to bez wątpienia dobry przyrząd na start z treningami siłowymi. Z powodzeniem wykonamy tam podstawowe ćwiczenia, które pomogą wdrożyć się nam w bardziej zaawansowany trening. Jest to bezpieczniejsze i daje nam możliwość ćwiczenia samemu, bez konieczności asekuracji od drugiej osoby.

Podsumowanie

FAQ – Najczęściej zadawane pytania

Oceń tę treść
Patryk Poniedzielski

Ekspert w dziedzinie sprzętu AGD i RTV, z kilkunastoletnim doświadczeniem w branży. Dzięki pasji do najnowszych technologii oraz praktycznej wiedzy o elektronice użytkowej jest doradcą zakupowym, pomagając klientom wybierać idealne urządzenia do ich potrzeb. Jego liczne artykuły i recenzje sprzętu są rozpoznawalne w sieci i doceniane za szczegółowość oraz obiektywizm.

Dodaj komentarz